14. září 2009

Nový rok

Až do roku 1584 jste měli spolu se zbytkem křesťanského světa dnes 1. září. Prvním zářím začíná tradičním křesťanům nový rok. Dnešního 1.9. je to rok 7518 od stvoření světa. Slavíme dnes také svátek např. sv. Šimona Sloupníka (a jeho matky), ctihodného Drithelma Britského, spravedlivého Jozue Navina nebo sv. Sixta a Sinicia, prvního a druhého biskupa Remeše a Soissons.

67 komentářů:

 1. Co potom znamenaji vykopavky, datujici az 10 tisic let?
  V Bibli je rodokmen od Adama az po Krista coz by spis naznacovalo stvoreni vyvolene skupiny, ktera poslednich 2000 let jaksi tapa v duchovnim temnu.
  Kdo potom pobihal po svete pred Adamem?
  Australsky divoch se datuje az 40 tisic let zpet a ti evidentne pochazi z jihoafrickych krovaku. Ti jsou 70-80 tisic let stari.

  OdpovědětVymazat
 2. Jerry, to je všechno relativní. Hinduisti počítají ty svoje eóny na stamilliony let. Tohle je tradiční křesťanský letopočet. Vědci si to mohli spočítat jinak.

  Když si dáš ty periody (prahory, starohory, prvohory, atd.) do grafu, je nápadné, jak se ty periody stále zkracují. Napadla mě taková fantasie (ani ji nechci nazývat hypothesou), že "tok času" není lineární, ale logaritmický (srvn. čtverečkovaný a logaritmický papír). To by jednak vysvětlovalo ty stále se zkracující periody, jednak bychom nemuseli zas až tak zápolit s vědeckou nepřijatelností toho letopočtu 7518.

  OdpovědětVymazat
 3. Jak patrno, Vodník na velký třesk nevěří.

  Zkracování eonů je fakt daný tím, že čím recentnější historie, tím víc se na tvářnosti zemského povrchu podepsala. Kdybychom žili na konci druhohor, měli bychom své čtvrtohory úplně jindy.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak podobná datace má v prvé řadě význam kulturní (i současný vědecký fetišismus je koneckonců produktem "kultury"). Na druhé straně má Západ kořeny v Řecku, nebo přesněji v jeho převráceném obrazu, který si pro svoji imperiální expansionistickou mentalitu vytvořili Římané. I křesťanství je produktem primordiálního střetu této římské tradice s příchozí semitskou vlnou, proto bych pění na starozákonní dataci považoval jen za takový "výstřelek", který se skutečným bytím Evropy, potažmo Západu, nemá nic společného.

  OdpovědětVymazat
 5. Ad Alkibiades: jenže opravdové křesťanství je východní záležitost, která "se skutečným bytím (současné) Evropy, potažmo (současného) Západu, nemá nic společného", takže lpění na tradiční dataci (pozor! nikoli starozákonní, židé mají ještě pár dní rok 5769) je v tradičním křesťanství zcela integrální.

  Ad TP: neříkám, že nevěřím, ale říkám, že pokud nastal, nenastal sám od sebe z ničeho nic. Kdy, to není zas až tak úplně podstatné.

  OdpovědětVymazat
 6. Takže Kopčem žil a lovil veverky cca 3000 let před stvořením světa?
  S vámi má ten váš bůh teda fakt boží trpělivost, já na jeho místě bych vás seřezal jak koně, že ze mě děláte veřejně idiota.

  OdpovědětVymazat
 7. No ne, Vodníku, já fakticky nechápu, proč ty čísla udáváte ve vztahu k reálnému světu. Proč si neponecháváte tyto libůstky jen pro interní potřebu chrámové liturgie?
  Nemám nic proti letopočtu odvozenému od narození imaginární osoby, ale proboha proč se shazovat údajem o stvoření světa, když je i dětem na ZŠ zřejmé, že jde o hovadinu....
  Nebo mi řekneš, že to stvoření nebylo skutečné stvoření?

