Topolánek: „Ruská reakce je skandální, nepatřičná a výmluvná. Musíme zakročit proti zpravodajským aktivitám proti českému státu důsledně a tvrdě. Nejsme už ruská kolonie.“ Další důvod, proč volit ODS.
Vyhostit stejný počet diplomatů je naprosto běžné. Mimochodem, napadá vás co v téhle nešťastné zchudlé zemi vlastni je tak zajímavé, že by to stálo za špiónování?
Mimochodem, napadá vás co v téhle nešťastné zchudlé zemi vlastni je tak zajímavé, že by to stálo za špiónování?
Česká republika je jedním z nejzajímavějších zpravodajských cílů v Evropě. Jednak v důsledku absolutní neschopnosti jejích vlastních tajných služeb se hodí jako dokonalá základna k operacím (Karlovy Vary, Bubeneč), jednak v ní sídlí ochotně splupracující a všeho schopné banky, které lze použít k praní špinavých peněz i k financování aktivních opatření po celém světě (ČSOB).
Co mají psát, když učitelku na Jadranu letos napadl žralok už v červnu… stejnou bombu dali do tisku novinari v r68. jen ta ucitelka a zralok v teto sezone jsou jiste z nove generace a taktez novinari z nove lihne, zadne stare struktury:-)
Dal za pravdu Janovi, tohle je přece obvyklá reakce.
>Další důvod, proč volit ODS.
Volit ODS, pro mediální boulení svalů, které navíc ani neexistují? To jste to dopracoval Petersi, vaše rusofóbie se dostala do progresívního stádia:) Nebo si děláte srandu?
Vymanit se z ruského blízkého pohraničí je prvořadý úkol české zahraniční politiky. ČSSD to dosud nepochopila, a proto je pro mne nevolitelná. Při tom to byla ona, která zahájila jednání o radaru.
Mě spíš připadá že tady na LW neustále visí zásadní nepochopení toho, že objektivní úkol české zahraniční politiky neexistuje, protože od roku 1989 nikdo nebyl s to ani pregnantně definovat národní zájem. ČSSD tedy nemůže tento "úkol" nepochopit, protože má na zahraničně-politickou orientaci ČR jiný názor, než ODS, nebo někteří z diskutujících zde. Stručně řečeno, vůbec nepřemýšlí v kategoriích "Rusko" a "blízké pohraničí", nýbrž Moskvu považuje za pragmatického spojence EU, která je pro ně hlavním bodem zahraničně-politického směřování.
Zahájení jednání o radaru ze strany ČSSD je častý omyl. Oni puze zahájili předběžné rozhovory ohledně realizovatelnosti takového kroku. Nikdy, ani v případě takové eventuality nepočítali s ničím jiným, než globální protiteroristickou sítí, která by byla kontrolovaná multilaterálně (tedy NATO, lépe EU) a ne jednostranně (Spojenými státy). Ve chvíli, kdy se ta věc začala tvářit jako namířená proti Rusku (nebo minimálně využitelná proti němu) a také od té doby, kdy radar začala až nepěkně aktivisticky prosazovat pravice (uznávám, že to využití na domácí politice bylo populistické, ale tak už to v politice zkrátka chodí), od toho šli. Alespoň tak se k tomu staví tvůrci zahraniční politiky ČSSD, jako Zaorálek.
Vždyť my žádné blízké zahraničí nejsme, zkuste si o dovolené zajet na kole do Královce nebo do Smolenska, abyste získal trochu představu, jejich zájem je úplně někde jinde.
Neustále zaměňování Ruska za SSSR mě nepřestává překvapovat. Chápu jej u těch, kteří chtějí zneužít pochopitelné nevraživosti proti SSSR...ale u lidí, kteří se snaží hledat pravdu?
Vždyť ta černobílost bije do očí!
Bízké pohraničí je věc postoje...vezměte si Finsko: hraničilo se SSSR, hraničí s Ruskem...je snad blízkým pohraničím? Ano, po WW II (po prohrané válce!) muselo udělat jisté ústupky v zahraniční politice. Toť ale vše...a to navzdory Stalinovi! Porovnejte to s (nejen) námi!
ad O. S. Takové vysvětlení by znělo přijatelně, to by však ČSSD nesměla lhát, že nikdy o radaru nejednala. Lež má krátké nohy, nyní ČSSD v této věci již nikdo nevěří.
