14. března 2006

Přesná analysa I

"Komunismus jako hnutí je něco zcela neuchopitelného a vlastně kamufluje a zkresluje to, co se u nás odehrávalo po roce 1945. Nebylo to vůbec tak, že by u nás byl „zvítězil komunismus“. Nýbrž tehdejší ČSR se zásluhou tehdejších komunistických i nekomunistických českých politiků postupně stala kolonií Ruského impéria, jež si tenkrát říkalo „Sovětský svaz“. Šlo o totalitní diktaturu, vycházející z ruských tradic (samoděržaví, imperiální nacionalismus usilující o světovládu a všeobecně závazná ideologie náboženské povahy) a opřenou o modifikaci marxismu (tzv. marxismus-leninismus) upravenou v duchu těchto tradic. Sovětské Rusko si v mnoha světových zemích vytvořilo jakési mocenské depozitury, které přijaly mimikry politických stran. Měly ovšem taky propagovat ruskou ideologii, hájit ruské imperiální zájmy, zprostředkovat ruskému vedení informace o státech, v nichž působily, a ve vhodné chvíli se proměnit v paravojenské organizace, schopné uskutečnit státní převrat. Takovou organizací byla i KSČ." Bohumil Doležal

5 komentářů:

 1. To mi děláte naschvál, s těmi Doležalovými kydy o "ruském" bolševismu?? :-((((

  OdpovědětVymazat
 2. Mne se Dolezalova analyza libi. Je to dobre i logicke vysvetleni.

  OdpovědětVymazat
 3. Doležal si notoricky plete pojmy "ruský" a "sovětský". Do té míry, že mezi ně už prostě klade rovnítko ("ruské impérium, které si momentálně říkalo Sovětský svaz")

  OdpovědětVymazat
 4. Vsak ja bych - jako i mnoho jinych - mezi ta 2 slova dal take rovnitko.

  Myslim si, ze cely SSSR byl opravdu jakesi "ruske imperium" a zeme vych. bloku vlastne jeho koloniemi. Vzdyt si v nich zpravidla Rusove delali co uznali za vhodne.

  OdpovědětVymazat
 5. To se strašlivě mýlíte. Ale jsem vyčerpán, dnes jsem na toto téma válčil v diskusi pod tímto Doležalovým blábolem na Psu.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>