30. října 2008

Obama - Magnův president?

Píše Magnus: »no jo, asi vyhraje ten nečitelný, svou nevymáchanou černou hubou afirmativně privilegovaný karierista Obama, no...doufám, že všicí víte, co děláte, pokud ho volíte...Ještě jsem nenarazil na text či záznam projevu Obamy, kde by řekl "je nutno víc makat" ,... stále drmolí jenom svou mantru " je nutno rozdělovat apod.«

Ten samý Magnus před pár lety o sobě napsal: »Ja se priznam, ze jsem nikdy v zadnem zamestnani nebyl.Prace, to neni nic pro me. Ja chci rovnou penyyyze, geld, skvaru, hrebiiiky!!!
To abych mel cas na filosofovani a prostredky na radosti zivota sdilene s modrookymi intelektualkami.A to je potreba moooc geld.....
Na praci nezbyva cas. Taky jsem zcela nezamestnatelny. Sam sebe bych casto vyrazil "na hodinu"...to je same svejkovani,neucta k nadrizenym, bordel na pracovisti, nekoncepcnost, neplneni planu,popijeni alkoholu a filosofovani a sexualni haraseni v pracovni dobe, precerpani dovolene,defraudace, kverulantstvi , chaoticnost a lenost....«

Myslím, že s Obamou se Amerika může stát Magnovou zemí zaslíbenou!...

26 komentářů:

 1. Je s podivem, jak Magnus vůbec nepochopil podstatu tohoto postu.

  Nejen, že vůbec nejsem irritován volební causou. Pro mne zajímaví kandidáti vypadli z kola už dávno, americká zahraniční politika se nijak podstatně nezmění a tak mi je jako Evropanovi u prdele, která z těch dvou loutek AIPACu zasedne do Bílého domu (McCainova rusofobie by mohla být o fous nebezpečnější). To může být možná napínavé tak leda pro některé Američany.

  Rovněž nedělám žádné kázání o pracovitosti. Kalvínský ethos pracovitosti, který je pilířem Západní Evropy a Ameriky, mi nic neříká a znám mnohem horší lidské druhy než flákače a lemply (o mém sociálním zařazení pak Magnus ví úplné kulové, jak dokazuje).

  Tento post je o něm. Jeho vlastní osobní inkonsistence mi přišla tak zábavná, že jsem se chtěl o ni podělit s ostatními. Vše ostatní jsou pouze kulisy k této podívané.

  OdpovědětVymazat
 2. To je zase těžké a sporné rozhodování. Myslím, že obecně by zde ad hominem útoky neměly oboustranně být. Vodník jen Magna citoval a doprovodil to ironickým kommentářem. Nicméně, je zjevné, že citace byla vytržena z kontextu.

  Magnus na to reagoval již nepokrytými osobními útoky, které kdosi smazal. Přiznám se, že jak článek, tak následující debata, není něco, co bych na LW rád viděl.

  Michaela má pravdu: Měli bychom měřit rovným metrem a podobných konfliktů se vystříhat. Jejich informační hodnota není valná, ačkoliv hlavním cílem LW je informovat.

  OdpovědětVymazat
 3. P. S. Doufám, že se po této kritice Vodník neurazí a neodejde z LW stejně jako Tomáš Pecina. Po jeho odchodu je nejkvalitnějším autorem LW. Tím by MMM byli nejúspěšnějšími likvidátory LW, což se trollům nikdy nepovedlo.

  Myslím, že Tomáši Pecinovi odchod prospěl, protože Slepecká hůl velice prosperuje.

  OdpovědětVymazat
 4. Zcela jinou otázkou je, zda odchody přispěvatelů prospívají vašemu blogu. Ještě chvíli dál tímto způsobem a skončíte zde obklopen skřety.

  OdpovědětVymazat
 5. Přesně tak: jsou to citáty s ironickým kommentářem (o "vytrženosti z kontextu" by se dalo debatovat). Trollové to mohou probírat na svých trollovacích blozích, nikoli zde.

