7. června 2009

Obamova popularita v Israeli

Nějací antisemité natočili toto video v Jerusalémě. "Co si myslíte o Obamovi?"

42 komentářů:

 1. Obama postupuje obratně, AIPAC mu však nepochybně dýchá na záda. Nejzajímavější je snad názor oné slečny s bujným poprsím, která se tak pěkně udiveně ptá "what has Obama done for this country?"

  OdpovědětVymazat
 2. To vite, mladi Zide jsou ztraumatizovani, taky byste byl, kdybyste prozil to co Zide. Daval jsem k tomu link na zajimavy komentar na Vrbe.

  OdpovědětVymazat
 3. To asi nebudou děti těch nositelů Nobelovek...

  Viz:

  "I study political science, I know my shit. Who is Benjamin Netanyahu?".

  Podle angličtiny to museli být většinou američtí turisté/brigádníci, a nebo někdo kdo se do Israele nedávno z USA s rodiči přestěhoval (aliya).
  ---
  Jinak pohlazením bylo sledovat projevy sionistů na Haaretzu v den Obamova projevu v Káhiře. Tolik opravdového pohoršení nad tím, že se Obamovy USA chystají vměšovat do domácí politiky Israele jsem již dlouho nečetl : )

  Já si sice nemyslím, že dojde k nějaké zásadní změně, ale už jen ty nářky a skřípění zubů stojí zato! Drzost téhle sorty lidí je nebetyčná.

  OdpovědětVymazat
 4. Ta vyvinutá slečna byla pravděpodobně Američanka, protože neznala jméno israelského premiéra.

  Mě nejvíce zaujaly 2 výpovědi nejvíce střízlivých mladíků: "Tato země je naše." + toho, co mu nacisté zplynovali babičku v Osvětimi: "A co my, Židé? O nás se nestaráte? My nejsme nic?" Zdá se, že se v Israeli jasně projevuje Abwehrpsychose. To je jasný počátek konce.

  Nicméně o podobné investigativní journalistice mám své výrazné pochybnosti: interviewovat ožralé lidi. Co by mu řekli třeba ožralí Češi?

  OdpovědětVymazat
 5. Re. pan Juchelka: ja si puvodne myslel, ze jde o nejaky vtipu typu Jay Leno se pta kde je na mape Iran.

  Taky me zarazila ta jejich anglictina, tak jsem to sledoval ke zdroji, jsou to vetsinou americti studenti, vice o kontextu videa zde, je to hned prvni clanek:

  http://maxblumenthal.com/

  OdpovědětVymazat
 6. Jasně p. Kreutzfelde, to dává smysl, když jsem napsal brigádníci, měl jsem samozřejmě na mysli především studenty...

  Tato neinformovaná tupost se ale zdaleka netýká jen židovské mládeže. Podobně byste pořídil, kdybyste, dejme tomu před 5 lety, zašel do baru v libovolném americkém městečku situovaném u vojenské základny a zeptal se na Irák, apd.

  OdpovědětVymazat
 7. ad Kreutzfeld. Když už se nemaháte s HMTL pro klikatelný odkaz, nemohl byste laskavě uvádět alespoň hluboký odkaz?

  OdpovědětVymazat
 8. Musím přiznat, že na Anglosasech nejvíce obdivuji jejich suchý lakonický styl, např. jeden z kommentátorů napsal: "Asking eight drunk people hanging out on the street for their opinions is hardly a fair way characterized an entire counry or nation." Doslovně přeložit "hardly a fair way" do češtiny by znělo více než divně.

  OdpovědětVymazat
 9. Ad pan Peters: a jak se zde dela hluboky odkaz? U pana Kapitana to jde automaticky, ale tady ten Blogger ma holt sve mouchy.

  Co je na tom prekladu divneho? Ptat se 8 opilcu... "je tezko poctivy zpusob", jak charakterizovat celou zemi.

  BTW ten Anglosas tam ma taky chybu (characterized).

  OdpovědětVymazat
 10. Jak se dělá hluboký odkaz, píšu na poučení před formulářem pro kommentáře jako úplně poslední větu. Ach jo, lidi, čtete vůbec něco? To si opravdu nikdo nepřečte text, který je pod výzvou "Přidejte svůj komentář"?

