8. září 2006

Čas oponou trhnul?

Díky Neználkovi jsem si přečetl pouze 2 roky starý článek, který ale vypadá, jak by byl starší 10x. Je zajímavé si připomenout, co tehdy někteří tvrdili:

Jezovec s Michaelou za 5: "vidím trochu jinak: naopak bude terčem preventivního nebo prvního protiúderu a to dostatečnou silou aby bylo zajištěno její zničení pro případ, že by protiraketová obrana opravdu nějak fungovala.

Pokud jde o exteritorialitu a spol., obávám se, že americký personál bude ať již formálně či neformálně vyňat z české policejní pravomoci i mimo základny, viz. známý případ italského topguna co sestřelil lanovku."

Elvis Has Entered the Building: "Ten raketovy destnik neni na valku s Ruskem vubec staveny, ani se nepokousi to predstirat. Zamerem je sestrelit "male mnozstvi" raket v praxi asi tak mene nez 5 raket simultanne leticich. Zatim se jim jednou ze 3 pokusu podari trefit raketu, o ktere presne vedi kdy vystartuje a kam a jakou rychlosti poleti."

A ještě jednou: "Rozpocet na NMD se pohybuje od 60 miliard do 250 miliard dolaru, podle toho s jakym casovym obdobim a jakou verzi se pracuje. Tot otazka, jestli ma cenu utratit tolik za to, ze by nekdy nekde mohla ze Syrie vyletnout do USA raketa a jestli by nebylo levnejsi a efektivnejsi vyresit pripadny problem kombinaci konvencnich prostredku a tzv. soft power, za 250 miliard dolaru se da koupit hodne dobre vule."

Andy: Michaely "názor zavání více než libě něčím, co nevím jak opsat, aby to neevokovalo ve slušné debatě zakázané argumenty " rasismus, kolektivní vina, dobytčáky".

max: "Autor článku převzal Čulíkovu kachnu, nacpal ji vlastní nádivkou a vystavil ji tady na obdiv." (Dodatečně se omlouvám za tu 5.) BBC: "Na začátku týdne přinesly některé české noviny informace, že Česká republika vyjednává s USA o možnosti zřídit na českém území raketovou základnu, která by se stala součástí amerického systému globální protiraketové obrany. Jak ministr obrany Miroslav Kostelka, tak ministr zahraničí Cyril Svobody informaci popřeli. Podle Cyrila Svobody jde prostě o novinářskou kachnu." (Zdůrazněno mnou. Omluví se aspoň dodatečně?)

A to nejlepší nakonec. Opět Max: "Reálná pravděpodobnost sestřelení skutečné balistické rakety vybavené těmito prostředky je jen teoretická." (zdůrazněno mnou) Vidí si ten chlapec vůbec do úst?

1 komentář:

  1. V tom starém článku se píše, že "... ač jsme byli za komunismu poníženým satelitem, ...del ... ani jsme se nestali raketovou základnou."

    V býv. ČSSR přece sovětské rakety byly. Pamatuji si, jak se tehdy v 1980 demonstrovalo. Někde dosud proti americkým raketám a v jiných městech zase už (nově) pro sovětské rakety. Ty ovšem už dávno byly na čsl. území umístěné.

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>