  OdpovědětVymazat
 6. Jistě, že neprospívají. Ale nechci lidi dělit na "my" a "oni". Jsou samozřejmě terroristé typu Šťourala, kteří do slušné společnosti nepatří. Nicméně drtivá většina lidí z naší i jejich strany jsou slušní lidé.

  LW byla vždy hrdá na to, že není stranická, že sem přispívají paleokonservativci (OS, Waldgänger), liberálové (Tomáš Pecina a já) i kommunisté (Neználek). Rozhodně bych nechtěl, aby z LW bylo nějaké ghetto.

  OdpovědětVymazat
 7. Takže podle vás je slušný člověk ten, který, jak jste si sám povšiml, komolí moje jméno do vulgarismu, naprosto neomaleně mi tyká a ihned poté to popře (když to pak vyjde najevo, ostentativně se odmítne omluvit: ne snad, že bych na omluvě od tohoto tvora trval…)?

  Máte velmi podivná měřítka a nanejvýš zvláštní toleranci k lidem, kteří váš blog ničí a které upřednostňujete proti těm, kteří mu fandili.

  OdpovědětVymazat
 8. Ano, i slušný člověk se může chovat neslušně. V pravopisných válkách na wiki jsem se jistě dopustil mnohé neslušnosti, dělá to ze mne neslušného člověka? Vždy jde o to, zda se jedná o podstatu nebo o pouhý akcident. Proto trvám na tom, že Michaela i Magnus Maximus jsou slušní lidé, i když se dopouštějí občas neslušností. Zbytečných, podotýkám. Naproti tomu Šťoural je hovado, i když se někdy chová slušně.

  OdpovědětVymazat
 9. Není, Vodníku.
  A jinak jsem zjistil, že ten "Doležal" z Madridu, jehož vtíravá mimika Tě tolik irrituje, je v mateřské skupině skupině "SKA-P" pouze "showman", jehož úkolem je pouze poskakovat v různých kostýmech a občas vykřiknout něco jako "hophophop", "ska" nebo "fuck off", jak je vidět třeba z tohoto klipu, který byl z Vrby vymazán. "Zpěvákem" se stal jen v přestávce, v níž vznikl dceřinný projekt The Locos. A píšu to sem, protože původní thread nemohu najít.

  OdpovědětVymazat
 10. Ještě Starému pánovi: dík za připomenutí. Tihle hoši evidentně hrát umí a jsou to profíci, ale ta "hudba" je pro mě otřesná - holt jsem starej čurák...:-(

  OdpovědětVymazat
 11. Re Vodník:

  No, s tím čurákem jsi tehdy přišel Ty, ne já.

  Pokud jde o profesionálnost, to nevím, možná máš pravdu, ale mně o to ani tolik nejde. Ani o obhajobu jejich hudby. Šlo mi teď spíš jen o vysvětlení toho "doležalovského" rysu. No a hlavně jsem ten klip chtěl aspoň někam vrazit, když mi ho Juchelka z Vrby vyhodil (asi se bál), a na Sprše by z něj Magnovi prasknul čurák.

  OdpovědětVymazat
 12. Tyhle odvozeniny od dechovky mi příliš nesedí. Text je však jistě záslužný.

  OdpovědětVymazat
 13. No, s tím čurákem jsi tehdy přišel Ty, ne já.
  No já vím, však taky nic nenamítám, to je konstatování.

  A dát to na Sprchu by asi opravdu znamenalo říkat si o malér (a nemyslím, že by to byl Magnus, který by ho způsobil).

  OdpovědětVymazat
 14. Ale jinak, dávat slovo "hudba" do uvozovek by tu měl právo tak akorát jednorožec. Jestliže někdo hrával kingcrimsonovskej rock a teď obhajuje megakýč Karla Gotta, tak jeho odpor není dán estétstvím, ale tím, že je zaprděnej kalvinista, i když to maskuje pravoslavím (jenže Rasputin, to byl jinší pašák). O člověku, který sem postuje klipy nejpokleslejšího popu a metalového komerčního ultrakýče, nemluvě. Dětství strávené v prostředí ruských častušek udělá své.

