25. dubna 2006

Present situation on cs:

To: Members of the Wikimedia Foundation Board of Trustees

Dear Colleagues,
Present situation on cs: is highly critical:
 1. Opponents are routinely blocked.
 2. Terms are extremely long, often more than one week.
 3. ArbCom does nothing even for months.
 4. Members of the ArbCom do not know elementary procedural rules. Their incompetence even goes so far that their self-nominated chairman (Beren) claimed: "What aforementioned evidence proves, the ArbCom will decide." Decision about the request for arbitration is not important and binding since everyone can bring issues made after this decision. Czech ArbCom will accept them.
 5. Personal attacks against pariahs of the community are not punished and requests for it even deleted.
 6. Gross overuse of CheckUser rights. CheckUsers even infringe the rules for CheckUsers, they have established after V. Z.'s pressure, although the rules are less rigorous than on en:.
 7. Defendants are blocked during the arbitration in oder to prevent them to defend themselves.
Additional points
 1. ArbCom adopts new rules against the will of the community. They were called "Beren's decrees", because they are similar to Beneš's decrees. Beren and his companions force to use names with orthography mistakes, although many objected to it, for instance Nolanus 17:33, 9. 2. 2006 (UTC).
 2. Sysops act against the will of the community. See case of template Pařez.
 3. ArbCom (Beren, but no one objected to it) strips defedants of their right to have attorney. Beren and Wikimol personally prevented V. Z. to act as an attorney in case of Martin Kozák v. Rosta.
Victims of persecution
 1. jvano
 2. V. Z.
 3. Rosta
 4. mM
 5. Tompecina
 6. Tintin
 7. Kaiser
 8. Kinic
 9. Akademik
Remedy
 1. Egg: desysopping and ban to edit name space Wikipedia and its discussion for one year. Prohibition to stand for any position during the ban.
 2. Beren: desysopping, ending his membership in the ArbCom, ending of his CheckUser rights, and ban to edit name space Wikipedia and its discussion for one year. Prohibition to stand for any position during the ban.
 3. Radouch: ban to edit name space Wikipedia and its discussion for one year. Prohibition to stand for any position during the ban.
 4. -jkb-: ban to edit name space Wikipedia and its discussion for one year. Prohibition to stand for any position during the ban.
 5. Ludek: desysopping and ban to edit name space Wikipedia and its discussion for 9 months. Prohibition to stand for any position during the ban.
We hope, you will find a solution which resumes Czech part of Wikipedia as a place of peaceful creation of an open source encyclopedia.

Yours faithfully,
V. Z.
Tomáš Pecina
jvano
alfa centauri
Ross Hedvicek
Zanatic

Updated.

84 komentářů:

 1. Poč to není napsané česky?

  OdpovědětVymazat
 2. Abychom to nemuseli pak překládat. Ušetří se tím čas.

  OdpovědětVymazat
 3. Ad 4 a 5: Ne "a will", ale "the will".

  OdpovědětVymazat
 4. Díky. Ale právo editovat ten text má každý z editorů. Mělo by se jednat o společné prohlášení.

  OdpovědětVymazat
 5. Ban to edit NS Wikipedia je kontraproduktivní: oni škodí v článcích, ne na nástěnkách.

  OdpovědětVymazat
 6. V jakých článcích škodili? To nejsou cynikové, aby mazali, co se jim nehodí do jejich katholického krámu.

  OdpovědětVymazat
 7. Škodí zneužíváním svých pravomcí, nemá smysl bránit jim editovat NS Wikipedie.

  Moje řešení by byl protektorát: kompletní desysiopisace a žádosti o jakýkoli zásah na metě. Dlouhodobě je ale potřeba tyrany přehlasovat a potrestat na cs.wiki, zásahy zvnějšku jsou deus ex machina (resp. čekání na Godota).

  OdpovědětVymazat
 8. Jazykově: "candidate" není sloveso. Říká se "to run (for)" nebo v Británii "to stand (for)".

  OdpovědětVymazat
 9. O své pravomoci samozřejmě musejí přijít. Pokud jim nezakážete editovat NS wiki, uděláte z nich nové Cyniky. Naopak není důvod jim bránit užitečné práci, pokud jsou ji schopni. Radouch a JKB, jak vidno, nejsou.

  Pokud tyrany přehlasujeme, je možno udělat další hostile take over. K tomu Meta není třeba. Ale obávám se, že chartistů je příliš málo a studenti nikde v dosahu. Čeká nás zřejmě běloruský osud.

  A proč to tedy neopravíte sám?

  OdpovědětVymazat
 10. Jiste je vam jasne, ze se ztotoznuji s vasimi cili a ideami, ale presto si myslim, ze zcivilizovat ceskou Wikipedii (tzn. odstranit tu komunistickou tyranii co tam maji) ma asi takovou perspektivu, jako kdyz se Bush snazi zavest demokracii mezi muslimy na Middle East. Muslimove jsou principialne neschopni prijmout ideje demokracie za sve - stejne tak Cesi jsou principialne neschopni se zbavit komunistu ve svym radach. A to wiki-spravcove jsou - komuniste.