  Ano, není tady žádné udělátko pro vkládání odkazů jako třeba na Vrbě. Je to škoda, ale napsat těch několik znaků snad není takový problém.

  Engine Bloguje.cz je naprosto příšerný, ten bych raději ani nepřipomínal.

  Slova "je tezko poctivy zpusob" (já bych použil překlad "stěží spravedlivý", ale to je vedlejší) by žádný Čech nepoužil. My nejsme stavěni na podobnou jemnost ve vyjadřování.

  Ano, možná to rodilý mluvčí není. Ale má anglosaskou výchovu/chování/způsoby.

  OdpovědětVymazat
 11. Co by mu řekli třeba ožralí Češi?

  To, co si myslí, Petersi, přesně to! :-))) Bez masky politické korrektnosti a rádobyevropské civilisovanosti.

  OdpovědětVymazat
 12. Ad LK: ztraumatisovaní jsou evidentně nejen mladí, ale většina Židů vůbec. Tohle video by potvrzovalo theorii Gilada Atzmona o kolektivní israelské psychose.

  OdpovědětVymazat
 13. Co by mu řekli třeba ožralí Češi?
  ano Vodniku, reknou to co si mysli, stejne tak si pratelsky promluv s Nemci staci po nekolika pivech.
  To jsou pravdive nazory ne ty vladne korektni navic pohlidane zakazy a prikazy :-(
  Divim se ze GP tu uvolnenost po pozitem alkoholu a z ni pramenici pravdomluvnost sam nevidi. Odpovedi pred kamerou kde je dotazovany predem seznamen s otazkou a nakonec jsou pusteny prevazne ty politicky korektni, to je prave ta seriozne neseriozni medialni fraska a bohuzel fungujici brainwashing :-(
  Ze i lide u kterych je predpoklad pro hlubsi videni nektere veci polykaji i s navijakem, to rozhodne neni nadeji do budoucna. Na jedne strane schopnost slyset travu rust, na druhe manipulace zjevne jasne prochazi jakoby bez povsimnuti.
  Nebo ze by naschval ?
  Take nic nez pokus o manipulaci ?

  OdpovědětVymazat
 14. Ještě Petersovi: přečtěte si ten článek, na který odkázal Kreutzfeld. I za svou osobu mohu říct, že i kdybych byl ožralý, že bych nemohl chodit, neříkal bych o Obamovi, že je to zasraný negr a nacista, nebo že by měli jít Židi nebo cikáni do plynu. Maximálně bych upustil něco jako že jsou Židi pěkná pakáž, v tom smyslu jako bych řekl, že Češi nebo Rusové jsou pěkná pakáž, aniž by někdo mohl z takového výroku dělat závěry o "genocidální nenávisti" apod.

  "Beer does not, to my knowledge, contain a special drug that immediately infects drinkers with white supremacist sentiments, violent rhetoric, and anti-democratic tendencies."

  OdpovědětVymazat
 15. Já ho četl. Alkohol není žádnou drogou pravdy. Je to právě naopak. Všechny právní řády považují opilé za nepříčetné. A Blumenthalova racionalisace vlastního neethického jednání na tom nemůže nic změnit.

  Musím říci, že mi na Vás, Vodníku, vadí neochota hledat pravdu padni komu padni na úkor stranickosti. Když nějaký fakt podporuje Váš názor, tak ho přehnaně zdůrazňujete, když je s ním v rozporu, tak ho ignorujete.

  OdpovědětVymazat
 16. Drogou pravdy? To tu někdo říkal? Bezesporu je drogou, odstraňující zábrany. Bezesporu je drogou, která nestimuluje fantasii. Sumasumárum: ožralý člověk řekne, co si myslí, i když by to za jiných okolností neřekl. S tím nemá co dělat fakt, že v právním řízení se považuje za drogu znepříčetňující.

