7. března 2006

Smutné Klausovy názory

„K aktuálnímu problému karikatur proroka Mohameda uvádí prezident tři teze: za prvé, máme zcela odlišný názor na svobodu slova než islámský svět (není docela jasné, kdo všechno patří pod to „my“). Za druhé, jsme přesvědčeni, že tento náš názor je správný. A za třetí, nemáme zároveň nejmenší právo tento náš názor vnucovat zbytku světa. V „evropském pojetí“ (to zjevně nepatří pod „my“) podle Klause převládá přesvědčení, že jsme nadlidé, kráčející s pochodní v ruce před zbytkem lidského rodu a všechny ostatní musíme poučovat. Přitom věci jako „svoboda slova“ mají význam jen mezi námi, a vůbec ne v islámském světě.

Český prezident, jak se zdá, spadl z višně. Problém není v tom, že by západní svět islámu něco vnucoval. Problém je v tom, že veřejnost islámských zemí, nabuzená radikály, ale mnohdy i svými odpovědnými politiky, zuřivě protestuje proti Dánsku, Evropě, USA (a samozřejmě taky Izraeli) kvůli tomu, že v jedněch dánských novinách, určených pro dánské čtenáře, vyšly jakési karikatury. Pálí se dánské vlajky, likvidují ambasády (nejen dánské), bojkotuje dánské zboží. A cílem je vnutit Západu (a to znamená také nám) islámské pojetí (ne)svobody. Ti lidé jsou přesvědčeni (stejně jako Klaus) že jejich pojetí svobody je správné, jen na rozdíl od Klause cítí povinnost ho všude po světě šířit. Má to svou logiku: co je dobré pro nás, říkají si, mělo by být dobré i pro ostatní. Klaus proti tomu staví „multikulturalitu“ v globálním měřítku. Každý si necháme svou pravdu a nebudeme ji vnucovat těm druhým. S tím se ovšem nikdo, kdo je o své pravdě pevně přesvědčen (a islamisté jsou o své pravdě pevně přesvědčeni) nespokojí.“

Bohumil Doležal

2 komentáře:

 1. Okopírováno z Vrby:

  Čím víc na toho Doležala odkazujete, tím víc se mi rýsuje jako zlovolný propagandista NWO, takový český domácí Ulč nebo Neumann..

  Jestli Klaus skutečně říká to, co podle D. říká, tak je to v pořádku: každý si necháme svou pravdu a nebudeme ji vnucovat těm druhým.

  Doležalova osobnost, jeho vlastní psychologie se odhaluje už v následující větě: "S tím se ovšem nikdo, kdo je o své pravdě pevně přesvědčen (a islamisté jsou o své pravdě pevně přesvědčeni) nespokojí."

  Pan Doležal o sobě prozrazuje víc než by patrně chtěl: on je takovým "islamistou" západní volnotržní společnosti! O pár řádek dál už vyhrožuje: "naše pojetí svobody, lidských a občanských práv je zásadně lepší než šaríja, a proto bychom na něm měli nejen trvat, ale snažit se ho co možná šířit."

  Kdo tady koho ohrožuje? Žádný muslim mi šaríju necpe. Doležal se netají s tím, že jim tu svoji antišaríju hodlá nacpat.

  Následující věty snad ani neměly přijít na veřejnost: pod lživou záminkou fiktivního ohrožení a manipulativního nerozlišování uvnitř Islámu nás B.D. táhne nepokrytě do oprátky Velkého Bratra: "jsme ohroženi zradikalizovaným islámem (existuje vůbec ještě nějaký jiný?) a musíme se jako slabá a malá země pohlížet po spojencích, kteří jsou nám blízcí a na něž se můžeme spolehnout: to je především západní Evropa a USA." Až se budou zavádět ty chips, bude Doležal psát články o jejich ultimátní spasitelnosti v boji proti terorismu a schvalovat internaci na Guantanamo pro "odmítače"!

  Muslim smí zabít jen na obranu Islámu. Zabití tohoto nebezpečného propagandistického hovada je z optiky muslima legitimním činem džihádu.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>