  OdpovědětVymazat
 8. jojo, to bývaly časy na staré Sprše...

  http://www.sprcha.com/comments/2003/5/17/223918/781/349#349

  OdpovědětVymazat
 9. Oprava

  http://www.sprcha.com/comments/2003/5/17/223918/781/349#349

  OdpovědětVymazat
 10. to bývaly časy na staré Sprše...
  problemy Bohovske
  bohovsky obrovske
  jez pod Sprchou tekly
  a dlouho se vleky
  ted vzpomenul gogo
  a jsou tady zase
  ve stare krase
  zas jeden chvali
  jiny vysmiva se :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Vždyť my to máme "pro interní potřebu chrámové liturgie"! Já jsem jen přednesl úvahu o jednom z evt. způsobů, jak by se to tradiční datum mohlo rýmovat s vědeckými milliardami let. Ne-li, budu ten poslední, kdo z toho zneklidní! ;-)

  To vy, zpytáci, jste objekty Boží trpělivosti se svým hraním si s radioaktivními uhlíky a jinými poznatky druhého a třetího řádu.

  OdpovědětVymazat
 12. My okcidentální paleokonservativci, milý orientálně zaostalý Vodníku, se na to díváme tak, že Bůh byl natolik moudrý, aby dal člověku dostatek prostředků k definitivnímu a nevyvratitelnému popření své existence.

  OdpovědětVymazat
 13. Vy, okcidentálci, žijete už skoro tisíc let v stále houstnoucí duchovní temnotě, takže takové výroky, jako je ten Tvůj, jsou jen přirozeným výsledkem lidského ratia, vypuštěného do tmavé džungle spekulací bez rozumu, plné divých šelem daimonické pýchy, světské slávychtivosti a mnoha jiných vášní.

  OdpovědětVymazat
 14. Pane Vodníku, ten komentář pana Peciny byl vtip...stačí si ho pozorně přečíst.

  OdpovědětVymazat
 15. Jak by se mohlo proboha 7000 let rýmovat s 5 miliardami existence Země, neřkuli pak odhadu stáří vesmíru. Dodnes nevím, jestli se biblické stvoření týká Země nebo všehomíra.
  Jsme z jiného těsta, já být věřící na mši a slyšet o 7000 let od stvoření (a mělo by se to týkat reálného světa), tak se prostě neudržím a nahlas to okomentuju. Máloco mě točí tolik, jako plkání, které je očividně v rozporu s pozorováním přírody.

  Jinak samozřejmě nemám nic proti legendám a liturgii, pokud se netváří jako přírodověda nebo kosmologie.

  OdpovědětVymazat
 16. Jinak první co mě napadlo když jsem viděl 1. září, byl začátek školního roku. Navíc moje dcera by měla narozeniny na "Silvestra".
  Já bych to bral, aspoň by se škola nenatahovala přes dva kalendářní roky. Jen bych přece jen radši ten Řehořův kalendář.

  OdpovědětVymazat
 17. Jak by se mohlo proboha 7000 let rýmovat s 5 miliardami existence Země, neřkuli pak odhadu stáří vesmíru.
  Vždyť to píšu: kdyby měl čas logaritmický a ne lineární průběh, ovšem ex post by ho vědci měřili lineárně. Chce to trochu imaginace. A jak říkám: jestli je to nesmysl, tak já brečet nebudu.

  OdpovědětVymazat
 18. "7000 let od stvoření (a mělo by se to týkat reálného světa)"

  7 tisic let od Adama! Coz zrejme znamena nova linka cloveka, zaroven biblickym prikladem, jak se mame a nemame chovat. Cloveku se podarilo dokazat, ze dokazeme zkurvit snad vsechno.
  Co na Zemi zilo pred tim, mimo nekolika kosti neni znamo.
  Biblicke dny stvoreni ale neznamenaji stejne casove doby ale ruzne dlouhe epochy. Vlastne tak souhlasi s vedeckym nazorem historie nasi planety.

  OdpovědětVymazat
 19. proč logaritmický? a byl by to logaritmus (nebo exponenciála) čeho?

  Když začneš sepisovat historii z doslechu od lidí, co pamatují, tak bude naprosto přirozené, že nejvíc data dostaneš ze současnosti a směrem do minulosti jich bude méně a méně. S paleontologií je to právě tak. Čím starší, tím menší šance na to, že něco najdeš. Kromě toho ta údobí byla zvolena dost volně a používají se opravdu jen kvůli tradici, asi jako názvy souhvězdí v astronomii.
  Peters ti to snad potvrdí i v psané historii - z počátků sem tam papyrus, z dneška nezpracovatelný objem dat.