Jene, Váš naivism mě dostal do kolen. Pojmy nejsou jen popisné, ale často obrazné. Blízké zahraničí není nějaké okolí Ruska do 20 km, ale oblast, kam během WW 2 vstoupila noha ruského vojáka, což je vyznačeno památníky osvoboditelům, např. sochou homosexuální dvojice v Praze u hlavního nádraží.
Yamato, SSSR byl krycí název pro Rusko, který osobně vymyslel geniální Lenin. Důvodem bylo, že Německo by se nikdy Ruskem anektovat nenechalo, zatímco do SSSR by vstoupilo. Lenin totiž původně počítal, že do SSSR vstoupí všechny evropské státy.
Je pozoruhodné, že někteří naivkové tuto typicky kommunistickou lest neprohlédli dodnes.
"Yamato, SSSR byl krycí název pro Rusko, který osobně vymyslel geniální Lenin. Důvodem bylo, že Německo by se nikdy Ruskem anektovat nenechalo, zatímco do SSSR by vstoupilo. Lenin totiž původně počítal, že do SSSR vstoupí všechny evropské státy.
Je pozoruhodné, že někteří naivkové tuto typicky kommunistickou lest neprohlédli dodnes."
Bez urážky, mě osobně připadá naivní toto vysvětlení. Německo by nevystupovalo o nic raději než by bylo anektováno. Bolševické stejně jako jiné.
Německo by maximálně bylo schopno přijmout jistou formu partnerství, ovšem jen omezeného a dočasného. Ostatně k tomu došlo dokonce dvakrát :-)
To že se vyhoštěním diplomatů chvástá Topolánek leccos vysvětluje. Jinak by se nedostatek diplomatického umu v celé záležitosti dal asi těžko vysvětlit. Je lepší mít dva známé (pokud jimi vůbec byli, že) agenty u nás pod dohledem, nežli adekvátně rozlobené Rusko v zádech. Špionáž je realita a jen Vy Petersi jim skáčete na nutnou politickou rétoriku. Na každého ruského agenta u nás je v Rusku několikrát tolik agentů amerických. Akorát jsou nepochybně mnohonásobně lépe placení.
"Bolševické Německo by do federace republik pracujících vstoupilo, to se vsaďte. Nedívejte se na SSSR stalinskýma očima; původně to vypadalo jinak."
To je čiročirá spekulace. Stejně tak mohu tvrdit, že by bolševické Německo po dlouhém váhání možná dovolilo SSSR se připojit k němu ;-)
"Finsko je blízkým zahraničím bezpochyby. Jeho zahraniční politika je limitována."
Finsko vskutku je blízkým pohraničím, vidím to i na mapě...přesto si udrželo nepoměrně více svobody...opakuji, po dvou prohraných válkách...než celá řada jiných...s ČSR na prvním místě.
Pokud jsme byli blízkým pohraničím, tak především a jedině vlastní vinou. Jenže ten pán už je pryč. Ale jako obvykle se u nás zase bojuje proti minulému, již poraženému nepříteli...Habsburkové...revanšisti...teď Rusko.
Přesně tohle píšu: 'Russia should look for allies among EU member states as well as EU institutions, and create ‘coalitions of the willing' to further EU decisions which are favourable to Russia.'
Vyhostit stejný počet diplomatů je naprosto běžné. Mimochodem, napadá vás co v téhle nešťastné zchudlé zemi vlastni je tak zajímavé, že by to stálo za špiónování?
OdpovědětVymazatДля нас все интересно.
OdpovědětVymazathttp://www.sme.sk/c/3599789/rusi-chceli-ceskeho-vedca-ako-agenta.html
kristepane, tu špionáž si ti novináři opravdu představují jako hurvínek válku, zjevně se inspirovali ve Švejkovi.
OdpovědětVymazatCo mají psát, když učitelku na Jadranu letos napadl žralok už v červnu…
OdpovědětVymazatMimochodem, napadá vás co v téhle nešťastné zchudlé zemi vlastni je tak zajímavé, že by to stálo za špiónování?
