27. března 2006

Polemika s Magnem II

Magnus Maximus napsal: " Zvedavec = piitrsova masturbacni pomucka." Chtěl bych upozornit, že žádost o přetištění článku přišla od p. Stwory. Všichni lidé na Sprše měli možnost se vyjádřit: "Server Sprcha uděluje po hlasování souhlas s převzetím článku Poznámky k úvahám o sionismu. Pro hlasoval Tomas, TL a cnemo; proti andyo a Boutros el Uam. Ostatní se nevyjádřili." Pokud hlasování ignorovali, mohou děkovat jen sami sobě. Na mne to laskavě nesvádějte.

10 komentářů:

 1. Nerozmím, o čem hlasovat: dílo bylo poskytnuto bezplatně a tudíž nemůže být nijak omezeno právo autora s ním nakládat.

  OdpovědětVymazat
 2. Podle § 26 odst. 1 AutZ se jsou (majetková) práva autorská nepřevoditelná. Darování je proto vyloučeno.

  OdpovědětVymazat
 3. Nedaroval. Konkludnetně udělil licenci k užití díla na Sprše, a to bezúplatnou a nevýhradní. Má tudíž právo o dalším užití díla bez omezení rozhodovat.

  Jestli skutečně hovořil o darování, lze to připsat jeho chvályhodné snaze mluvit s ignoranty vašeho typu srozumitelnějším jazykem.

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem právní ignorant, to nepopírám a dodnes nechápu Petersovu žádost mrchařů o povolení. Ale když nějaký anonymous poučuje Tomáše Pecinu o právu, tak mi to cuká koutky...:-)

  OdpovědětVymazat
 5. To darování ("licenci") jsem vskutku myslel jako exklusivní. Jiné než eklusivní darování možné není.

  OdpovědětVymazat
 6. Výhradní licence ovšem musí být písemná, takže právní úkon byl absolutně neplatný pro nedostatek formy.

  OdpovědětVymazat
 7. Maxi, kam na ty ukrutné vtipnosti chodíte?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>