  Ve svém druhém odstavci se dokonale mýlíte: moji reakci vyvolala Vaše skeptická poznámka ohledně hodnoty takové výpovědi. Mohl byste mi říct, který fakt například ignoruji? Opakuji FAKT, nikoli Vaše horečnaté vise o "genocidě Albánců", které Vám nakukala media a jimž posud věříte.

  OdpovědětVymazat
 17. Ano, Blumenthal v článku, na který odkazujete: "No amount of alcohol could make me express opinions that were not authentically mine. If anything, alcohol is a crude form of truth serum that lubricates the release of closely held opinions and encourages confessional talk." Četl jste ho vůbec?

  Bezesporu je drogou, která nestimuluje fantasii.
  Co je to za blbost? Nemám větší fantasie než pod vlivem. Proto, mimo jiné, tolik umělců pije.

  S tím nemá co dělat fakt, že v právním řízení se považuje za drogu znepříčetňující.
  Ach jo, Vodníku. Co na to říci? Snad jen přání, abyste nevykládal podobné nesmysly. Nepříčetnost znamená, že v tomto stavu nevyjadřujete svou pravou vůli, a to včetně verbálního projevu. Ti lidé z toho videa by v ČR za hanobení národy, rasy a přesvědčení stíháni být nemohli.

  Mohl byste mi říct, který fakt například ignoruji?
  Strašnou spoustu. Např. existenci Rusů a Ruska (= RSFSR) ve 20. století.

  Vaše horečnaté vise o "genocidě Albánců", které Vám nakukala media a jimž posud věříte.
  A kolik Albánců by Srbové museli zavraždit, aby už to pro Vás konečně byla genocida?

  OdpovědětVymazat
 18. alcohol is a crude form of truth serum

  "A crude form" jasně říká, že to autor nemyslí jako definici, ale jako svým způsobem účinek - a to nelze popřít.

  Nemám větší fantasie než pod vlivem. Proto, mimo jiné, tolik umělců pije.

  Hm, zajímavé. To jste asi první. Jinak znám jen lidi, kteří po tom mají útlum - a nebo ten pád těch bariér a tvořivá fantasie, která v nich už byla před tím, ovšem nějak zablokovaná, je puštěna ze řetězu.

  Nepříčetnost znamená, že v tomto stavu nevyjadřujete svou pravou vůli, a to včetně verbálního projevu

  Neřekl bych. Spíš to znamená, že všelijaké civilsační návyky, které Vám brání říct nebo udělat to neb ono, jsou odstraněny. Nejste tedy pánem sebe sama (odtud ona nepříčetnost). Je nesmysl, abyste pod vlivem alkoholu dostal do hlavy postoje nebo přístupy, které jste tam před tím (aspoň v nějaké latentní formě) neměl.

  Já jsem někdy ignoroval existenci Rusů a Ruska ve 20. stol.? To snad ne! já jsem jen popíral to, že by SSSR a jeho zločiny byly jejich dílem. RSFSR byl sovětský útvar pro Rusy v rámci SSSR.

  A kolik Albánců by Srbové museli zavraždit, aby už to pro Vás konečně byla genocida?

  A kolik Srbů by Albánci museli zabít, abyste připustil, že se mohou bránit?

  OdpovědětVymazat
 19. Dobrá odpověď p. Petersovi.

  Já bych snad jen dodal, jak dlouho se měly menšiny bývalé Jugoslávie mezi sebou vraždit, abys připustil, že musí někdo zasáhnout a udělat tomu konec?

  OdpovědětVymazat
 20. jak dlouho se měly menšiny bývalé Jugoslávie mezi sebou vraždit, abys připustil, že musí někdo zasáhnout a udělat tomu konec?

  Na to už jsem kdysi odpověděl.

