21. července 2008

Změny na tomto blogu

Vzhledem k události, o níž se píše jinde, a k dočasnému přerušení aktivit vlastníka tohoto blogu, vyhlašuji blog Wikipedie za troll-free zone: trollování zde nebude tolerováno a trollové, současní nebo minulí, budou bez pardonu vykazováni.

Jde o věc zásadního významu: jakkoli lze mít za to, že ne všichni trollové by byli schopni skutku, který tyto změny vyvolal, jde přesto o osoby, jež svým jednáním prokázaly, že nejsou ochotny respektovat ve vztahu k ostatním zásady základní slušnosti, a mělo by s nimi být patřičně naloženo. Smír s trollem je nemožný, pokus o něj jen nahrává jeho asociálním aktivitám a vytváří to v něm pocit vlastní výjimečnosti a důležitosti. S neslušným člověkem se nelze domluvit. Jedinou adekvátní reakcí na trolling je proto 1. trvalé ignorování a 2. nekompromisní ostrakisace.

Několika trollům již byl přístup na blog Wikipedie odepřen, další budou následovat podle svých zásluh. Vítáme názory, vítáme i kritiku, ale nebudeme zde snášet sprostotu a urážky.

3 komentáře:

 1. V případě onoho notorického trolla-udavače a člena nejrůznějších internetových žump je tomu zde již dávno. Poté, co mu AndyO nekompromisně vyjádřila podporu, považuji za přirozené, že to platí i pro ni i pro ostatní, kteří ji budou evt. následovat.

  OdpovědětVymazat
 2. Snad se muze nastavit aby se ukazali jen komentare slusnych lidi, kteri jsou zde znami a kdo se ukaze novy, jeho komentare se budou muset overit.
  Tim se zamezi trolovani dusevne nemocnych osob, ktere neprispivajiaji nic hodnotneho k dane konverzaci.

  OdpovědětVymazat
 3. Možnosti moderace komentářů nejsou tak komplexní, jak by být mohly, nicméně určitým způsobem se jím trollování regulovat a potlačovat dá.

  Hlavní rozdíl by měl být v tom, že doposud jsme trollům jako AndyO nebo Magnus M. dávali druhou šanci a snažili se o jejich "resocialisaci", nyní je budeme mazat i v případě, že samotný příspěvek je v pořádku, jen za jejich minulé "výkony". Zatrolloval jsi, byť jen jednou – máš napořád smůlu, tady ti pšenka nepokvete a hledej si místo mezi svými třeba na ZMPfree; jak jsem si měl možnost povšimnou, taková AndyO tam zapadla, jako by tam patřila odjakživa.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>