Když z presidentského zápasu vypadl Ron Paul, podporoval jsem Baracka Obamu. Jako centristicky zaměřený člověk si však mohu dovolit luxus neposuzovat politiky obsahově, nýbrž procedurálně, tj. jak se chovají. Hlavní devisou Baracka Obamy v porovnání s Hilary Clintonovou byla upřímnost, protože z Clintonové vypočítavost a opportunism jen čiší.
Pak ale přišel Obamův projev na AIPAC. Něco tak falešného, nepravdivého, plného mýthů a snaze zalichotit se posluchači, člověk jen tak nevidí. Jeden blogger to kommentoval: "Negr" přechcal "Židy". Nevím. Je otázka, zda je opravdu přechcal. A i kdyby ano, podobnou amorálnost nehodlám podporovat. Účel nesvětí prostředky.
Naproti John McCain má výtečný morální kredit. Oběť kommunismu, který si ve vietnamském pekle sáhl až na dno; ač prominentní válečný zajatec, byl schopen dodržovat morální kodex: první zajatý, první propuštěný, který byl pro něj nevýhodný, řídí se heslem: padni, komu padni, když se angažoval v případu úplatkáře Jacka Abramoffa.
Jeho politický program mi příliš nesedí, ale má i dobré momenty: Vznik Ligy demokracií považuji za dobrý nápad: "We cannot torture or treat inhumanely the suspected terrorists that we have captured. We must close the detention facility at Guantánamo and come to a common international understanding on the disposition of dangerous detainees under our control … In Russia, democracy has been temporarily suppressed, but we all have an interest in seeing this great nation return to the democratic path soon."
McCaina sleduji a je mi sympathický už mnoho let, ale realisticky neočekávám, že by mohl uspět: je příliš vyhraněný a tím nepřijatelný pro středového voliče.
OdpovědětVymazatJenže Obama je ještě vyhraněnější, přes svůj dnešní opportunism.
OdpovědětVymazatJá jen žasnu, jakou váhu vy, nesporně inteligentní lidé, přikládáte tomu, kdo bude v USA zvolen presidentem. Jako kdyby v USA vládl president! Copak nechápete, že je to úplně jedno, že jednoho jak druhého mají v kapse a bude dělat jen to, za co mu platili tu kampaň? Jinak ho zastřelí za bílého dne před očima celého světa jako Kennedyho!
OdpovědětVymazatJá také žasnu, ale z jiného důvodu...
OdpovědětVymazatAIPAC se koří/kořili všichni kandidáti, tzn. McCain i Hillary. To, že Obama měl před zmíněným projevem jiné názory, než tato zrádcovská organizace, sloužící na půdě USA výhradně zájmům Israele, je z mého hlediska pouze plus! Já doufám, že si Obama své předchozí názory uchoval, a že jeho vystoupení před AIPAC bylo pouze nechutnou ukázkou, jaký vliv má Israel na americké volby... Projev je to poslední, co bych Obamovi vyčítal!
BTW, takový McCain je oproti Obamovi úplnou korouhvičkou ve větru. Ten mění názory každý druhý den... Sympatický mohl být snad před lety, kdy se jednalo ještě o normální volby a McCain možná skutečně representoval střední proud. Dnešní McCain je spjat s Bushovou extrémní republikánskou politikou a vypadá to tak, že v ní míní pokračovat. Netroufám si podceňovat blbost amerického voliče, ale přesto si myslím, že většina lidí je na základě zkušeností z posledních let s Republikány a Bushem done.
Vodníkův bezbřehý cynismus ohledně amerických voleb bych normálně odmítl, ale v dnešní době si nejsem tak jist. Přesto si myslím, že volby mohou přinejmenším sloužit jako užitečný katalyzátor občanského aktivismu, kromě volby presidenta bude důležité, kdo vyhraje Kongres, apd.
Souboj McCaina a Obamy je poměrně vyrovnaný.
OdpovědětVymazatMyslím, Vodníku, že ahistoricky přenášíte zkušenosti z carského Ruska, kde skutečně mužik nemohl a nesměl do ničeho mluvit, do moderní doby, kdy nám naopak vládnou průzkumy veřejného mínění.
Kennedyho zastřelil sovětský agent, Lee Harvey Oswald.
Měl, ale už nemá. To je minus.
McCain tvrdě kritisoval Bushův kurs v Iráku a Guantanámo hodlá zrušit.
Kennedyho zastřelil sovětský agent, Lee Harvey Oswald.
OdpovědětVymazatVy z toho děláte humoristický web? Tak já se přidám: víte jaký je rozdíl mezi Teheránem a Hirošimou? Žádný. Zatím. (převzato z Eretzu)
Oswald byl v letech 1959-1962 v Rusku (pokud tedy nepopíráte, že RSFSR je Rusko). Proč asi?
OdpovědětVymazatMcCain tvrdě kritisoval Bushův kurs v Iráku? Již dávno před ním tento kurs mnohem tvrději kritizovali jiní. Po určité době musel i ten nejnechápavější občan, či Kongresman pochopit, že válka v Iráku jde od desíti k pěti...