  OdpovědětVymazat
 11. To je zcela legitimní názor. Měli bychom se tedy rozhodnout, zda budeme vůbec na Nadaci posílat stížnost a zda se na wiki nevykašleme rovnou.

  OdpovědětVymazat
 12. Radši se na to fakt vykašlete. :-)) Jestli jim napíšete, že chcete zbavit Luďka členství v ArbComu, beztak je nanejvýš pobavíte. Vy jste fakt ufoni, nevíte, která bije.

  OdpovědětVymazat
 13. A díky. Trochu jsem to přehnal s copy & paste.

  Jsem rád, když na stížnosti participují ti, na něž má být stěžováno. Líbí se mi to.

  OdpovědětVymazat
 14. Jiste je vam jasne, ze se ztotoznuji s vasimi cili a ideami, ale presto si myslim, ze zcivilizovat ceskou Wikipedii (tzn. odstranit tu komunistickou tyranii co tam maji) ma asi takovou perspektivu, jako kdyz se Bush snazi zavest demokracii mezi muslimy na Middle East.

  Misionářsky a po dobrém to jistě nepůjde. Jedině ohněm a mečem. Nemíním budovat si paralelní polis a nehodlám jim nechat jim ani metr prostoru bez boje. - We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender!

  OdpovědětVymazat
 15. Zatím je to armáda renegátů. Ale naše řady rostou, před rokem jste byl jediný, kdo měl s diktátory potíže, teď už zabannovali nebo fakticky vyhnali čtyři lidi a pátý je na nejlepší cestě.

  OdpovědětVymazat
 16. A přesně takhle sejmou těch Vašich 10 spravedlivých, pokud se najdou.

  OdpovědětVymazat
 17. Sice jsem po zavedení povinné registraci myslel, že už jsem komentář nikdy nenapíšu, ale prostě jsem musím zeptat, kdo má být tím pátým. :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Jsem technicky schopen privest na ceskou Wikipedii VELKE mnozstvi lidi, kteri by se normalne registrovali a byli by schopni hlasovat. To problem neni. Problem je, ze cela akce musi mit nejakeho organizatora - a toho jsou existuji Wiki-komuniste technicky schopni zablokovat. Zablokovali Zvanovce, mne, zablokuji Pecinu. I kdyz z druhe strany je platny i Pecinuv argument o tom, ze prenechat ceskou Wikipedii takovym grazlum neni spravne.

  Prave tady ctu stovky a stovky odezev na muj posledni clanek z Ceska. Vetsinou mi sproste nadavaji. A tak se musim ptat: Chci se vubec rvat o piskoviste, kde bych si stejne ani nechtel hrat? Jsem si jist, ze bych vyhral, ale jsem v takovem boji ochoten riskovat vyrazeny zub nebo modrinu pod okem?

  OdpovědětVymazat
 19. Myslím si to samé. Hoši na české Wikipedii zablokují každého koho si vzpomenou.

  OdpovědětVymazat
 20. Organisátor není potřeba, úplně stačí, aby se noví wikipedisté chovali jako slušní lidé - kdo si přečte "Protokoly" z vaší arbitráže a kdo zažil aspoň kus komunistického režimu, tomu se nemusí nic dál vysvětlovat.

  A jestli vás přitom někdo praští lopatkou, nezapomeňte se vyfotografovat, bude to jednou cenný exponát do musea IV. odboje.

  OdpovědětVymazat
 21. A jestli vás přitom někdo praští lopatkou,

  Lopatkou mezi kulky nebo kulkou mezi lopatky?

  nezapomeňte se vyfotografovat, bude to jednou cenný exponát do musea IV. odboje.

  Ano, Rosťi kulky budou exponát nejcennější. I v museu odboje IV. cenové skupiny.

  OdpovědětVymazat
 22. Function -> position, office, post apod.

  OdpovědětVymazat
 23. Znovu opakuji: Co Vám brání to opravit sám? Váš přístup mi přijde nekolegiální.

  OdpovědětVymazat
 24. Nerad zasahuji do cizího textu, raději na možnou chybu upozorním. Nebyl v tom žádný zlý úmysl.

  OdpovědětVymazat
 25. OK, nicméně toto musí být společné porhlášení všech obětí persekuce. Pokud to mám posílat já sám, nemá to žádnou cenu.

  OdpovědětVymazat
 26. Rad bych se pod Vas text podepsal, abych podporil internetoveho Hucina. Velice si Vasi prace za svobodu projevu Vasim. Sam jsem byl tez subjektem persekuce, jak na Sprse (neni mi vubec dovoleno prispivat) tak na Vrbe (byl mi nasazen nahubek pro svobodnou propagaci svych nazoru, prestoze jsem se zaregistroval.

  Jsem rad, ze vedle lidovych komisaru s roubiky existuji i Hucinove, ktere zajima svoboda projevu.

  OdpovědětVymazat
 27. Stačí mi na mou adresu zaslat e-mail a já Vám povolím zde editovat.