  OdpovědětVymazat
 21. "pravdomluvnost" na videu israelo emericke mladeze pod vlivem alkoholu zni velmi presvedcive, ale pokud opravdu nekteri zastavate nazor, ze ne alkohol jim nerozvazal jazyky, ze i ve stavu strizlivem by se vyjadrili stejne, tak je to jeste horsi a hlavne bude to horsi, protoze behem desetileti tato generace povyroste do funkci a zacne rozhodovat, nejen vykrikovat jako na videu. Ale protoze jablka nepadaji daleko od stromu jejich rodicovstvo patrne zastava podobny nazor, take fakuje na vse kolem, Obamou pocinaje, jen to nevykrikuje na video jako deticky.
  Snad byste se tu mohli shodnout alespon na tom, ze ac alkohol neni drogou pravdy, rozhodne v mire vetsi nez male odstranuje zabrany, ergo kladifko se pak clovek pod vlivem alkoholu vyjadruje ponekud jinak nez ve stavu strizlivem.
  Nevidim jediny duvod pochybovat o tom co na zaznamu rikaji. Rikaji co si mysli. Ze by to ani v CR podle GP nebylo trestne, take cosi rika.
  Samozreme ze tu nejde o to se vzajemne se Fsim sesouhlasit vysouhlasit rozsouhlasit:-), to by tu za chvili chcip pes, ale prosim cas od casu si sem dejte nejaky pripodotek, neco jako ze ne uplne ve fsem jste vepri, jako treba ze kulatost Zeme je na tomto serveru bez pochybnosti a tak podobne:-) cha cha cha ...
  Tim trochu pripominam pro nektere velky vzor, jistou UNI v USA, ktera ma 6000 let stejne nezpochybnenych a nezpochybnitelnych jako maji jini lidove cislo 6millionu,
  jen chci rici ze za urcitou hranici to nesouhlaseni pripadne az rozhadani prestava byt smysluplna vymena nazoru.
  Toz tak Ogari skoroletne sametove naladeni, ac v detailech neshoda, budiz dale pohoda :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Já jsem sice k podobnému názoru dospěl až později, v případě Iráku, ovšem, na rozdíl od situace tam, musím uznat, že v Jugoslávii bylo díky NATO vraždění skutečně zabráněno - bez vojenského zásahu zvenčí by se tam s největší pravděpodobností navzájem 'bránili' ještě dlouho po tom, co oficiální bojové operace NATO skončily...

  OdpovědětVymazat
 23. Nikdo nepopírá, že alkohol odbourává zábrany. Popírám však, že tento člověk bez zábran je naše nějaké pravé já. Ve skutečnosti spoustu věcí neděláme, protože víme, že se dělat nemají; máme své chování pod kontrolou. Např. TGM o sobě věděl, že je antisemita. Ale protože jím být nechtěl, tak své nutkání kontroloval. Kdyby se opil, tak by tuto svou sebekontrolu ztratil. Já jsem třeba homofob. Protože to o sobě vím, tak to kontroluji. Kdybych se opil, tak bych tuto sebekontrolu ztratil. Má to snad znamenat, že mne homofobie definuje, když takto definován být nechci?

  Proto popírám, že alkohol je drogou pravdy a kašlu na slovíčkaření, zda je to definice či pouhý postranní effekt. Není to nic z toho.

  Gulag byl zřízen v roce 1919. Kdo ho zřídil? Sověti? Myslím ethnicky, abyste mi neodpověděl, že kommunisti.

  Na Vaši otázku odpovídám, že ani všechny, protože stejným způsobem, jako se "bránili" Srbové se "bránil" Hitler a nyní se "brání" Israelci. Tato "obrana" není ničím jiným než zločinem aggresse.

  OdpovědětVymazat
 24. Jiste, ta oblast je sudem strelneho prachu dnes a bude i zitra:-(
  Stacilo by malo, jen aby mezinarodni vojska, ktera to tam hlidaji odesla. Do par dnu by to horelo naplno:-(
  Dovolim si tvrdit, ze by to snadno mohlo prerust v konflikt velky.
  Srbska mensina by byla zpocatku likvidovana, Srbove by prisli na pomoc a mozna by Albance chteli zahnat az do more?, tem by prisli na pomoc jini pratele(bojovali tam nejen Cecenci ale dobrovolni muslimove z celeho sveta) a protoze ani Srbove by nebyli bez pomoci, neb dnes by to nebylo slabe reakce slabeho Jelcinovskeho Ruska, pri trose predstavivosti by i dnesni Balkan mohl byt odstarovanim mnohem vetsiho konfliktu, mozna neco jako bylo 7 kuli v Sarejeve na startu prvni svetove.