OdpovědětVymazatJe ovšem otázkou, co na Bushově způsobu vedení války v iráku McCain kritizoval a zda by jeho způsob nebyl ještě horší...
Něco o McCainovi (viz zde).
Myslim, ze Vodnik ma pravdu, ze je jedno kdo volby vyhraje.
OdpovědětVymazatZahranicni politika pojede stejne, doma se cosi zmeni ale hlavne ze bude pryc to strasidlo.
Jiní odmítli válku v Iráku jako takovou. To však McCain neměl na mysli.
OdpovědětVymazatK článku o McCainovi. Považovat analysu zarytých pacifistů za objektivní analysu zahraniční politiky McCaina je stejné jako chtít po vegetariánech, aby rozhodli, které jídlo je nejlepší.
OdpovědětVymazatPodobní strýcové jako na Antiwar nás v roce 1938 obětovali Hilterovi.
Doug Bandow is a Washington-based political writer and policy analyst and Robert A. Taft Fellow with the American Conservative Defense Alliance. He served as a special assistant to President Ronald Reagan and as a senior policy analyst in the 1980 Reagan for President campaign.
OdpovědětVymazatPodobní strýcové, říkáte?
Kdybyste věděl, jak je váš pohled na americkou zahraniční politiku neinformovaný, věnoval byste se od té chvíle již výhradně pouze gramatickým reformám českého jazyka... ; )
Vy válečníku!
...pouze gramatickým reformám českého jazyka
OdpovědětVymazatTuto radu podepisuji! A nejen co se týče americké zahraniční politiky. Rovněž monstrosně-groteskní zkreslení světa, které Vám způsobují Doležalovy antislovanské brýle, jež jste si nasadil, je na pováženou!
Tak to by mne zajímalo, co Reaganovi radil. Že by, že humanitární bombardování Libye bylo OK? Zaminování nikaragujských přístavů? Zásah na Granadě? Já vím, zapomněl jsem, že Reagan byl zapřísáhlý pacifista, omlouvám se. Už Vaše informované náhledy na americkou zahraniční politiku podložených v pacifistických plátcích a novodobých mírech pro naši dobu nebudu narušovat.
OdpovědětVymazatPopírám, že bych byl antislovanský. Jsem například polonofil. Jenže Poláci mají zkušenosti s Ruskem, a proto je Rusové za pravé Slovany nepovažovali. Jak může být Slovanem někdo, kdo je katholík a píše latinkou?
Podobní strýcové jako na Antiwar nás v roce 1938 obětovali Hilterovi.
OdpovědětVymazatMáte v tom hokej. Ne strýc, ale Bushův dědeček. A ne v Antiwar, ale ve vedení slezké ocelárenské společnosti. Takoví lidé umožnili nástup Hitlera k moci a ještě dnes z toho jejich potomci těží.
Radši už toho nechte, vy požíračko zlotřilých pacifistů.
"Tak to by mne zajímalo, co Reaganovi radil. Že by, že humanitární bombardování Libye bylo OK? Zaminování nikaragujských přístavů? Zásah na Granadě? Já vím, zapomněl jsem, že Reagan byl zapřísáhlý pacifista"
OdpovědětVymazatZalezi, jak se na situaci divate. Prectete se Alfreda Lilienthala: Once in office, Reagan hired pro-Israel staff advisors, including Joseph Churba, a long-time friend of the militant Jewish Defense League leader Meir Kahane, as well as two Israeli citizens, Edward Luttwak and Uri Raanan.
The Reagan Administration also placed ardent Zionists, including Sherwood Goldberg, Harvey Sicherman and David Korn, in critical State Department posts, where vital policymaking decisions affecting Israel are made.
Other Zionists whom the Reagan Administration chose were Myer Rashish, as Undersecretary for Economic Affairs, and Paul Wolfowitz, as Director of the Policy Planning Staff.
Takze soucasne volby celkem nic nezmeni. Prezidenti panuji 4-8 let ovsem jejich poradci pokracuji a nezalezi pod kterou stranou.
Mnichované byli zapřísáhlí pacifisté; stejně jako jsou pacifisty dnes lidé z Antiwar.
OdpovědětVymazatVy máte skutečně dar srovnávat nesrovnatelné...
OdpovědětVymazatPodle vaší logiky by lidé z Antiwar, a potažmo zřejmě většina Američanů, měli milovat Bushovu zpackanou invazi do Iráku, aby nebyli nařčení z Mnichovanství? K smíchu.
Nemyslím, že libertariáni z Antiwar.com odmítají jakékoliv války a je mi vás trochu líto, že stále nechápete, proč právě tato konkrétní válka byla chybou na mnoha rovinách.
Podobní libertariáni odmítali ve 30. letech preventivní válku s Hitlerem.
OdpovědětVymazatInvase se snad nedá milovat, nebo snad ano?