  OdpovědětVymazat
 20. Off topic: pane Vodnik, Kabat na Vypichu, ja jsem tam nebyl, ale imho dobra vypalovacka, at se lidi bavi. Me to zni dost jako punk.

  U nas v ping-pongovem klubu bysme pridali basu a vytezek venovali na sirotky.

  OdpovědětVymazat
 21. proč logaritmický? a byl by to logaritmus (nebo exponenciála) čeho?
  Představ si, že každý následující rok je o polovinu kratší, resp. "proběhne" dvakrát rychleji. Pak měřeno v tom čtvrtém roce, trval ten předcházející rok 2 roky, ten předloňský 4 a první rok celkem 8 let. 4 biblické roky tak vydají za 15 let zpytáckých.

  Tímto způsobem (nechtěj po mě proboha přesné charakteristiky a veličiny) nacpeš celkem easy nějakých těch (prý) 14 (nebo 18?) milliard let stáří vesmíru do 7518 "let" biblických.

  OdpovědětVymazat
 22. V.p. Kreutzfelde, to, že Kabáti překonali Madonnu by mělo stát v předních popových časopisech a na MTV! Nemohl byste to přes své známé zařídit?

  OdpovědětVymazat
 23. "Kabat na Vypichu, ja jsem tam nebyl, ale imho dobra vypalovacka, at se lidi bavi. Me to zni dost jako punk."

  Fuj, Vy prase.

  OdpovědětVymazat
 24. Představ si, že každý následující rok je o polovinu kratší, resp. "proběhne" dvakrát rychleji. Pak měřeno v tom čtvrtém roce, trval ten předcházející rok 2 roky, ten předloňský 4 a první rok celkem 8 let. 4 biblické roky tak vydají za 15 let zpytáckých

  To jako že Země na počátku kmitala kolem Slunce téměř světelnou rychlostí (relativistická dilatace času se postará o zbytek) a potom postupně brzdila a brzdila?

  OdpovědětVymazat
 25. Nebudte detina stary pane.

  OdpovědětVymazat
 26. TP: Ne naopak: vlekla se jako šnek...

  Ale tak to vůbec není. Čas přece neplyne, čas stojí, plynou události. Podle zpytáckých let je rozměr času homogenní, čili rok jako rok. Podle Vodníkovy hypothesy ten rozměr homogenní není.

  OdpovědětVymazat
 27. Očekával jsem od tebe sofistikovanější argumentaci, např. že větě "Na počátku stvořil Bůh nebe a Zemi" musíme rozumět tak, že stvořil Zemi už obsahující prehistorické fosilie, připravené pro člověka pozdější doby k vykopání.

  OdpovědětVymazat
 28. Viš co, Tomáši: vy, zpytáci, si sofistikovaně věřte tomu, že fossilie kameněly milliony let a hledejte "přechodné formy". My, tmáři, zase budeme věřit, že to stvořil Hospodin v sedmi dnech a starou bačkoru nás zajímá, jestli to byly dny, které vy, zpytáci, měříte atomovými hodinkami na milliardtinu sekundy přesně, ačkoli vás to ke spasení neposune ani o píď.

  OdpovědětVymazat
 29. Vždyť to říkám. Bůh byl pečlivý řemeslník a dodal nám Zemi včetně důkazů své neexistence. Zajímavé, že zatímco my v Okcidentu užíváme rozum ve víře, že kdyby Bůh nechtěl, abychom jej užívali, neobdařil by nás jím, vy v Orientu v tomto směru abstinujete a vydáváte askesi racionality za ctnost. Nevím, zda z vás má Bůh radost, Vodníku!

  OdpovědětVymazat
 30. No kdybyste vy, okcidentálci, užívali rozumu tak, jak tomu Bůh chtěl, tak by o Jeho existenci nejen nebylo pochyb, ale viděli byste důkazy této existence všude kolem sebe. Vy jste se ale rozhodli nedbat Boží vůle, opustili jste ochrannou ohradu Církve a sešli na scestí - i s tím svým slavným rozumem. To, že ve své slepotě považujete racionalitu na uzdě zbožnosti za askesi racionality, je smutným důkazem toho, jak si vůbec neuvědomujete hloubku svého pádu...