  Napsano toho bylo o konfliku a pricinach mnoho. Pripomenu tu nejhlavnejsi. Premnozeni jednoho ethnika a hra na mrtveho brouka az se ucho utrhlo :-(

  A ta vojska co to tam dnes hlidaji tam budou muset byt, asi docasne navzdy :-(

  OdpovědětVymazat
 25. GP s vasim upresnenim o vlivu nevlivu alkoholu nutno souhlasit, ale predstava jak se sebekontroluje
  polovicni Zzid Masaryk :-)ch cha cha
  Nesmite to zase tak prehanet:-)
  pricemz tu Vasi osobni sebekontrolu Vam neberu. Jen se divim ze jste stale nepoucen, priklad jste si nezazil na vlastni kuzi dosti citelne? ....kdyz kdosi ztratil sebekontrolu a sel Vas udat? Neni kazdy je jako Vy a Masaryk :-)
  Vy tu horkou Balkanskou krev ne a ne vzit na vedomi. Nez Albanci zacali vrazdeni Srbu, vrazdili se mezi sebou, Vendeta to byl jejich nejoblibenejsi sport ci rodova zabava kterou prerusili jen v dobe sklizne a tak po staleti stale dokola :-( Nejhorsi mafiani a vrahouni, drogy, prostituce, pro tuto kategorii si prosim uvedomte nektere "civilizovane" methody neplati, Vase slusnost a sebekontrola je pro ne neznamy pojem:-(
  GP na jedne strane tolik znalosti a moudrosti, na druhe naivita temer detska ?
  --------------------------

  OdpovědětVymazat
 26. Proto popírám, že alkohol je drogou pravdy

  Ano, ale následným textem mi dáváte za pravdu. :-) To, že jste homofob, nikoho moc nezajímá (a nechcete-li, aby se to někdo dozvěděl, nechlastejte), to, že Masaryk byl antisemita, je už zajímavější. To, že židovská (israelská nebo americká) mládež je rasistická, vztahovačná a paranoidní, má pro budoucnost - i moji a Vaši - podstatně větší význam. V rátanie toho, že kdyby byli střízliví, tak by to možná (někteří) neříkali (i když kdoví).

  Gulag zřejmě zřídili Rusové. Chrám sv. Víta, Karlúv most, Belveder, chrám sv. Mikuláše nebo Černínský palác postavili Češi. Tedy jsou to české stavby. Ovšem nebýt Němců Parléře a Diezenhoffera nebo Italů dela Stelly a Carattiho, nestálo by nic z toho. Nebýt většinově neruského vedení bolševické revoluce, nevybudovali by Rusové gulagy.

  Srovnání s Hitlerem nebo Israelem je komické. Kolik zemí Srbsko přepadlo nebo okupovalo a budovalo tam nelegální srbské osady?

  OdpovědětVymazat
 27. AJ: jaký zásah NATO a jaké vraždění máš na mysli??? Snad proboha ne ten v Kosovu??

  OdpovědětVymazat
 28. Vodník: Nezlob se na mně, ale to je zcela manipulativní, falešná otázka. Ty dobře víš, JAKÝ zásah a JAKÉ vraždění, včetně toho, že NEMÁM na mysli zásah v Kosovu : (

  Zásah v Kosovu, ač pro tebe zřejmě ten nejpodstatnější, nebyl zdaleka jediným zásahem, který NATO v bývalé Jugoslávii učinilo.

