25. dubna 2009

Proti hysterii

Rád bych upozornil na vynikající reakci Terezy Novákové na Steigerovo politicky korrektní sebemrskačské lkaní. S jejími názory se ztotožňuji do písmene.

Ač útok je pochopitelně neomluvitelný a pro dotyčnou rodinu tragický, je vřískání o českém rasismu zcela nemístné. Vzpomínám si na podobný případ někde v západním Německu asi před 10 lety, kdy takhle zapálili dům turecké rodině a uhořelo tam několik lidí, včetně dětí. Vyšetřování odhalilo jako pachatele jiného Turka, šlo o rodinnou mstu. Cikánské rodině už nikdo nepomůže, ale osobně bych všem politicky korrektním hysterikům přál, aby vyšetřování ukázalo, že se jednalo o útok jiných Romů.

10 komentářů:

 1. Отличный ответ! Obecně situace Romů v Čechách trpí neustálou viktimizací této skupiny. Existují desítky organisací, jejichž jediným účelem existence je naříkat nad tím, jak jsou Romové oběťmi "společenského útlaku", a že vše je "vinou" většinové společnosti. To je přesně to typické přenášení viny na abstraktní nepřátele, bez toho, aniž by někdo přijal konkrétní zodpovědnost nebo bylo nabídnuto konkrétní řešení. Sociální dávky nic neřeší, akorát prodlužují současný stav quo, měly by se nahradit přenesením zodpovědnosti za svůj osud a stav do rukou komunity samotné - namísto masivního přerozdělování například dedikovat vždy jistou částku romským lokálním autoritám, které by si musely s takovým rozpočtem vyjít samy. Pokud by peníze "prošustrovali," je to jejich problém. Navíc, nejrůznější aktivistické organisace by tak na rozdíl od nářku mohly začít dělat něco konkrétního a přiložit k efektivní správě financí v takové lokální jednotce ruku v dílu.

  OdpovědětVymazat
 2. Situace romské menšiny je opravdu strašná, to si pan Peters vůbec neumí představit. Ne že bych věděl co s tím dělat, určitě ale není řešení tak jednoduché jako říká Alkibiades, obávám se, že v rámci systému žádné neexistuje, každopádně požadavky kladené ve světě práce budou stále náročnější.

  OdpovědětVymazat
 3. Samozřejmě že jednoduché řešení neexistuje, já ho ani nenabízím - je to pouze rozložení určité teoretické roviny, ve které bychom se dle mého měly pohybovat.

  OdpovědětVymazat
 4. Samozřejmě že jednoduché řešení neexistuje, já ho ani nenabízím...
  ------------------------------
  Co Slovenske reseni ?
  Take nenabizim, ptam se
  --------------------------

  OdpovědětVymazat
 5. Nespletl jste se s umístěním Vašeho posledního kommentáře?

  OdpovědětVymazat
 6. Vodníku, na ten článek Terezie Novákové již bylo odpovězeno, Milan Daniel ji posílá "tam kam patří":

  "Vůdčím motivem uvažování paní Terezie Novákové je evidentně nenávist ke všemu, co se nevejde do jejího konceptu světa formovaného ideologií fašismu."

  OdpovědětVymazat
 7. Alkibiades: to tam dal Čulík "v rámci objektivity" nebo myslíte, že se s tím blábolem ztotožňuje? Obvinit Židovku z propagace židozednářského spiknutí, to by neprošlo ani na Psu!...:-D

  OdpovědětVymazat
 8. "nebo myslíte, že se s tím blábolem ztotožňuje?"

  To ne, navzdory všem kritikům Čulík prostor odlišným názorům dává, zveřejnění mého překladu de Benoistova komentáře k finanční krizi snad dokonce i uvítal. Na druhou stranu nepochybuji o tom, že se s Danielovým moralistickým pamfletem mnozí čtenáři ztotožňovat budou.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>