  OdpovědětVymazat
 31. Mýlíš se, znám mnoho hluboce věřících a přitom naprosto racionálních lidí; v Boha ostatně věřili i Einstein nebo, minimálně po větší část svého života, Darwin. Mám ale za to, že víra bez rozumu je pouhá pověra, a takový věřící se vydává všanc těm, kteří jsou hotovi jím manipulovat ke svým vlastním, málo ušlechtilým a zbožným cílům.

  OdpovědětVymazat
 32. Jo tak, Tobě by se líbilo, aby se dalo nějak namapovat 7000 let na 5 miliard.
  Má to kapánek háček v tom, že ty si každý rok přičteš jedničku k letpočtu a totéž udělají zpytáci. To by ale potom ta funkce nebyla v čase neměnná.
  No já nevím, mně z toho plyne, že buď je bůh šprýmař a narafičil nám radioaktivní prvky do hornin, kosti do země, doprasil stavbu těl živočichů a vůbec napáchal spoustu záludností tak, abychom si mysleli, že to neudělal, anebo mu můžeme ulehčit od práce, jako jsme to udělali u blesků, které už nemusí pracně metat vlastní rukou a řekneme si, že svět je holt starší než 7000 let, ale že to neva, protože byl třeba stvořen dříve a posuneme všemohoucího tam, kam patří - do prvopočátku všeho, o kterém nikdo beztak nic neví.
  On bude tady rád, protože mu šichta tím pádem skončila hnedle po velkém třesku a nemusí nám tady instatně řídit každou hovadinu.

  OdpovědětVymazat
 33. Já taky nikde neříkám, že Bůh chce, abychom rozumu nepoužívali. Nakonec copak ho orientálci nepoužívají? Jenže všechno má mít proporce. Racionalita, zhoubně vybujelá mimo veškeré Bohem stanovené proporce, produkuje anomálie, jako je tato slepá zbloudilá okcidentální civilisace, která pak pochopitelně vnímá rozum ve správných proporcích jako irracionalitu.

  OdpovědětVymazat
 34. Gogo, já se nemůžu zbavit dojmu, že Ty s tím máš víc problémů než já...:-)))

  OdpovědětVymazat
 35. jako je tato slepá zbloudilá okcidentální civilisace, která pak pochopitelně vnímá rozum ve správných proporcích jako irracionalitu.

  "Správné proporce" si představuji jako skleněnou skříňku s mozkem a s kladívkem, na které je nápis: "Použít jen v případě nejvyšší nouze". V Orientu se tradičně víc věří a méně přemýšlí, a podle toho se tam dodnes žije.

  Neber to jako paušální odsudek východní civilisace, jen jako povzdech zbloudivšího Okcidentálce nad orientálními výdobytky typu jurta, zemljanka a suché WC.

  OdpovědětVymazat
 36. Tak mě napadá, Vodníku, že pro tebe a tvé souvěrce je každá taková hezky fosilisovaná kostička testem víry, a paleontologické museum je přímo institucionalisované pokušení. Gogo má zřejmě pravdu se svou představou Boha-idiota, kterého jste si vymysleli, abyste si dokázali zachovat tradiční, starou víru.

  Osobně mám ze všech křesťanských denominací nejblíž k evangelictví, i proto, že se s těmito primitivními svody dokázalo nejdůsledněji rozejít.

  OdpovědětVymazat
 37. Já s tím problém nemám, mě jen zaujalo, že existují lidé, pro které je 7000 let takové dogma, že jsou kvůli němu schopni komických myšlenkových veletočů.

  A k těm proporcím.. můj pohled je ten, že myšlení lidí se ubírá ponejvíce cestami, které je nějak baví a kde lze očekávat nějaké nové poznání. Příroda je natolik bohatá na podivuhodnosti k vysvětlení, že se spíš divím, že tolik lidí preferuje sedmidenní kreaci, 7000 let od stvoření a boha otroka, který musí oddřít všechno, co si ti lidé neumějí aktuálně vysvětlit. Přitom by často stačilo zalistovat učebnicemi ZŠ a úvazek by se mu hnedle snížil.

  Tam, kde je podle Tvého mínění menší disproporce mezi zpytáctvím a modlářstvím, jsou dost často problémy s používáním elementárních technologických dovedností a ty skupiny buď musí pasivně přebírat vymožeností zpytáků aniž by jim zbla rozuměli, anebo prostě ustrnou v některé fázi vývoje, často ne daleko od doby kamenné.
  Pokud se moc nemnoží, je to OK, při populační explozi bývají problémy.

