1. prosince 2007

Kryptofašistické strany

Bohumil Doležal: "je pozoruhodné, že kryptofašistické strany jsou v různých zemích, ale nápad pojmenovat takovou stranu „liberálně demokratickou“ se může zrodit jen v Rusku".

7 komentářů:

 1. Přestaňte číst toho fanatického idiota, vážně!! Snad všechny strany ať otevřeně nebo krypto fašistické, kdekoli na světě, tam dnes cpou slova jako "demokratická", "liberální" a pochopitelně "lidová", "národní", dříve též "socialistická". Není to nic specificky ruského, pouze v Doležalově nemocné hlavě!

  OdpovědětVymazat
 2. No, to si nemyslím. UK: British National Party, F: Front national, D: Die Republikaner, Nationaldemokratische Partei Deutschlands, CH: Schweizerische Volkspartei etc.

  OdpovědětVymazat
 3. No vždyť říkáte totéž: samý lidový nebo národní demokrat...

  OdpovědětVymazat
 4. Nikoliv, Doležal píše o straně „liberálně demokratické“, což je vrchol, kterého dosáhli toliko v Rusku. Rusové jsou ostatně matením pojmů proslavení; různí hejlové jim pak totiž snadněji skočí na nos.

  OdpovědětVymazat
 5. Aha, já měl na mysli hlavně tu "demokracii". No, tady Geert Wilders se odštípl od liberálních VVD a založil Partij voor Vrijheid, Stranu pro svobodu. Jedním z návrhů z poslední doby bylo zakázat Korán. Tak byste měl Doležala upozornit, jací hejlové se vyskytují v germánském nadlidském Holandsku.

  OdpovědětVymazat
 6. No dobře, ale to jsou výjimky, které jsou na základě historických důvodů (jak sám píšete, VVD je liberální strana a to samé platilo pro Freiheitliche Partei Österreichs). Naproti tomu Либерально-Демократическая Партия России byla založena na zelené louce.

  OdpovědětVymazat
 7. Geert Wilders je ekonomický liberál, který je proti islámu v Nizozemí a jeho zaplavování imigranty. Svobodu tak nechápe zjevně pouze ve smyslu svobodu něco činit, ale i svobody od něčeho.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>