  OdpovědětVymazat
 29. Nebýt většinově neruského vedení bolševické revoluce, nevybudovali by Rusové gulagy.
  -----------
  tak to mas Vodnicku Tulipanovy dalsi vroubek na svem kadrovem profilu.
  Dobre Ti rozumime ze narazis na neruske vedeni v cele komunistu! Ze z puvodniho seznamu ze 13 clenu UV VKSb v r.1917 bylo 11 Zzidu !
  Uz jsi zapomel jen dat jmena:
  Lev Bronstein-Trockij, dale Kerensky, Finkelstein Litvinov,Rosenfeld-Kamenev,Appfelbaum-Zinovev, Jakob Solomon-Sverdlov,a nezapomen dodat ze prvnim komisarem nad gulagy a vrahounem byl Naftali Aronowich Frankel,nasledovali tito 2 vytecnici: "Genrikh Yagoda," the greatest Jewish murderer of the 20th Century, the GPU's deputy commander and the founder and commander of the NKVD. Yagoda diligently implemented Stalin's collectivization orders and is responsible for the deaths of at least 10 million people. His Jewish deputies established and managed the Gulag system. After Stalin no longer viewed him favorably, Yagoda was demoted and executed, and was replaced as chief hangman in 1936 by Yezhov, the "bloodthirsty dwarf."
  Nad jejich vyvrazdenymi milliony by mohl blednout i 6 millionovy holocaust,(nezpochybnitelny a spravne zakony ochranovany) kdyby to bylo dovoleno :-(
  A Ty si tomu zase dal ranu, TY prijdes pri pristim anti-holocaustu na radu snad v prvni rade. Neznam vetsiho internetovyho rebela :-)
  Ale vzhledem k tomu ze mas rad take PRAVDU PADNI KOMU PADNI, i kdyz zde mnohymi zatracovan, na nebesich budes ocenen:-)

  OdpovědětVymazat
 30. AJ: NATO v Bosně (kde by to snad bývalo mohlo mít smysl) nezasáhlo; tam se motaly impotentní jednotky OSN (viz Srebrenica). Zasáhlo teprve v Kosovu. Proto se znovu ptám: jaký zásah a jaké vraždění máš na mysli?

  OdpovědětVymazat
 31. Astře, Peters Ti vysvětlí, že to všechno byli Rusové. A když ne od začátku, tak už záhy po revoluci tvořili Rusové většinu vedení VKS(b), takže je to všechno jejich vina... Vot istórikus...

  OdpovědětVymazat
 32. Vodniku, nelaskuj :-(
  Astře, Peters Ti vysvětlí, že to všechno byli Rusové.
  ----------------------------
  snad se netroofne se zesmesnit poprenim cele te Zidobolsevicke ci presneji Zzidovsko Chazarske bandy vrahounu vrcholici v provedeni mnohamilionoveho vrahouna Yezova:
  After Stalin no longer viewed him favorably, Yagoda was demoted and executed, and was replaced as chief hangman in 1936 by Yezhov, the "bloodthirsty dwarf."
  Misto aby se historikove(nerikam ze by se GP mel soustredit na tento fenomen) zabyvali paralelnim Stalinskym a soubezne Zidobolsevickym kurzem, tak to je jen "bolsevicka" linie a kdyz nekdo rekne "zidobolsevismus" tak je to stale stejne blbe opakovane oznacovano jako anti semitismus, cha cha cha
  Mix ZidoChazaru a semiti a hned antisemitismus. Presne takto se likviduji jine nesouhlasne nazory oznacenim jako rasisticke, jine jako politicky nekorektni, a tak to vypada jako u blbejch na pude:-)
  Ale abych GP nekrivdil, on zase neni tak Zzidovsky predposranej a pokud si mysli ze ma pravdu, stoji si za svym :-) coz ocenuji:-)
  Ovsem ten Zzidovsky zidobolsevismus a milliony mrtvol svych vlastnich lidi ktere ma na svedomi (kam se svymi 6milliony proti 60 ? cely holocaust hrabe) je neco co neradi souzi Bohem vyvoleni slysi:-( Od techto nevyvolenych Zidobolsevickych vrahounu se snazi(MARNE) se distancovat. Pochopitelne tohle je ta necista tvar a co je moc to je prilis:-(
  Mozna je to v genech ? Pred jejich Chazarskou expanzi a krutosti jiz v 5 stoleti vyklidil pole a odcestoval i praotec Cech se svym bratrem Lechem, aby se usadili ve stredoevropske kotline mezi Kelty:-)
  Co myslis Vodniku co jsi presidlil mezi tupipany, s Tvym odstupem a z Tveho pohledu pouhych par km, jak dobre udelal Praotec? Ptam se Te jako Evropana, ne jako historika,
  ja zasranej Klokan:-)
  sorry hluboce po pulnoci uvolnen, hlubokym pozimem a druhou 15 letou whiskou LAPHROAIG do druhy nohy posilnen:-) v 01:30

  Ja snad sem na ty vrahouny zatizenej ze vo nich musim furt referovat :-(
  ale to neva, uz sou f pekle a smazej se hajzlove !
  se teda vopravdu Stvoriteli nepovedli :-(
  shalom:-)

  OdpovědětVymazat
 33. jak dobre udelal Praotec?

