15. června 2007

Spor obhájce svobody slova s fašistou

Klassický fašismus skončil v roce 1945 debellací Italské sociální republiky. K jeho definičním znakům patřilo potlačení svobody slova. Zdálo se, že se lidstvo poučilo a že po pádu kommunismu v roce 1989 nic nebrání úplné svobodě slova a demokracie.

Jenže fašisté sami od sebe nezmizí. Po roce 1945 se transformovali na rádobydemokraty. Tím však nikoho neoklamou: "Podle ovoce poznáte je." Svoboda projevu a přímá demokracie (referenda) jim narušuje držbu moci a usurpaci veřejného discoursu, a proto je fašistům trnem v oku. Naposledy se jeden fašista střetl s obráncem svobody slova na Sprše.

Svoboda slova v ČR skončila v roce 2000. Poté, co byl ve Francii rozsudkem uznán za trestný čin výrok: "Nezpochybňuji existenci koncentračních táborů, ale historici by měli prodiskutovat počet úmrtí. Co se týká existence plynových komor, je na historicích, aby to rozhodli," je jakýkoliv smysluplný vědecký discours o holocaustu státním násilím ukončen. Normálním lidem nezbývá nic jiného než se zachovat stejně jako za protektorátu či normalisace: vyprávět si alespoň protistátní vtipy.

3 komentáře:

 1. Počet obětí holokaustu je tedy už věčný? Jeho zkoumání, evt. změna se rovná popírání? A tím pádem trestnému činu??

  A co když někdo zjistí, že jich nebylo šest, ale sedm nebo osm milionů? To se taky nesmí? Spáchá dotyčný objevitel trestný čin popírání holokaustu?

  Chtělo by to nějaký velký mozek, aby nám to vysvětlil, třeba befelem...

  OdpovědětVymazat
 2. Sice není věčný, ale měnit ho mohou je oprávnění a pověření vykladači.

  Zvyšovat počet obětí je podle mého názoru možné bez dalšího.

  OdpovědětVymazat
 3. Server Nizkor mluvi o 12 milionech - možná počítá kromě Židů i Romy a homosexuály? Posvátná autorita na holokaust, Raoul Hilbert, naopak uvádí 5,1 mil. ZAVŘÍT AŽ ZČERNÁ!!!

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>