  Tím nechci říct, že zpytácká kultura je bez problémů - ti se naopak chytili do vlastní smyčky a jsou nuceni vývoj zrychlovat, aby si mezitím nezničili vlastní životní prostředí.
  Mám-li si ale vybrat jednu z cest, volím zpytáckou, kvůli poznání, přičemž respektuji, že jiní mohou volit cestu modlářskou.
  Debaty pak vedu s cílem zjistit, jak to mají na druhém břehu zařízené, že cítí konsistenci mezi světonázorem a přírodou. Dodnes jsem to nezjistil a to i přes to, že jsou tu a tam lidé jako Vodník, kteří mají i kus snahy mi dát nahlédnout pod pokličku.

  OdpovědětVymazat
 38. Budte radi za tu viru:-)
  Vetsina Indu pry veri na reinkarnaci a tedy lepsi zitrky, nebyt toho tak polovina z nich by zaplavili Evropu v hledani lepsich zitrku hned ted a ne az v pristim zivote. Neco jako neverici kmen Cikanu az Romu co kocuji za lepsim jiz 1000let a hovno hovno:-)

  OdpovědětVymazat
 39. To trochu zjednodušujete, gogo: Vodník se nad vašimi úvahami musí smát, až se celá zemljanka otřásá.

  Především házíte do jednoho pytle východní křesťanství a nekřesťanská náboženství, ačkoli k Východu patří mj. i arabská a židovská kultura, což rozhodně nejsou příklady technické zaostalosti (mnozí Arabové se nám dnes jeví jako primitivní, ale uvažte, v jakém prostředí po staletí žili a co asi by dokázali na poušti takoví Češi, kteří nejsou schopni slušné existence v centru Evropy).

  Myslím, že předěl mezi západním a východním není v odmítání rozumu, ale v zákazu racionálně zkoumat předmět víry, v zákazu "zpytáctví".

  OdpovědětVymazat
 40. gogo:-)
  jak to mají na druhém břehu zařízené, že cítí konsistenci mezi světonázorem a přírodou. Dodnes jsem to nezjistil...


  gde beres že cítí konsistenci mezi světonázorem a přírodou?

  Nepotrebuje, veri :-)

  Vubec neciti nic takoveho, rozhodne ne ve Tvych rozmerech, proto cim hloubeji verici tim hure se s nim domluvis:-(

  Si zajed do USA do jedne vehlasne University, tam jedou na 7 dni a stvoreni presne podle bible.
  Hlavne na ne nechod s millionama let a treba s dinosaurama, vedi ze je to nesmysl FSECH nevericich a pomatencu a ti dockaji se spatnych koncu,
  ti nebudou spasení
  sprasenci ti ztraceni
  v myšlení svém zvrácení
  je mi z nich na zvracení
  a z názoru co padaj jako z Tebe
  křesťanům někdy až jebe
  nediv se pak rozhořčení
  nad věci co v bibli není

  OdpovědětVymazat
 41. Já jsem přece nikde nepsal výslovně o Arabech a dobře vím, že ve středověku zprostředkovávali a rozvíjeli i antický odkaz. Kromě toho Evropu seznámili s Indií a přinesli i dost vlastního.
  Podobně i spousta mnichů v klášterech zajímavě bádala, nakonec i jejich disputace o nekonečnech a andělech na jehle mají dost společného s matematikou :-)

  S tím závěrem nevím .. je-li Rusko východem a USA západem, tak zákaz filmu o Darwinovi v USA hovoří spíš o opaku.
  Já to vnímám spíš tak, že protestantští mudráci se mnohdy snaží (směšně s pocitem modernismu)napasovat doslovné citace Bible na dnešní realitu, zatímco ortodoxní na to spíš dlabou, ať už z lenosti nebo z pokory, lpějíce na tradici. Vodník se tedy tím logaritmem projevil spíš protestantsky než ortodoxně :-)

  OdpovědětVymazat
 42. Ad TP: podle ovoce poznate je (tj. ty spravne proporce). Mimochodem jsem letos na Ukrajine zazil na vlastni kuzi to pokuseni k superiorite, zalozene na splachovacich zachodech. Ze mas jako zpytak, nerku-li neznaboh, nejbliz k protestantismu, to je naprosto zakonite (opak by mne prekvapil).

