Ignorantští novináři, např. Václav Moravec, si myslí, že parlament. Ve skutečnosti se presidentské smlouvy od toho jmenují presidentské, že je ratifikuje hlava státu. Zákonodárný sbor s tím toliko vyslovuje souhlas.
Koukám, že stačil kousek, a byl ze mě ignorantský novinář. Dočtu se o prezidentských smlouvách, definici ratifikace a pozici lisabonské smlouvy více na Iuridictu?
Fakticky je to samozřejmě jedno, prezidentská ratifikace bez souhlasu parlamentu by v těch evropských parlamentních demokraciích, které takový souhlas vyžadují, neprošla. Kdo slovíčkaří (ale jen tehdy, když se mu to hodí) na to ale nesmí zapomenout upozornit, zvláště s označením druhých za ignoranty.
To je pravda, ale to se taky v evropských parlamentních demokraciích nestává. Já jsem ale hlavně chtěl říct a řekl, že vyslovení souhlasu parlamentem nebo v referendu a ratifikace prezidentem je v těchto demokraciích prakticky na stejné úrovni ve smyslu, že je obojí nezbytné, a v tomhle ohledu je tedy rozdíl spíš terminologický než faktický. Jeden bez druhého se neobejde. V detailech se to bude lišit pravděpodobně podle jednotlivých ústavních pořádků v jednotlivých zemích.
Zatím ne, ale možná by stálo za to pár slov přičinit.
Opomíjíte opačnou implikaci: může parlament donutit k ratifikaci prezidenta, který nechce? Domnívám se, že ano, např. hrozbou impeachmentu, kterému se v ČR, bůhvíproč, říká řízení o velezradě.
vyslovení souhlasu parlamentem nebo v referendu a ratifikace prezidentem je v těchto demokraciích prakticky na stejné úrovni Mohl byste laskavě odpustit psaní podobných blábolů? Nerad bych Vás opět mazal, abyste nevykřikoval, že je tady censura.
Váš výrok je totiž na úrovni: "A je B, protože A1 je také A."
Koukám, že stačil kousek, a byl ze mě ignorantský novinář. Dočtu se o prezidentských smlouvách, definici ratifikace a pozici lisabonské smlouvy více na Iuridictu?
OdpovědětVymazatOdkaz na ratifikaci na Iuridictu je červený.
OdpovědětVymazatFakticky je to samozřejmě jedno, prezidentská ratifikace bez souhlasu parlamentu by v těch evropských parlamentních demokraciích, které takový souhlas vyžadují, neprošla. Kdo slovíčkaří (ale jen tehdy, když se mu to hodí) na to ale nesmí zapomenout upozornit, zvláště s označením druhých za ignoranty.
Opomíjíte opačnou implikaci: může parlament donutit k ratifikaci prezidenta, který nechce?
OdpovědětVymazatTo je pravda, ale to se taky v evropských parlamentních demokraciích nestává. Já jsem ale hlavně chtěl říct a řekl, že vyslovení souhlasu parlamentem nebo v referendu a ratifikace prezidentem je v těchto demokraciích prakticky na stejné úrovni ve smyslu, že je obojí nezbytné, a v tomhle ohledu je tedy rozdíl spíš terminologický než faktický. Jeden bez druhého se neobejde. V detailech se to bude lišit pravděpodobně podle jednotlivých ústavních pořádků v jednotlivých zemích.
OdpovědětVymazatZatím ne, ale možná by stálo za to pár slov přičinit.
OdpovědětVymazatOpomíjíte opačnou implikaci: může parlament donutit k ratifikaci prezidenta, který nechce?
Domnívám se, že ano, např. hrozbou impeachmentu, kterému se v ČR, bůhvíproč, říká řízení o velezradě.
vyslovení souhlasu parlamentem nebo v referendu a ratifikace prezidentem je v těchto demokraciích prakticky na stejné úrovni
OdpovědětVymazatMohl byste laskavě odpustit psaní podobných blábolů? Nerad bych Vás opět mazal, abyste nevykřikoval, že je tady censura.
Váš výrok je totiž na úrovni: "A je B, protože A1 je také A."