31. prosince 2009

Bartoš o svobodě slova

Adam B. Bartoš, bývalý novinář Mladé fronty, napsal: "Přiznejme svobodu slova holohlavým bláznům, kteří si na uzavřených soukromých koncertech hrají své – jakkoli hloupé – písničky a nezavírejme je do vězení. Nezavírejme do vězení někoho jen za to, že prohlásí (a teď to řeknu při plném vědomí toho, že jsou mezi námi ti, jichž se to osobně, z hlediska jejich rodinné historiie, tragicky dotýká), že při holokaustu nezemřelo šest milionů lidí, ale méně. Dnes se ale stává i takový paradox, že do vězení jde spolu s takovým člověkem i jeho právní obhájce, jen proto, že před soudem obhajoval – jak je jeho povinností – chování svého klienta. Když je někdo tak hloupý, že ignoruje historická fakta, nechť se sám ztrapní, ale do vězení zavírejme až ty, kteří páchají skutečné zločiny. Protože jinak bychom se klidně v podobném vězení mohli po čase ocitnout i my – třeba proto, že si myslíme, že rodina je lepší než homosexuální svazek a nebo proto, že popíráme globální oteplování."

2 komentáře:

  1. Pro RZ: Příspěvek je třeba podepsat v kolonce k tomu určené.

    OdpovědětVymazat
  2. OK, díky.

    Ad Bartošovo vyhození. Ono je snadné vymlouvat se na vyhození kvůli pravicovému myšlení. Jenže Adam je fanatik s asi nejplošším myšlením, co znám. Bezvýhradný ctitel všeho izraelského, křesťanský sionista a bývalý neocon, který se díky volbě černocha v Američanech tak zklamal, že se stal neméně fanatickým přívržencem teorie spiknutí 11. září.

    Jako novinář může být úspěšný díky své praktičnosti, ale jakmile odhalí karty, nevydrží v žádném médiu. Je to moc velkej magor i na MF.

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>