17. října 2009

Chabá erudice Vladimíry Dvořákové

Vladimíra Dvořáková dnes Mladé frontě řekla: "Podání žaloby na mě je logické, cílem je znedůvěryhodnit mě. Není podstatné, jestli vyhrají, nebo ne. Je-li člověk vyšetřován, už je mravně divný." Paní politoložka evidentně netuší, že v občanskoprávním sporu se žádné vyšetřování nekoná. A tahle paní je předsedkyní akreditační komise. Je zjevné, svým nynějším rozdmýcháváním mediálního lynche se pokouší zakrýt své vlastní selhání, kdy akreditační komise nedělala nic nebo skoro nic, stejně jako vedení právnické fakulty Západočeské university.

A právní ignoranti Mladé fronty tomu dávají korunu: "Práva v Plzni šla vystudovat i za dva měsíce, fakultě hrozí trestní stíhání". Ti blbci zjevně netuší, že právnické osoby nemají v ČR trestní odpovědnost.

8 komentářů:

 1. "Nic netušit" je významná podmínka "sebevědomě psát". Erudice již dávno není hlavní kvalifikací novináře (pokud jí vůbec kdy byla), dnes je to flexibilita.

  OdpovědětSmazat
 2. Takže znova, po kolikáté již. Ta dáma není právnička. Její erudice tím tedy zpochybněna není. Právní vzdělání není základní vzdělání, angličtina není základní jazyk, ODS není základní strana, antikomunismus není morálka, nacházíme se na světě, který se vyvíjí, a ne v Platónově jeskyni.

  OdpovědětSmazat
 3. Především je rozdíl mezi vyšetřováním a trestním stíháním. Vyšetřuje se zcela bězně: ztráta třídní knihy, ztráta akceptačního protokolu, kdo stiskl to červené tlačítko vedle záchodků... Forenzní audit je v komerční sféře známá věc a nijak to nesouvisí a vůbec to neznamená, že by se na něm podílely orgány činné v trestním řízení.

  OdpovědětSmazat
 4. Absurdní je, že větší pohoršení než zlodějna ve velkém a katastrofální politika (sociální, zahraniční, ekonomická) působí neoprávněné používání titulu dottore, které je samo o sobě směšné ale neškodné.

  OdpovědětSmazat
 5. Samo o sobě ano, pane, ale tím to nezačíná ani nekončí.

  OdpovědětSmazat
 6. Právní vzdělání není základní vzdělání

  To nikoli, ale na určitých posicích bych přece jisté decentní minimum očekával.

  OdpovědětSmazat
 7. Absurdní je, že větší pohoršení než zlodějna ve velkém a katastrofální politika (sociální, zahraniční, ekonomická) působí neoprávněné používání titulu dottore, které je samo o sobě směšné ale neškodné.

  Jistě. Působí to asi tak jako zpráva, že Nigerií zmítá skandál, neboť jedna z provinčních universit prodávala tituly.

  OdpovědětSmazat
 8. Ke pohoršení nad zneužíváním doktorských titulů myslím správně poznamenává p. Pecina na Παραγραφος - jde o porušení posvátného řádu světa a související hierarchické společenské struktury. Tím dnes krádež peněz v našich končinách není.

  Že na plzeňských právech jde o víc než prosté kupecké podvody svědčí i ztráta mystického šému fakulty. Viz také komentář zde.....

  OdpovědětSmazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>