  OdpovědětVymazat
 15. Ale jinak, dávat slovo "hudba" do uvozovek by tu měl právo tak akorát jednorožec.
  Hohó, to bychom mohli vést dlouhou diskusi! Třeba o tom, zda King Crimson mají blíž k Bachovi nebo k Sex Pistols. Nebo jakou hudbu by hrál jednorožec v 70. letech v Praze, kdyby byl tak stár jako já. Gotta hájím jako zpěváka, jeho repertoire jen do r.1966.

  Ale jinak připouštím, že v případě SKA-P jsem se s těmi úvozovkami unáhlil. Podobně bych přiznal hudbu bez úvozovek i dalším irritantním kapelám, jako Gogol Bordello nebo domácí Traband či Už Jsme Doma. Ostatně jeden z nejlepších muzikantů, co jsem kdy slyšel, slepý šidák Giora Fiedman, hraje hudbu, kterou nevydržím poslouchat dýl než dvě minuty.

  OdpovědětVymazat
 16. Ano, to je úžasná hudba. Mám pro klezmer slabost, podobně jako pro balkánskou cikánskou musiku.

  OdpovědětVymazat
 17. HA! Podle fotek na tom odkazu mi slepý vůbec nepřipadá. Zase jedna šidácká desinformace... Ten kousek je ještě snesitelnej, ale já slyšel tak expressivní improvisace, že jsem to musel vypnout.

  Jinak můj syn, který hraje flamenco a Django Reinhardta, je taky obdivovatelem klezmeru.

  OdpovědětVymazat
 18. Vodníku, rozdíl spočívá v tom, že Sex Pistols nikdy svou tvorbu nevydávali za umění. King Crimson ano.

  A s tím Gottem, psal jsi, jak krásně přezpíval Beatles. A já Ti na to říkám, že ten stavitel, který dělá podnikatelské baroko, je sráč, i když má ze všech stavitelů cihly ve zdi nejpravidelněji srovnané.

  Ale jinak jsem jen rejpal.

  OdpovědětVymazat
 19. Psal jsem "krásně"? Myslím, že určitě dobře, ale mám nějaké nejasné tušení, že jsme se cca shodli na tom, že v té versi to už žádní Beatles nebyli, nýbrž Gott, kterému to jakoby napsali. A to souvisí s tou obhajobou jeho repertoiru: Zdvořilý Woody, Trezor, dokonce i Dám dělovou ránu byly tehdy docela vypalovačky! ;-)

  OdpovědětVymazat
 20. Myslím, že v 80. letech už moc ruských častušek nebylo, když si odmyslím Пусть всегда будет солнце, Дважды два - четыре nebo Мы едем, едем, едем в далёкие края.

  Jinak myslím, že nelze odsuzovat metal a zároveň zbožňovat dechovku. Ten Giora Fiedman se opravdu nedá poslouchat. Nechápu, jak to může někdo vydržet dobrovolně. Když židovská hudba, tak U-vau ha-Ovdim, nebo Rav Carlebach obecně.

  OdpovědětVymazat
 21. On taky hlavně nikdo nezbožnuje dechovku. To je akorát jakási Vaše vnitřní konstrukce, která nejspíš vznikla při pádu na záda, když jste tancoval kozáčka.

  OdpovědětVymazat
 22. Nechápu, jak to může někdo vydržet dobrovolně.

  Na to jsem zvyklý. Kdybych vám poslal jen malý seznam toho, co dobrovolně poslouchám, zařizoval byste mi hospitalisaci.

  OdpovědětVymazat
 23. Cílem umění je přeci krása, nebo aspoň libost. Proč poslouchat kakofonické zvuky?

  OdpovědětVymazat
 24. Vtip je v tom, že kakofoničnost nebo symfoničnost je v uchu posluchačově.

  Janáčka nebo Stravinského také kdysi pokládali za kakofoniky.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>