28. října 2009

Zvědavec a Eretz.cz ruku v ruce na jedné straně barikády!

Politics make strange bedfellows. To se potvrdilo v těchto dnech, kdy "rudohnědý" Zvědavec a neochvějně sionistický Eretz.cz postovaly na svou titulku ikonku, podporující Václava Klause v jeho antilisabonském tažení. Jejich dalšími kuriosními soudruhy v tomto boji jsou např. bojovnice za svobodu Anděla Dvořáková či ultrakonservativní římský katholík Michal Semín.

17 komentářů:

 1. Tak to je opravdu bomba. Osobně v této záležitosti stojím na straně Tomáše Peciny, neboť se stejně jako on domnívám, že méně lidských práv pro obyčejné lidi je pro ČR prohra, nikoliv výhra.

  OdpovědětVymazat
 2. GP: nerozumím. Jaká lidská práva? Řeč je přece o LS. Souvisí s tím nějak Vaše poznámka?

  OdpovědětVymazat
 3. Sudetští Němci a Maďaři místo, aby mlčeli, tak dali Klausovi veřejně za pravdu:
  Zde a zde.

  Takže Klaus zase vyhrál.

  OdpovědětVymazat
 4. Jenom jestli ten boj proti sudeťákům není jenom záminka právě k tomu omezení možnosti dovolávat se sociálních práv.

  OdpovědětVymazat
 5. Jinak jsem si přečetl ten článek pana Peciny a nepřekvapil. Stupidní sebemrskačství, ahistorické žvásty, historická neznalost.

  OdpovědětVymazat
 6. Vodníku, výsledek slavného Klausova tažení není přeci nic jiného než to, že ČR nebude zavazovat Charta lidských práv EU.

  OdpovědětVymazat
 7. výsledek slavného Klausova tažení není přeci nic jiného než to, že ČR nebude zavazovat Charta lidských práv EU.
  Opravdu? Hm, to má jako každá mince dvě strany, já vidím pro přijetí LS (kterou osobně vnímám velmi negativně) jiné, závažnější důvody.

  OdpovědětVymazat
 8. Zdá se, že Anděla Dvořáková je skutečně leckomu trnem v oku - soudě podle toho, jak je veřejně kádrována.

  OdpovědětVymazat
 9. Věc opět přesně popsal Karel Dolejší

  http://www.blisty.cz/art/49655.html

  OdpovědětVymazat
 10. Dolejšího výklad je sice vzorně třídní, ale postrádá politickou logiku: proč by Klaus dělali cokoli Topolánkovi, kterého nemůže vystát, k vůli?

  Logika je zcela jiná: Klaus, resp. jeho ruští loutkovodiči, potřebovali obyvatelstvo znovu postrašit sudetským nebezpečím, a znovu mu připomenout, kdo jediný bude Čechům dávné ohavné skutky ochoten odpustit.

  OdpovědětVymazat
 11. TP: poněvadž je Posselt spokojen, obávám se, že výsledkem je opravdu to, co popsal výše Peters: "výsledek slavného Klausova tažení není přeci nic jiného než to, že ČR nebude zavazovat Charta lidských práv EU." Co měl Klaus skutečně na mysli, to je otázka, ale Tvé doměnky o ruských loutkovodičích považuji za velmi nepravděpodobné. Rusům LS vyhovuje, proč by tedy riskovali její úspěch tím, že by svého agenta Klause dirigovali v její neprospěch?

  OdpovědětVymazat
 12. Rusům LS nevyhovuje, protože oslabuje jejich vliv v zájmových oblastech a do budoucna, v horizontu 10–15 let, ohrožuje jejich zájmy i na Ukrajině a na Bílé Rusi (kde jistě do té doby proběhne spontánní "barevná" revoluce). Jít Klausem do ostrého střetu s EU si ale nemohou dovolit, protože výsledkem by bylo pouze oslabení vlivu jejich agenta, nic víc.

  OdpovědětVymazat
 13. na Bílé Rusi (kde jistě do té doby proběhne spontánní "barevná" revoluce)
  Ehm, ehm, nepatří zde do úvozovek to slovo "spontánní"? Aspoň podle těch ostatních barevných revolucí soudě...

  Jinak já zastávám názor, že do budoucna Rusům bude vyhovovat naopak jednotná, integrovaná, silná a sebevědomá EU, ale na toto thema se zde už hovořilo mnohokrát...

  OdpovědětVymazat
 14. Souhlas potud, že jim silná EU nevadí, ale nesmí jim lézt do zelí a bránit výkonu práv v koloniích, které si v poslední válce vybojovali, nebo dokonce v "korunních" územích, jako je Ukrajina nebo Bělorusko.

  Každé imperium poměřuje svou velikost proti stavu největší expanse, to je železná zásada imperiální politiky.

  My máme tu smůlu, že jsme se tak ocitli mezi zeměmi, které Rusku musí, aby tomuto etalonu dostálo, znovu ovládnout. No, když vidím stav společnosti a velké vítězství nad ošklivým americkým radarem, daleko k tomu nemá…

  OdpovědětVymazat
 15. TP: akutní rusofobie je diagnosou značné (převážné?) části českých intellektuálů, tím jsem si dnes naprosto jist. Rozhodně nejste s Petersem a Doležalem sami, celá řada mých známých vykazuje podobné, zcela irracionální fobické prvky, nepřístupné racionálním argumentům. Společné mají/máte nadále to, že jakoukoli moji obhajobu Rusů nebo Srbů (z nichž ani jedny moc nemusím) proti zcela očividné mediální manipulaci svádíte na moje pravoslaví, obviňujete mne s rusofilie, srbofilie, slavjanofilie a já nevím jeké ještě -filie. Snadnost, s jakou opouštíte schopnost racionální analysy, je jen dalším argumentem proti této na ratiu postavené civilisaci.

  OdpovědětVymazat
 16. Prosímtě, přestaň mě konečně obviňovat z rusofobie, když a) jsem těžký rusofil a b) čtvrtinový Rus.

  Je fakt, že ta ruská čtvrtina se občas pokouší neruský zbytek podmanit, ale to jen proto, že je – emočně, nikoli racionálně! – přesvědčena o přirozeném primátu všeho ruského. Dělá to tedy pro dobro obou mých složek a nelze jí to mít za zlé (jen se ty tři čtvrtiny musí dobře ozbrojit, aby se tomuto projevu lásky ubránily).

  OdpovědětVymazat
 17. TP: Tvůj druhý odstavec myslím objasňuje, jak můžeš být coby rusofil přesto akutně rusofobní. ;-)

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>