10. dubna 2008

Kritika hloupoučké kampaně Člověka v tísni

Politická organizace Člověk v tísni přišla s další propagandistickou kampaní. Anarchista Ondřej Slačálek, konzervativec Milan Tobiáš i politický komentátor Bohumil Doležal ji vcelku oprávněně kritizují. Ač se rozhodně neztotožňuji se všemi jejich názory na danou agitku, mají v základní myšlence každý pravdu. Ondřej Slačálek označuje kampaň za zcela vytrženou z reality a spíše za projevu výsměchu těch, kterým jdou masmédia na ruku, těm, vůči nimž jsou nepřátelská. Milan Tobiáš a Bohumil Doležal si shodně všímají toho, že takovéto kampaně odvádějí pozornost od reálných problémů a vytváření problémy fiktivní. Doležal též věcně argumentuje, že jediná účinná kampaň proti tzv. extremismu je "neextremistická" politika, které mohou občané věřit.

Omyly dotyčných pánů nebudu v tuto chvíli rozebírat, ale sám dodávám ještě skutečnost, že peníze Evropské komise, ze kterých je kampaň převážně financována, jsou peníze i z našich kapes.

2 komentáře:

 1. Plně souhlasím s Ondřejem Slačálkem, že neonacista v této propagandstické kampani není žádný skutečný neonacista, protože ten se od nás (xenofobů a obhájců vyhnání Němců) liší méně, než si myslíme.

  Stejně tak souhlasím s názorem v diskussi na AlterMedia, že boje mezi Národním odporem a Antifou nejsou nic nového, neboť už ve 30. letech jsme tady měli zápasy Vlajky (neplést s potomní nacistickou) s Voskovcem a Werichem. Werich byl takový Slačálek té doby.

  OdpovědětVymazat
 2. Je pravda, že neonacista ztvárněný v kampani už není zrovna aktuální, ale já jsem se docela pobavil.

  Jinak diskuze na Altermedia jsou opravdu ale opravdu poučné. Tam se člověk dozví věcí...

  OR

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>