8. prosince 2009

Kanonisace nového světce - mučedníka Filumena

Zároveň pěkná barvitá demonstrace toho, že extremisté židovští a palestinští jsou jedna pakáž. Doufám, že jerusalemská církev nebude za tento antisemitský krok postavena mimo zákon.

19 komentářů:

 1. To je to co říkám, to náboženství k ničemu dobrému nevede, jenom k násilí.

  OdpovědětVymazat
 2. Poněkud svérázný závěr, Jene. V dobré tradici těchto přístupů byste mohl konkludovat, že si o. Filumen za to mohl sám...

  OdpovědětVymazat
 3. To jsou skutečně smutné věci a dějou se mezi lidmi všemi, nejen mezi modláři, kteří uctívají studnu a rvou se o to, kdo ji ozdobí, neozdobí ohavnostmi v očích Páně. Nedávno byl podobně brutálně zabit dvojicí českých fanatiků blažený František Sahula, neplatič alimentů, syn boží. Čest jeho přesvaté památce.

  Na té zprávě mě zlobí dvě věci. Za prvé ten strašný hymnický patos pravoslavného řečnění, který sebetragičtější, přirozeně dojímavou událost promění ve frašku. Římskokatolické řečňování je podobně denervující, ale pravoslavné téměř nelze číst a nerozčílit se nad tolikerým tlacháním.

  Za druhé je trapné, že ani v jedenadvacátém století neustaly ony hloupé podvůdky s černými balzamizacemi, kterými Vnitřní Strana dělá z Vnější Strany neustále idioty. Uctívání nabalzamovaných mrtvol, a je jedno, zda je to Bosko nebo Filumén, je cosi, proti čemu už se můj náboženský cit bouří. Starozákonně vzato je to hrdelní zločin stejně jako anální styk.

  V mých prorockých očích je anální styk hřích menší a méně poskvrňující než uctívání mrtvoly. Anální styk může někdy nejvejš poskvrnit prostěradlo, ale uctívání balzamovaných mrtvol spojených s podvodem o jejich zázračném nerozkladu trvale poskvrňuje ducha.

  OdpovědětVymazat
 4. Příště zase zamorduje nějaký pravoslavný magor zhecovaný jiným filumenem nějakého mohamedánského, katolického nebo židovského derviše, vždyť je to pořád to samé.

  OdpovědětVymazat
 5. Nesmíme ovšem, rabbi Jene, zapomínat ani na ateistické magory, kteří mordovali v době nedávné prosté věřící i ctihodné patriarchy, ať již vousův šedivých, či s tvářičkou hladkou jak prcka nemluvněcí. Skniheads, kteří zmrzačili Trojctihodnou mučednici přeblahoslavenou Natálku z Vítkova, byli jistě ateisté.

  OdpovědětVymazat
 6. Zpravodajec:

  Nemůžete ode mě očekávat, že se budu podílet na takovéhle "diskussi". Nejde o to, že si myslíte něco jiného, ale o to, jak to říkáte. Vyčítáte pravoslavným upovídanost (nevyčítal bych Vám, že nerozumíte byzantské liturgické poesii, mně zas neoslovuje Lou Reed), ale přitom jste tu sám vyblil zcela nevkusný kompot pitomého žvanění a rouhavých řečí, který sám nepochybně považujete za vtipný a literární. Zdiskreditoval jste nejen sám sebe, ale celou svoji argumentaci, protože nikdo soudný nebude brát vážně argumenty "římského katholíka", který se rouhá svatým ostatkům a plete do takovéhle diskusse anální sex. Všeho do času! Nevyhýbám se nejpestřejším sexuálním praktikám (včetně toho análního sexu) s druhým pohlavím - zakomplexovaní a sexuálně zfrustrovaní inženýři na to opakovaně upozorňují nebetyčně pitomým trollingem - ale když se bavím o věcech nejvyšších, netahám do toho mrdání. Je to nejen nevkusné, ale devalvuje to naprosto všechno, co bylo řečeno. Adieu!

  OdpovědětVymazat
 7. Jan:

  Jistě, pro vás, bolševiky, je každý věřící magor už z definice. Kam dospěla vámi proponovaná společnost jsme měli tu smutnou čest pozorovat v minulém století, to je nade všecky argumenty.

  OdpovědětVymazat
 8. A jak byste to viděl Vy, pobíjet se kvůli kravinám jako je Jákobova studna a přitom ohrožovat i normální lidi snad není magořina?

  OdpovědětVymazat
 9. Musím se ohradit. Pokud mě někdo označí za římského (či jakéhokoliv jiného) katolíka, nebo křesťana, chápu to jako urážku, ačkoliv na stavu samotném (být křesťanem) nic zlého neshledávám. Podobně se Peters cítil být uražen mnou, když jsem jej (pouze v žertu) označil za gaye, ačkoliv na tom, že je někdo gay, nic špatného nevidí. Přiznávám-li v některých věroučných sporech mezi křesťany pravdu římským, a jindy zase ortodoxním katolíkům, neznamená to, že s kteroukoliv stran sympatizuju. Je to pro mne čert jako čert a to mi možná dává určitou míru objektivního nadhledu.

