5. září 2005

S kým vlastně vedu flame war?

Podle Cynika vedu flame war proti více než polovině stálých wikipedistů. Pokud flame war myslí diskussi ohledně článků, hned se ukáže, že to není pravda.

Asi nejvíce diskutuji o článcích s Cynikem, který také jediný měl odvahu přijít diskutovat na tento blog. Jenže je to spíše "diskusse". Cynik, jako nedostudovaný biolog a zemědělec nejraději píše články o historii. Podle toho to vypadá. V článku o Stalinovi má 54 chyb, v článku o Leninovi 23 chyb. Jeho článek o Mannerheimovi je journalistý paján, nikoliv encyklopedický text. Kromě toho na základě své ultramontánní agressivity revertuje mé texty o katholictví.

Rozhodně nevedu žádný flame war s Pastoriem. Nikdy nenapsal nic, co by stálo za řeč, takže o nějaké věcné diskussi nelze mluvit. To samé platí pro Egga. Ten kdysi napsal článek o RKZ a Cimrmanovi. Od té doby nic pořádného, jen buseruje nováčky. Slíbil sice, že přeloží článek o kreacionismu, ale, jak se dalo čekat, skutek utek. Selhal po dvou usmolených odstavcích. Třetí v této skvělé trojce je p. Svítil, který nedělá nic užitečného, jen revertuje cizí příspěvky a dopouští se nikým netrestaných osobních útoků v nekonečných diskussích. A čtvrtý je soudruh von Berlin. Vrcholem jeho editací bylo usilovné vracení mého překlepu, kterého jsem se omylem dopustil. Chtěl mne vyprovokovat k porušení 3RR, ale to dříve povedlo jeho soudruhovi v černém řemesle, Radouchovi.

V poslední době vedu spory s Mormegilem. Za flame war bych to rozhodně neoznačil, i když Mormegilův osobní tón jeho příspěvků svědčí o jeho osobních problémech. Diskutuji rovněž s Malým čtenářem. Ačkoliv je známý útočným způsobem debaty, takže to již dva wikipedisté nevydýchali, mně to nevadí. Jen bych mu doporučil, ať si přečte Otto Urbana: Česká společnost 1848 - 1918. Svoboda, Praha 1982, 690 pp. (signatura v Historickém semináři na FF UK je 42 F 156), kde v rejstříku tento slavný historik používá pojem "státník" přesně v tom významu, který on kritisuje.

Pak je tady flanďák Dodo, který revertuje mé příspěvky, případně do nich vkládá katholickou propagandu a na nic jiného se nezmůže. Nic proti, i katholické předsudky patří do Wikipedie, ale to neznamená, že se kvůli tomu budou vědecké názory mazat. Miaow Miaow podle mne uznal svou chybu, takže v proselytismu chybného pojetí pojmu správní obvod nepokračuje. Naopak já jsem uznal svou chybu v diskussi o typografii s AHA a o arabštině s Li-sungem. O "kvalitě" příspěvků p. V. R. doufám nemusím nikoho přesvědčovat. Nejlepší illustrace jsou jeho nekonečné editace článku Edvard Outrata, kterému jeho rodina vyhlásila válku.

Pak jsou tady členové Skupiny 25, kteří buď téměř nic nenapsali, nebo píší o oblastech, o nichž nepíšu zase já. Příkladem je Jklamo nebo p. Vítek. Tak jakýpak flame war?

0 – počet kommentářů:

Okomentovat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>