25. července 2008

Dotaz na Tomáše Pecinu

Při své poslední návštěvě Prahy jsem šel okolo svého oblíbeného knihkupectví v Perlové ulici. Ve výkladní skříni mne uhodila do očí "Kniha o kundě". Nevím, o čem je a který avantgardní myslitel chce posunout umění "dopředu" (nebo se aspoň zviditelnit). Ale tato kniha ležela na jiné, kterou částečně zakrývala - "Pražský rabinát".

Mohu knihkupectví v Perlové ulici zažalovat za antisemitský projev? Nebo bych měl pouze zalarmovat Ligu proti antisemitismu, neboť zodpovědným lidem v tomto knihkupectví zřejmě šest milionů nestačilo?

9 komentářů:

 1. Ty si koleduješ! Je to tady samý fiesel a ty takhle provokuješ? Jistě už někdo ze spřáteleného serveru píše udání.

  David Pavlíček

  OdpovědětVymazat
 2. No dovol! Jaká provokace?! Liga proti antisemitismu onehdá zažalovala "Ne základnám", protože jeden z tamních bloggerů měl na svém blogu odkaz na "Protokoly". Z toho vidíš, že je nutno být bdělý a ostražitý, antisemitský čert nikdy nespí!

  S udáním ať si poslouží! :-)) (podle vervy, s jakou se za udavače Boutrose postavili, soudě by mne nepřekvapilo, kdyby tohoto svého guru chtěli ve všem napodobit).

  OdpovědětVymazat
 3. Asi by se ubránili poukazem na to, že pro takovou knihu by museli zřídit zvláštní vitrinu, jinak hrozí neskonalé množství potenciálních difamací.

  Třeba si představ, že by ji vystavili vedle životopisu bývalé političky ČSSD Petry Buzkové (známé tím, že než se vstoupila politiky, přivydělávala si jako prostitutka). To by teprve bylo faux pas!

  OdpovědětVymazat
 4. Opravdu? To měl teda tehdy Neckář na Sprše pravdu, když tvrdil, že je to bývalá kurva a jako taková agentka StB "Pavla".

  No, v Perlovce musí doufat, že nepůjde kolem Šimon Klein. Jak víme, antisemitismus je stále živý a zas vystrkuje růžky! Neskonalé množství potenciálních difamací nelze brát na lehkou váhu!!

  OdpovědětVymazat
 5. Tvrdit o nějakém politikovi, že je to bývalá kurva, to bych nazval nemístným optimismem.

  OdpovědětVymazat
 6. Já to nemyslel jako nadávku, chraň Bůh! Já to myslel jako profesi, mezi jejímiž vykonavatelkami bych mohl mít řadu kamarádek, jsou to často milé a příjemné povahy. Vcelku nesrovnatelně úctyhodnější lidská kategorie než politici.

  OdpovědětVymazat
 7. U StB to Buzková dotáhla toliko na důvěrnici, což je vysvětlitelné tím, že ji jednou sebrali, zjistili, že zároveň studuje vysokou školu, takže bude tvárná, a protože byla podle očekávání sdílná, založili jí svazek.

  V politice jsou její úspěchy daleko výraznější: aniž by kdy vyslovila jedinou myšlenku (neřkuli názor), stala se místopředsedkyní vládní strany a ministryní školství.

  Druhý post ovšem musela opustit poté, co se zjistilo, že zatímco její partaj má v programu preferenci veřejného školství, sama platí dítěti drahé soukromé francouzské lyceum. To wohnoutům (nemám tuto paušalisaci rád, ale pro kmenové voliče ČSSD lepší termín neznám) vadilo.

  Ono to s politikou téhle strany je vůbec zvláštní: příkladmo před následujícími volbami mohou její protivníci ušetřit za grafický návrh a zveřejnit bez jediné změny čtyři roky staré volební billboardy, kde je usmívající se Stanislav Gross s nápisy "Jsem sociální demokrati" a "Myslím to upřímně".

  OdpovědětVymazat
 8. Ad T.P.: Ještě k té vitrině - ono by stačilo ty knihy přehodit, ne? Není třeba se vymlouvat na speciální vitrinu! To je jen známka skrytého antisemitismu a zodpovědní činitelé by měli být voláni k zodpovědnosti, nemyslíš?!

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>