  Na tuto otázku, Astře, neexistuje odpověď. Já si třeba můžu myslet, že by bylo pro nás bývalo lepší splynout kolem toho roku 1000 za Boleslava Chrabrého s Poláky v jeden národ, ale v historii žádné "kdyby" neexistuje.

  OdpovědětVymazat
 34. AJ: o tom jsem nevěděl, proto ty moje otázky. Vzhledem k tomu, že NATO bombardovalo pouze Srby (kde byli chrabří piloti, když Orić massakroval ze Srebrenice okolní vsi?) - navrch v tom odkazu píší, že na základě těch granátových útoků na sarajevském tržišti, o nichž je dnes známo, že je spáchali muslimové - musím celou akci rozhodně odsoudit jako zaujatou a jako předchůdce zásahu v Kosovu, zcela v linii, kterou si tzv. "mezinárodní společenství" vytýčilo ke zničení Srbska.

  O GP víme, že jeho zástupným náboženstvím je americká demokracie. Ale u Tebe jsem se domníval, že nejsi tak naivní, že bys věřil tomu, že hajzlům typu Solana, Clark, Albrightová nebo Shea někdy mohlo jít i jen náznakem o nějaké "lidské životy"...

  OdpovědětVymazat
 35. Vodník: Před Oričem byli jiní. Už jsem na to zde dával někde odkaz, jestli chceš, opět ti to vyhledám...

  V mých očích ta letecká kampaň byla něco zcela jiného než Kosovo. Přinutila bojující strany jednat a dá se argumentovat, že napomohla k dohodě z Daytonu.

  Já se přiznám, že by mi nevadilo, pokud jsem byl tenkrát médii, jak říkáš, oblbnut a nebo, zda Albrightové šlo o mrtvé Chorváty, i když bych samozřejmě dal přednost tomu, aby motivace poiltiků byly ty nejčistší... Hlavně, že přestalo to barbarské, vpravdě balkánské, vraždění a dá se tam dnes jezdit na dovolenou.

  OdpovědětVymazat
 36. Před Orićem byli jiní, před jinými ještě jiní, atd. (odkaz dávat nemusíš, pamatuji si ho), ale ti zlí byli vždy Srbové a tzv. "mezinárodní společenství" se cítilo morálně povinováno zasahovat vždy jen proti nim.

  Bombardování v Bosně vypadá na první pohled vskutku jinak (já jsem o něm ani nevěděl, nesledoval jsem to ještě systematicky a pak jsem se k tomu nevracel), ale viděno zpětně v kontextu vývoje posledních 20 let je to totéž, pouze ty tragické následky nebyly v tu chvíli nikterak patrné.

  Tomu Tvému argumentu v posledním odstavci rozumím, respektuji ho (nakonec jsem stejně argumentovával pro invasi), ale nesouhlasím s ním. Motivace politiků tzv. "mezinárodního společenství" představují pro celý svět mnohem horší zlo a na Srbech si to za potlesku užitečných idiotů parádně vyzkoušeli!

  OdpovědětVymazat
 37. Rozuměj, já na teď mám rovněž JINÝ názor, ale kdybych měl tu moc a mohl zpětně zasáhnout do soukolí dějin, nevím, zda bych pouze kvůli Kosovu zabránil, aby se západ v Jugoslávii angažoval vůbec.¨

  Zdá se mi, že v případě zásahu v Jugoslávii, positiva převyšují negativa. Nebo ne?

  Proč by bylo lepší (dle tebe, předpokládám) to nechat vyhnít přirozenou cestou (ovšem nepochybně za cenu větších obět)?