  Co se tyce zakazu pouzivani rozumu ve vecech viry - nevim, jestli je to zakazano, kazdopadne je to nesmysl a "vydobytky" takto nesmyslneho zkoumani byvaji, ano, nekdy zakazany. Prekvapuje me tento argument od prislusnika civilisace, ktera ve sve nejvyspelejsi fasi zakazuje zkoumat historicka fakta, tedy to, co predmetem racionalni analysy rozhodne je!

  Ad gogo: pochop konecne, ze ja ty veletoce sam nepotrebuju! Ja si vystacim bez nich. Tyto vskutku spis protestantske nez pravoslavne (v tom mas naprostou pravdu, ejhle, jak se vyznas!) zachranne pasy hazim vam, zpytakum, ale zrejme zcela bez ucinku.

  OdpovědětVymazat
 43. Tak to jsem Tě asi prve nepochopil.
  Popravdě řečeno, čekal jsem na Kopčema reakci typu: My prostě máme svoje číslo 7000 a berem to obrazně, bez přímého vztahu k realitě. Jako třeba s tou prosforou.

  Tys ale začal o proporcích a logaritmech, čímž jsem nabyl dojmu, že snad chceš hájit těch 7000 let jako reálnou hodnotu a nějak to napasovat do dnešního kalendáře.
  O mě zas tolik nejde, já těch 7000 let beru jako lidovou slovesnost typu že vlk sežral Karkulku i s babičkou. Víme, že to vlk nezvládne, ale o to v pohádce nejde a nikdo na tom taky nebasíruje.

  OdpovědětVymazat
 44. civilisace, ktera ve sve nejvyspelejsi fasi zakazuje zkoumat historicka fakta

  Ovšem, ale to je celkem marginální atavismus, nikoli charakteristika nebo pracovní princip západní civilisace.

  OdpovědětVymazat
 45. >mnozí Arabové se nám dnes jeví jako primitivní, ale uvažte, v jakém prostředí po staletí žili a co asi by dokázali na poušti takoví Češi, kteří nejsou schopni slušné existence v centru Evropy

  Tomáši to jste mimo, v mnoha dnes Arabských zemích byly první civilizace, právě proto, že zde jsou příhodné podmínky pro život. V poušti samozřejmě nedokáže nikdo nic. Střední Evropa vypadá tak jak vypadá, jen proto, že se krajinu za ta staletí podařilo zcivilizovat. Prakticky všechno je zde upravené, orná půda, pastviny, lesy. To vše kupodivu udělali Češi:)

  OdpovědětVymazat
 46. Ad TP: tohle možná marginální atavismus je. Duchovní poušť, aggressivní dobyvačné války, pustošení planety, rozklad společnosti naopak jejími charakteristikami a principy jsou.

  Cnemo: To vše kupodivu udělali Češi:)
  Nikoli. Pozvali si na to už před 800 lety německé kolonisty. Rovněž architektonické monumenty v tomto prostoru pocházejí až do 19. stol. z českých rukou pouze výjimečně.

  OdpovědětVymazat
 47. Omlouvám se: předchozí kommentář jsem psal já, na počítači byl ale na googlu přihlášený můj syn.

  OdpovědětVymazat
 48. Jeste jste zapomeli na Sitchina, ktery pise knihy o planete Nibiru a tam zijici Anunaki. Pry nas geneticky vypestovali abychom jim dolovali zlato. Buh tam jaksi nepasuje.
  Nez se Anunaki zase vrati, v roce 2012, asi budou prekvapeni, jaky jsme udelali pokrok. Zadny zlato nedostanou. Nanejvys par atomovek.

  OdpovědětVymazat
 49. Antisemist pro-terrorist UN se zase vyzeichnovali:

  http://news.yahoo.com/s/afp/20090915/ts_afp/mideastconflictgazaun_20090915194112

  8 milionu vam nestacilo? Uz nikdy jako ovce!

  OdpovědětVymazat
 50. Vy jste právě člověče překročil plán o 30 procent.
  To mi teď prozraďte, kde v době krize seženete peníze pro ty další dva miliony. Přece byste nechtěl, aby byli ve statistikách zadarmo!!

