28. října 2008

Klausův omyl

President republiky dnes prohlásil: "První světová válka nebyla naší válkou". Těžko si představit větší omyl, a to v právě době, kdy Putinovo Rusko opět aktivisuje svou aggressivní zahraniční politiku.

Za první světové války jsme se rovněž bránili aggressivitě z řetězu se vymknutého ruského klienta, Srbska, které si myslelo, že může beztrestně vraždit představitele naší vlasti.

10 komentářů:

 1. Vůbec ne tak jednoduché. Podrobněji Origins of World War I na en.wikipedia.org.

  OdpovědětVymazat
 2. Srbsko nezavraždilo představitele ničí vlasti. Následníka trůnu R-U monarchie zavraždil Gavrilo Princip, popřípadě v tom měla dále ještě prsty organizace Mladé Srbsko.

  Sedm kulí v Sarajevu mělo na vypuknutí války ve skutečnosti pramalý vliv, byla to pouhá sirka do sudu prachu.

  Nadto pro část lidí bylo "vlastí" R-U, část byla pro samostatný stát. Nebylo zde žádné "my proti Srbsku". Dnes také není žádné my proti Rusku. Neokoni a spol. ať si píší a prskají vzteky, ale ostatní ať neotravují :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Paradoxně, tím, že Češi nepovažovali za svou první světovou válku, museli pak bojovat ve druhé, která skutečně jejich nebyla (výběr mezi Hitlerem a Stalinem je nemožný).

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Pecina to popsal přesně. Ale to čecháčkům nedojde ani po 90 letech. Oni budou pořád proti radaru a pořád se divit, že si pak velmoci z naší vlasti udělají svůj trávník.

  OdpovědětVymazat
 5. Naše vlast to být nemohla, když se starej Procházka nenechal korunovat. Byla to rakouská okupace. Co vás v té škole učí, nechápu.

  OdpovědětVymazat
 6. Korunovace na věci nic nemění. Na základě Pragmatické sankce se stal králem úmrtím svého předchůdce: "Le Roi est mort, vive le Roi."

  OdpovědětVymazat
 7. Co vás v té škole učí, nechápu.

  Šťastný to muž: zjevně bude věřit tomu, co ho naučili ve škole, do vysokého věku.

  OdpovědětVymazat
 8. Zase špatně. Pragmatická sankce byla vydána uzurpátorem a schválil ji pouze neregulérní zemským sněm, v němž zasedali vedle kolaborantů potomci různých vrahů a hrdlořezů - místo legitimní české šlechty. I kdyby se Procházka korunovat nechal, stal by se z něj pouze další uzurpátor.

  OdpovědětVymazat
 9. Proč by Karel VI. měl být usurpátor, proboha?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>