  OdpovědětVymazat
 38. kdybych měl tu moc a mohl zpětně zasáhnout do soukolí dějin,

  To je právě to, co je nemyslitelné a proto nemá smysl nad tím uvažovat. Jasně, kdyby se vrátil čas se vším všudy (tedy i s mou {ne}znalostí) do r.1995, byl bych jistě pro zásah.

  Negativa - vznik kosovského mafiostánu, genocida Srbů, Cikánů a Židů, čertovo kopýtko muslimského wahabbismu na evropské půdě, morální zkompromitování Západu atd. atd. - podle mě daleko převažují nad positivami, byť v té Bosně to tehdy vypadalo, uznávám, jako správný krok.

  Bylo by lepší nedat žádný mandát nějakému "světovému policajtovi" k rozhodování o čemkoli. Jistěže ten vývoj k světovému superstátu nemohu zadržet, ale nemusím mu tleskat a mohu s rohořčením odmítnout každý krok, který nás k němu přibližuje. A takovým krokem, vpravdě mílovým, byl postoj tzv. "mezinárodního společenství" k otázce Jugoslávie od A až do Z. Připouštím, že kdybych byl sám (nebo moje rodina) obětí nějakého barbarského massakru, mluvil bych zřejmě jinak. Nikoli objektivně...

  OdpovědětVymazat
 39. Měl jsem na mysli zásah do historie S VĚDOMÍM toho, co se odehrálo, tzn. kdybych měl, z mé současné posice, možnost ovlivnit historii.
  ---
  Já jsem po Iráku rovněž odpůrcem jakýchkoliv, a zejména preventivních, invazí. Obzvláště těch, pod naším 'vedením', neb kdo ví, čí zájmy budeme v takových konfliktech hájit. Ovšem na špatné se rychle zapomíná a kdyby někdo navrhoval preventivní útok na Tel Aviv, v předvečer israelského preventivního útoku na Irán, tak bych možná nechal přesvědčit : )

  OdpovědětVymazat
 40. ad Vodník. Naprosto Vám nedávám za pravdu. Zatímco Vy tvrdíte, že podstatou člověka je to zvíře v nás, které vyjde na povrch, když ztratíme zábrany (= čistý kalvinism), já tvrdím, že podstatou člověka je jeho civilisované chování (= katholictví).

  TGM nebyl antisemita, protože se tak nechoval. Ve známé partii Hovorů s TGM o hilsneriádě se sice přiznává k antisemitským předsudkům, ale hřešit myšlenkami může jedině křesťan. Pro ostatní, normální, lidi jsou podstatné toliko skutky.

  Jaká je židovská mládež, nevíme. Podle opilců to nepoznáme.

  O ÚV SDDSR(b) jsem nyní napsal celý článek. Doufám tedy, že Vaše proslavená ignorance fakt, která se Vám nehodí do krámu, nyní ustane.

  Kolik zemí Srbsko přepadlo nebo okupovalo a budovalo tam nelegální srbské osady?

  Celkem 4. To mi komické nepřipadá.

  OdpovědětVymazat
 41. GP: přirozenost člověka je pokažená, to je pravoslavná (a předpokládám i římskokatholická) theologie. To je ale obecné konstatování. K videu to nemá nejmenší relevanci. Já, opakuji, se považuji za zkaženého, ale ani v deliriu bych nemohl vykřikovat rasistické a aggressivní hlášky, když nejsem aggressivní rasista.

  Ad bolševici: neříkejte, že nevíte, že jiné prameny uvádějí jiné údaje. I z Vašich údajů by bylo záhodno vysledovat, který člen v tom nebo onom politbyru měl do čeho mluvit. Jistě si nebudete namlouvat, že nějaký Krestinskij nebo Miljutin znamenali to, co Trockij, Sverdlov nebo později Kaganovič (výjimku tvoří snad jen Bucharin). Ostatně notorická poznámka filosemitů "procento Židů v populaci versus procento Židů mezi nositeli Nobelovek" by se jistě uplatnila i zde.

  Ad Srbsko: vidím, že Vám specificky perversní smysl pro humor nechybí...:-)))

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>