OdpovědětVymazatČeská republika je jedním z nejzajímavějších zpravodajských cílů v Evropě. Jednak v důsledku absolutní neschopnosti jejích vlastních tajných služeb se hodí jako dokonalá základna k operacím (Karlovy Vary, Bubeneč), jednak v ní sídlí ochotně splupracující a všeho schopné banky, které lze použít k praní špinavých peněz i k financování aktivních opatření po celém světě (ČSOB).
pane TP BINGO :-)))))
OdpovědětVymazatCo mají psát, když učitelku na Jadranu letos napadl žralok už v červnu…
stejnou bombu dali do tisku novinari v r68.
jen ta ucitelka a zralok v teto sezone jsou jiste z nove generace a taktez novinari z nove lihne, zadne stare struktury:-)
>Ruská reakce je skandální, nepatřičná a výmluvná
OdpovědětVymazatDal za pravdu Janovi, tohle je přece obvyklá reakce.
>Další důvod, proč volit ODS.
Volit ODS, pro mediální boulení svalů, které navíc ani neexistují? To jste to dopracoval Petersi, vaše rusofóbie se dostala do progresívního stádia:) Nebo si děláte srandu?
Vymanit se z ruského blízkého pohraničí je prvořadý úkol české zahraniční politiky. ČSSD to dosud nepochopila, a proto je pro mne nevolitelná. Při tom to byla ona, která zahájila jednání o radaru.
OdpovědětVymazatMě spíš připadá že tady na LW neustále visí zásadní nepochopení toho, že objektivní úkol české zahraniční politiky neexistuje, protože od roku 1989 nikdo nebyl s to ani pregnantně definovat národní zájem. ČSSD tedy nemůže tento "úkol" nepochopit, protože má na zahraničně-politickou orientaci ČR jiný názor, než ODS, nebo někteří z diskutujících zde. Stručně řečeno, vůbec nepřemýšlí v kategoriích "Rusko" a "blízké pohraničí", nýbrž Moskvu považuje za pragmatického spojence EU, která je pro ně hlavním bodem zahraničně-politického směřování.
OdpovědětVymazatZahájení jednání o radaru ze strany ČSSD je častý omyl. Oni puze zahájili předběžné rozhovory ohledně realizovatelnosti takového kroku. Nikdy, ani v případě takové eventuality nepočítali s ničím jiným, než globální protiteroristickou sítí, která by byla kontrolovaná multilaterálně (tedy NATO, lépe EU) a ne jednostranně (Spojenými státy). Ve chvíli, kdy se ta věc začala tvářit jako namířená proti Rusku (nebo minimálně využitelná proti němu) a také od té doby, kdy radar začala až nepěkně aktivisticky prosazovat pravice (uznávám, že to využití na domácí politice bylo populistické, ale tak už to v politice zkrátka chodí), od toho šli. Alespoň tak se k tomu staví tvůrci zahraniční politiky ČSSD, jako Zaorálek.
OdpovědětVymazatVždyť my žádné blízké zahraničí nejsme, zkuste si o dovolené zajet na kole do Královce nebo do Smolenska, abyste získal trochu představu, jejich zájem je úplně někde jinde.
OdpovědětVymazatRovněž považuju Petersovo takto zdůvodněné rozhodnutí za naivní a unáhlené. Ruská reakce byla adekvátní.
OdpovědětVymazatBlízké pohraničí jsme byli pro Sovětský Svaz, nikoli pro Rusko.
Neustále zaměňování Ruska za SSSR mě nepřestává překvapovat. Chápu jej u těch, kteří chtějí zneužít pochopitelné nevraživosti proti SSSR...ale u lidí, kteří se snaží hledat pravdu?
OdpovědětVymazatVždyť ta černobílost bije do očí!
Bízké pohraničí je věc postoje...vezměte si Finsko: hraničilo se SSSR, hraničí s Ruskem...je snad blízkým pohraničím? Ano, po WW II (po prohrané válce!) muselo udělat jisté ústupky v zahraniční politice. Toť ale vše...a to navzdory Stalinovi! Porovnejte to s (nejen) námi!
Мы заинтересованы в вашем радаре.
OdpovědětVymazatad O. S. Takové vysvětlení by znělo přijatelně, to by však ČSSD nesměla lhát, že nikdy o radaru nejednala. Lež má krátké nohy, nyní ČSSD v této věci již nikdo nevěří.
OdpovědětVymazatJene, Váš naivism mě dostal do kolen. Pojmy nejsou jen popisné, ale často obrazné. Blízké zahraničí není nějaké okolí Ruska do 20 km, ale oblast, kam během WW 2 vstoupila noha ruského vojáka, což je vyznačeno památníky osvoboditelům, např. sochou homosexuální dvojice v Praze u hlavního nádraží.