  OdpovědětVymazat
 10. A mimochodem. Já nikdy nemrdám. Já se vždy miluji. V tom se právě liším od křesťanů a těch, kteří jimi byli v tomto smyslu vážně pokaženi a narušeni. Je-li pro někoho zelená mrtvola (ohavná, nečistá věc) posvátnější než sex, je třeba mu připomenout, že se velmi vzdálil od stezky Hospodinovy. Ten je Bohem živých.

  OdpovědětVymazat
 11. Nedávno byl podobně brutálně zabit
  Nemůžete používat přesné výrazy, když jste spisovatel? Nezabíjí se brutálně, nýbrž nechtě. Sahula byl zavražděn, brutálně usmrcen.

  OdpovědětVymazat
 12. Podobně se Peters cítil být uražen mnou, když jsem jej (pouze v žertu) označil za gaye
  Nesmysl a Vaše typické překrucování. Navíc o sexuální orientaci opponenta slušný člověk nevtipkuje.

  OdpovědětVymazat
 13. A mimochodem. Já nikdy nemrdám. Já se vždy miluji. V tom se právě liším od křesťanů a těch, kteří jimi byli v tomto smyslu vážně pokaženi a narušeni.
  A od Karla Hynka Máchy, největšího českého básníka.

  OdpovědětVymazat
 14. A ještě něco: Nevím o atheistovi, který by vraždil proto, že je atheista, na rozdíl od náboženských fanatiků. Ve Vítkově pacháli zločin z rasismu, Lenin byl zase kommunista.

  OdpovědětVymazat
 15. Ad "zabití". Zabití je zabití, někdo do pociťuje vlivem emérickejch filmů jako úmyslné ublížení na zdraví s následkem smrti. Nemusí to být zločin, ale může. Zabití je i vražda i usmrcení, nevymýšlejte si.


  Vy jste jako první začal vtipkovat o sexuální orientaci, já se jen svezl a obrátil to proti vám.


  Co si Mácha psal do deníku šifrou, a zda byl nebo nebyl sadista a psychopat mě zajímá málo. Něčí VELIKOST je mi ukradená. Z patetické (primitivní) civilizační fáze už jsem vyrostl před lety.


  A na závěr, když nevěříte, že by někdo nechal mordovat lidi pro ateismus, zopakujte si skutečné postoje a motivace Robespierra.

  OdpovědětVymazat
 16. Zpravodajče, prostudujte si nový trestní zákoník, abyste se pak zbytečně nedivil. Je účinný od 1. 1. 2010, takže si ho nově musí nastudovat i právníci. Nelze se tedy vymlouvat, že je to něco, kde mají právníci náskok.

  § 140 odst. 1. Vražda. "Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let."

  § 141 odst. 1. Zabití. "Kdo jiného úmyslně usmrtí v silném rozrušení, strachu, úleku nebo zmatku anebo v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného, bude potrestán trestem odnětí svobody na tři léta až osm let."

  Jinak i v americkém právu se rozlišuje mezi murder a manslaughter, takže tady nevykládejte báchorky.

  A na závěr, když nevěříte, že by někdo nechal mordovat lidi pro ateismus, zopakujte si skutečné postoje a motivace Robespierra.
  Robespierre byl hlavním propagátorem kultu Nejvyšší bytosti (Culte de l'Être suprême). To je vskutku atheism jak stehno. Nemohl byste si laskavě nastudovat alespoň základní fakta těch otázek, o nichž se pokoušíte diskutovat?

  OdpovědětVymazat
 17. Sub 1) To je ovšem novinka, která mě nemusí nutně zajímat.

  Sub 2) Robespierre byl ovšem vášnivým ateistou a podobně jako ostatní kolem něj, chtěl nastolit alespoň nějaký kult "pro lid". Jako ústupek jeho potřebám. Nastudujte si něco a pak poštěkávejte.

  Děkuji za pozornost.

  OdpovědětVymazat
 18. ad 1. Tak se to vykládalo vždycky.

  ad 2. Přečtěte si aspoň tu wiki: "Devant la statue de la Sagesse, Robespierre met le feu aux mannequins qui symbolisent l'Athéisme, l'Ambition, l'Égoïsme et la fausse Simplicité.", než zase začnete tvrdit své oblíbené nesmysly.

  OdpovědětVymazat
 19. A pokud by Vám to snad nestačilo, tak jeho citát: "Atheism is aristocratic; the idea of a great Being that watches over oppressed innocence and punishes triumphant crime is altogether popular."

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>