18. října 2008

Hlavní vandal wikipedie – Cynik

Tomáš Pecina upozornil na to, že hlavním problémem dnešní wiki zůstává Cynik. Není to ani kvůli jeho příslovečné nevzdělanosti nebo šíleným názorům; je to proto, že chová jako vandal.

V článku Jozef Tiso několikrát po sobě smazal celý odstavec jen proto, že se mu nelíbila jedna věta, která byla skutečně problematická. Správci by konečně měli tyto jeho vandalské praktiky ukončit, ale to by toho museli být mentálně schopni. Těm gaunerům totiž nevadí ani ukradený text, ačkoliv jindy mažou porušení autorského práva dokonce i z historie článku. Tak co od těch postpubescentů čekat?

Na Postrachově vyčištěné versi je symptomatické, jak je kommunistická. S bohorovným klidem se tam hovoří o "odbornících", "historicích" a "nevládních organizacích", jako kdyby všechny tyto subjekty bylo možno házet do jednoho pytle jako za totality. To si zase někdo nevšiml, že výsledkem roku 1989 je pluralita a neexistence jediného správného názoru. Co takový zastydle kommunistický propagandista dělá na wiki, je mi záhadou. Na en: by tohle neprošlo. Jenže na cs: jsou správcům jejich vlastní pravidla jen k smíchu.

0 – počet kommentářů:

Okomentovat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>