27. února 2011

Lesk a bída diskussí

Každé zásadní rozhodnutí má závažné důsledky, které nelze předem v úplnosti předvídat. JzP splnil své slovo, za což mu děkuji, a Discussion Speed přestala parasitovat na Lucerně wikipedie. Poslední parasitní odkaz je z 23. ledna 2011.

Stalo se to, co se předvídat dalo. Chroničtí žvanilové příliš nereflektovali na výzvu JzP zahajovat diskusse na zajímavá themata vlastními podněty (kromě Vodníka). Žvanění se tak do značné míry přeneslo i sem, někdy i v docela brutální podobě. Jenže to mi nevyhovuje, to jsem vždycky odmítal. Vzorem LW nejsou diskussní blogy jako Nová Sprcha, Eretz nebo iAtheism. Vzorem pro LW jsou informační blogy jako Slepecká hůl, Παραγραφος, Jiné právo nebo Delicious Malého čtenáře.

Někdo může namítnout, že třeba na Jiném právu debaty jsou. Ano, ale na jiné úrovni, než je hospodské pokřikování à la Novinky. A ani Παραγραφος ani Jiné právo neuniklo vpádu dilettantů a s tím souvisejícími flame wars, ať už to byl Fortuna nebo hádky o Fialu.

Využívám proto této příležitosti a přizpůsobím LW více svému cíli. Lucerna wikipedie byla dne 15. února 2006 změněna na kollaborativní blog. Hvězdnou hodinu zažila, když na ní psal Tomáš Pecina a Alkibiades. LW tehdy mívala kolem 300 přečtení denně. Po jejich odchodu kollaborativnost skomírala a nikdo nereflektoval ani na nabídku zde hostovat. Proto po 5 letech, od dnešního dne (27. února 2011), LW opět měním na one man show.

Psát kommentáře do diskussí LW je privilegium, nikoliv právo. Nebude-li příspěvek shledán přínosným, může být bez předchozího upozornění smazán. Zejména se to týká chronického žvanění. Ve vlastním zájmu proto učiníte lépe, když se zaregistrujete jako pravidelní čtenáři.

4 komentáře:

 1. hádky o Fialu

  To je trolling jednoho člověka, který toho buď časem nechá, nebo ho zakrátko začnu mazat. Nic závažného.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak hodně štěstí, na Jiném právu už to jeden čtenář nevydržel.

  OdpovědětVymazat
 3. U mne se troll odmlčel, tedy je po problému.

  OdpovědětVymazat
 4. Hezky si notujete, pánové.
  Zatímco pan Pecina se úporně snaží a snaží se nechat zaregistrovat a snad potřetí podává jednu a tu samou ŽALOBU a GP, dnes snad již jako buržoazní legislativec, legisluje, Josef Baxa si stěžuje na nesmysly a exekutoři zabírají Karlův most, Václavák a možná celou Prahu. Škoda, že nikoho nenapadlo udělat exekuci na prezidentský ÚŘAD a na prezidentovo nechvalně známé pero z Chile, než profesor Klaus, ještě jako prezident, vydal svoji amnestii, abolici a bůhví, co to vlastně bylo. Co jsme si mohli ušetřit problémů! Skoro Vám závidím svět, v kterém Vaše blogy stačí k životu. Mirek Vorlický

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>