  OdpovědětVymazat
 51. Vsak ony se penize najdou a pak vas prejdou zerty vazeny pane Gogo. Jak nedavno v clanku "6 milionu paru ponozek" spravne pripomenul pan Vodnik, v Tschechei se konala konference o navraceni zidovskeho majetku.

  OdpovědětVymazat
 52. Zpochybňovat směrem nahoru se smí. Jinak ta "zpráva OSN" je antisemitský pamflet "trhanů z Durbanu". Všichni přece víme, že celý svět je antisemitský a OSN používá jako svou platformu. Israel se nikdy žádných válečných zločinů nedopustil a nedopustí, kdo to popírá, je myšlenkový zločinec a měl by stanout před soudem.

  OdpovědětVymazat
 53. Ovšem pozoruhodný je, že zároveň ta druhá část zprávy, týkalící se válečných zločinů Palestinců, je určitě na 100% přesná.

  OdpovědětVymazat
 54. O tom nepochybuj! Ve svém vlastním zájmu!!!

  OdpovědětVymazat
 55. Vážený pane Kreutzfeld, co Vy na to? "Kam s ní?" zeptal by se známý antisemita Neruda. Na S.H.I.T.-list?

  OdpovědětVymazat
 56. vo co Ti gou?

  si nikdy nevidel, neslysel, nezazil pravdomluvnou difku z naroda vyvoleneho?
  ..a nebo chces zahnat ci dohnat pana Kreutzfelda k nejakem neuvazenemu, ci kompromitujicimu vyroku?
  I kdybys nasadil krizovkovy vyslech, pan Kreutzfeld je mistr ktery se vzdy vykrouti aby Ti ve Vasi slovne zapasnicke arene nakonec nasadil dvojiteho rasove cisteho nelsona alias smrtici otazku jestli ti 6 millionu nestacilo:-)

  Naopak bez otazek panu Kreutzfeldovi by Ti melo byt jasne, prave tito FSICHNI pravdomluvni a cesti budou Ti kteri nakonec zachrani stat Israel. Bezpecneji nez skoro 400atomovek pripravenych k pouziti a nepouzitych.
  Shalom:-)

  OdpovědětVymazat
 57. oprava:
  nikoli pravdomluvni a cesti
  ale prozenu radeji masinou aby bylo citelne
  "pravdomluvní a čestní"

  OdpovědětVymazat
 58. Vodník: Chovaní Izraele (a USA) kolem Goldstoneovy zprávy je velmi nedůstojné. Řekl bych tradičně odporné. Je to hnus, hnusný stát a hnusný je vliv, který uplatňuje v mojí zemi.

  OdpovědětVymazat
 59. co asi by dokázali na poušti takoví Češi, kteří nejsou schopni slušné existence v centru Evropy

  Ano, a proto by bylo nejlepší přestěhovat je někam za Ural.

  Teda Tomáši, z vás už je hotový skopčák.

  OdpovědětVymazat
 60. Teda Tomáši, z vás už je hotový skopčák.

  Spíš mi připomněl postavu vězně co byl hlavou dolů ve filmu Život Briana.

  OdpovědětVymazat
 61. To snad ne, gogo. To už je spíš tím vězněm pan Peters, který ze svého nechutného lísání se k Sudeťákům nikdy nic neměl a nikdy mít nebude. Možná že ho ale opravdu nějaký hostující Herr Professor věšel za nohy, aby si uvědomil místo, které zastávají Češi v německém pojetí historie.

  OdpovědětVymazat
 62. Pan Pecina snad bojuje za Ladsmanschaft ze zjištných důvodů? Nemyslím...

  OdpovědětVymazat
 63. Pan Pecina snad bojuje za Landsmanschaft ze zištných důvodů? Nemyslím...

  A co si myslíte? Že ho bude věčně bavit hrát si na nezávislého publicistu? Veřejnou činností si již získal jistý kredit, tak je snad na čase ho patřičně zpeněžit. A všechny noviny vlastní Němci. Trafiku v Lidovkách dostane nejsnáze jako obhájce sudetských zájmů.

  OdpovědětVymazat
 64. Takový kalkul bych v tom nehledal. Tím nechci říct, že engagement v proněmeckých listech je nemožný, (naopak pravděpodobný), ale spíš to bude proces typu sesedání podobných vran než nějaké vykalkulované prospěchářství.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>