24. dubna 2009

Česká politická policie v akci

V rozhovoru krátce před zadržením americký bělošský aktivista David Duke prohlásil "Má kniha byla vydána ve čtrnácti jazycích. Byl jsem bez problémů v Německu, kde opravdu berou podobné věci opravdu vážně. Byl jsem v Nizozemsku, Belgii, Švédsku, Francii a nikde mě nestíhali. Tak si nemyslím, že by se něco podobného stalo v Česku."

Ale stalo, česká politická policie je v potíráni politicky nepohodlných lidí zjevně důslednější.

Updated.

13 komentářů:

 1. Češi byli vždycky snaživí vůči svým pánům. I sovětskému bolševikovi lezli do prdele nadstandardně...

  OdpovědětVymazat
 2. Leon Kreutzfeld24. dubna 2009 v 22:28

  Bohuzel, dalsi dukaz o infantilite kocourkovske demokratury.

  OdpovědětVymazat
 3. Dovolil jsem si opravit nesprávnou právní informaci, abychom nebyli jak ti ignoranti z ČTK, které kritisujeme. Byl toliko zadržen; zatykač na něj vydán nebyl.

  Je to skandální, ale dalo se to čekat. V ČR se na svobodu slova nehraje.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento teatrální přístup našich médií i policie je signifikantní. V USA je Duke marginální figurkou, která téměř nikoho nezajímá a musí se hodně snažit, aby se dostal do významějších médií. V Čechách mu stačí přijet, jít na pivo a hned je mediální hvězdou dne. Kdopak by asi, nebýt nesmyslně velkého prostoru, který mu média dala, o Dukeovi věděl? Na normální situace by si jeho knihu koupilo řekněme 150-200 zájemců. Za současné situace to vidím na minimálně jeden dotisk o 1000 kusů, podobně jako s literárním brakem Turnerovy deníky.

  A zásah policie? Přítomnost Duka si vyžádá povolání zásahové jednotky, zatímco přítomnost recidivisty Antonína Nováka na území ČR (o kterém úřady věděly), nestála za pozornost.

  To o lecčem shnilém v tomto státě vypovídá.

  OdpovědětVymazat
 5. Škoda slov – chtějí dám podnět na vazbu.

  OdpovědětVymazat
 6. Jelikož nejsem právník, zeptám se odborníka. Nechápu, co tou vazbou česká strana sleduje, ale je možné vůbec uvalit vazbu na člověka, který je znám činností (dejme tomu "popírání holocaustu"), která v jeho zemi trestná není, když ji zde v ČR evidetně ještě ani neměl šanci páchat?

  OdpovědětVymazat
 7. Ad OS: podle mě to jde - Irvinga zavřeli v Rakousku, ačkoli popíral v Anglii. Dokonce když budeš mít anglické občanství a budeš žít trvale v Česku, vyjedeš si do Anglie zapopírat, tak Tě pak můžou při návratu zašít!

  OdpovědětVymazat
 8. Ad OS:
  Do vazby půjde právě proto, aby nemohl odjet do USA, kde jeho čin není trestný.

  OdpovědětVymazat
 9. Jak známo, v moderním světě neplatí personalita práva, nýbrž territorialita práva. Duke si může svobodně popírat holocaust doma v USA nebo v Persii; v ČR tak činit nesmí a činí-li tak, bude odsouzen za trestný čin.

  OdpovědětVymazat
 10. Irving nepopíral v Anglii (tedy tam taky, ale je to irrelevantní), ale v Rakousku.

  OdpovědětVymazat
 11. Ještě doplněk: Pro státní občany princip personality práva platí, byť např. v US právu ne.

  OdpovědětVymazat
 12. David Duke:
  Věřím v multikulturní svět. Věřím ve svobodu mít různá vyznání a rasu. Věřím ale také, že každý národ má právo si hájit své dědictví. Když mluvím o tom všem, jde mi třeba o to, jak ti lidé vypadají, jaké mají oči a podobně. I to jsou tradice. Mimochodem. Jsem velmi zapálený ekolog. Proč máme hájit práva na různorodost druhů v přírodě a nepřiznávat je lidem?

  Tušíte, proč nesmíte na Univerzitě Karlově promluvit?
  V pozadí byl židovský tlak. Musím zároveň říci, že já ani náhodou nejsem proti islámu, židovství či křesťanství. Vadí mi ale extremismus. Bohužel extremní židovské síly mi nechtějí dovolit mluvit svobodně. Jsem totiž jeden z největších kritiků Izraele. Ukazuji na jeho jasnou rasistickou stránku. Oni prostě nechtějí, aby jiní lidé slyšeli mé poselství.
  ------------------------------

  GP co na techto nazorech je pro Ceskou Sametovou republiku tak nebezpecneho, ze byl jak jste upresnil: "toliko zadržen" a jak rika TP"chtějí dám podnět na vazbu"
  Kdo ridi a urcuje v soucasnosti svetu predvadene cele toto pravni bezpravi v CR ?
  Tato kategorie lidi bude po letech argumentovat stejne jako dnes stari komuniste?
  Nic jsme nedelali spatne, jen jsme se ridili platnymi zakony zeme ? A tak stale dokola ?
  Neni Vam v CR z toho FSEHO nesametove na bliti ?

  OdpovědětVymazat
 13. jaky je a co pise David Duke
  co hlasa, aby to podle zakonu CR na pocatku 21 stoleti bylo na zavreni ci alespon na vyhosteni?
  Clanek z 12.kvetna 2005
  DUKENecht ctenar posoudi sam.

  pokud za nazory tohoto typu chcete zavirat, pak s urcitosti vetsi nez malou si budte jisti, ze za dalsi generaci budete koktat pred opravdu demokratickym soudem
  (a mozna i pred vlastnim svedomim, podle toho jak Vam to komu dojde) jako koktaji dnesni komuniste co mucili , zavirali, vrazdili:
  Bylo to podle platnych zakonu, plnili jsme jen prikazy......
  ..what a shame Czech Republic !
  ...a ze podobne nedemokraticky se chovaji i nekteri Vasi sousedi neomlouva!

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>