OdpovědětVymazatYamato, SSSR byl krycí název pro Rusko, který osobně vymyslel geniální Lenin. Důvodem bylo, že Německo by se nikdy Ruskem anektovat nenechalo, zatímco do SSSR by vstoupilo. Lenin totiž původně počítal, že do SSSR vstoupí všechny evropské státy.
OdpovědětVymazatJe pozoruhodné, že někteří naivkové tuto typicky kommunistickou lest neprohlédli dodnes.
stejnou bombu dali do tisku novinari v r68.
OdpovědětVymazatVážně? Já tuto zprávu poprvé pamatuji někde z r. 1975.
"Yamato, SSSR byl krycí název pro Rusko, který osobně vymyslel geniální Lenin. Důvodem bylo, že Německo by se nikdy Ruskem anektovat nenechalo, zatímco do SSSR by vstoupilo. Lenin totiž původně počítal, že do SSSR vstoupí všechny evropské státy.
OdpovědětVymazatJe pozoruhodné, že někteří naivkové tuto typicky kommunistickou lest neprohlédli dodnes."
Bez urážky, mě osobně připadá naivní toto vysvětlení. Německo by nevystupovalo o nic raději než by bylo anektováno. Bolševické stejně jako jiné.
Německo by maximálně bylo schopno přijmout jistou formu partnerství, ovšem jen omezeného a dočasného. Ostatně k tomu došlo dokonce dvakrát :-)
K Finsku komentář žádný? Škoda...
Proč by jinak SSSR zakládali?
OdpovědětVymazatBolševické Německo by do federace republik pracujících vstoupilo, to se vsaďte. Nedívejte se na SSSR stalinskýma očima; původně to vypadalo jinak.
Finsko je blízkým zahraničím bezpochyby. Jeho zahraniční politika je limitována.
To že se vyhoštěním diplomatů chvástá Topolánek leccos vysvětluje. Jinak by se nedostatek diplomatického umu v celé záležitosti dal asi těžko vysvětlit. Je lepší mít dva známé (pokud jimi vůbec byli, že) agenty u nás pod dohledem, nežli adekvátně rozlobené Rusko v zádech. Špionáž je realita a jen Vy Petersi jim skáčete na nutnou politickou rétoriku. Na každého ruského agenta u nás je v Rusku několikrát tolik agentů amerických. Akorát jsou nepochybně mnohonásobně lépe placení.
OdpovědětVymazatPrávní stát zřejmě nikde nemá dno
OdpovědětVymazathttp://hn.ihned.cz/c1-38139440-zabijeme-tvoje-deti-hrozili-agenti-cia-podezrelemu
"Bolševické Německo by do federace republik pracujících vstoupilo, to se vsaďte. Nedívejte se na SSSR stalinskýma očima; původně to vypadalo jinak."
OdpovědětVymazatTo je čiročirá spekulace. Stejně tak mohu tvrdit, že by bolševické Německo po dlouhém váhání možná dovolilo SSSR se připojit k němu ;-)
"Finsko je blízkým zahraničím bezpochyby. Jeho zahraniční politika je limitována."
Finsko vskutku je blízkým pohraničím, vidím to i na mapě...přesto si udrželo nepoměrně více svobody...opakuji, po dvou prohraných válkách...než celá řada jiných...s ČSR na prvním místě.
Pokud jsme byli blízkým pohraničím, tak především a jedině vlastní vinou. Jenže ten pán už je pryč. Ale jako obvykle se u nás zase bojuje proti minulému, již poraženému nepříteli...Habsburkové...revanšisti...teď Rusko.
>Ale jako obvykle se u nás zase bojuje proti minulému, již poraženému nepříteli...Habsburkové...revanšisti...teď Rusko.
OdpovědětVymazatVýborný postřeh, naši politici bojují proti minulým nepřátelům, nelze než souhlasit!
Zde je zajímavý článek k tématu: "The EU’s decline as viewed by Russia".
OdpovědětVymazatPřesně tohle píšu: 'Russia should look for allies among EU member states as well as EU institutions, and create ‘coalitions of the willing' to further EU decisions which are favourable to Russia.'
OdpovědětVymazat