  OdpovědětVymazat
 28. Poslal jsem Vam mail Petersi, jestli chcete, muzete me pripojit.

  OdpovědětVymazat
 29. Zde si prectete, proc jsme my Zide vlivni v USA.

  http://www.hinduonnet.com/fline/fl2020/stories/20031010000906000.htm

  OdpovědětVymazat
 30. V roce 1942 jsem vystudoval architekturu na Českém vysokém učení technickém v Praze.

  A k tomu jste Žid. Pane Kreutzfelde, to je snad špatný vtip...

  OdpovědětVymazat
 31. Egghead, vy mate tu hlavu asi uvarenou natvrdo. Uz jsem zde nekde vysvetloval Mr. Petersovi, ze Nemci mohli v Cesku studovat i za valky. A jako nekteri Zide slouzili v SS, nekteri Zide byli Nemci. Nebo si myslite, ze jsem sel k promocim se zlutou hvezdou na klope?

  OdpovědětVymazat
 32. A teď ještě název té školy. Vážně České vysoké učení technické v Praze?

  OdpovědětVymazat
 33. Me se tady porad nekdo pta, jestli skutecne bydlim, v Izraeli jestli jsem Zid, kde jsem studoval. Ja skutecne necitim potrebu nikomu neco dokazovat. Take it or leave it. Me je jedno, co si o mne myslite, na to jsem prilis stary a prilis "ve vate". Klidne si myslete, ze lzu.

  OdpovědětVymazat
 34. Nevrdím, že lžete. Jen si myslím, že pokud jste dokončilo školu v roce 1942 spíše se jmenovala Německá technická univerzita.

  OdpovědětVymazat
 35. Pokud vím, tak v Protektorátu nebyly v provozu žádné vysoké školy. Studenti dostali nabídku studovat na německých školách v Ŕíši.

  Ti, kteří jí využili, měli ale stejně smůlu: po válce jim Československo jejich diplomy neuznalo.

  OdpovědětVymazat
 36. Neuznalo, jine staty uznaly. Jenze my jsme se hlasili na CVUT. Tam jsem zacal a tam taky rikam, ze jsem skoncil. Co bylo mezitim neresim a zde to resit ani nebudu.

  OdpovědětVymazat
 37. věta V roce 1942 jsem vystudoval architekturu na Českém vysokém učení technickém v Praze. vyznívá poněkud jinak. (Tak, že studium bylo zakončeno na ČVUT v roce 1942)

  OdpovědětVymazat
 38. V roce 1942 žádné ČVUT neexistovalo. Pokud někdo chtěl v Čechách vystudovat architekturu, musel přestoupit na pražskou německou techniku.

  OdpovědětVymazat
 39. Chtel jsem pouze upozornit na fakt, ze jsem za valky klidne mohl architekturu vystudovat, nikoliv jak tvrdi gauner Egg, ze ne. Ze se tomu nerikalo v tu dobu CVUT je nabiledni, byla to Německá technická univerzita a po zavreni Nemci museli dostudovat jinde, treba v Drazdanech.

  OdpovědětVymazat
 40. prosim pridej mezi Victims i Akademik

  OdpovědětVymazat
 41. Je tak důležité, jestli vůbec (a kde) p. kolega Leon K. vystudoval a odkud pochází? Opravdu žasnu, protože to se jen tak nevidí.

  Tohle zhovadilé šťourání se v úplně bezvýznamných detailech, ta chorobná nedůvěra a hádání se o hloupostech, to je fakticky ubíjející.

  Když ale mnozí chovanci postkom. státu nevěří už ani sami sobě, jak by potom mohli uvěřit tomu, co o sobě řekne někdo jiný, že?

  Však proto asi je v ČR pro každou blbost potřeba notářské ověření, v bance zdlouhavě a důležitě zkoumají podpis a osobní doklady ... atd. Proč tomu tak není u západních sousedů?

  OdpovědětVymazat
 42. A úplně nejhorší jsou ti, kteří odhalují Ostraváka jako pohraničníka. :)

  OdpovědětVymazat
 43. souhlasim s navrhovanym textem

  OdpovědětVymazat
 44. Díky. Asi to brzy pošlu, protože nad těmi ignoranty lze jen zlomit hůl.

  OdpovědětVymazat
 45. Na internetu se vsechno dela "cyber-virtualne" - nebylo by mozne tyhle ceske komunisticke Wikipedisty cyber-virtualne obesit? To by nebulo ethnic cleansing - to by byla pouze spravedlnost.

  OdpovědětVymazat
 46. CheckUsers even infringe the rules for CheckUsers, they have established after Vít Zvánovec's pressure, although they are milder than on en:.

  Tomu moc nerozumím. Možná byste měl napsat něco jako "less strict" nebo "less rigorous", takhle není jasné, jestli mluvíte o těch uživatelích s privilegiem CheckUser nebo o pravidlech.

  OdpovědětVymazat
 47. Zda se mi zbytecne jim zakazovat wikipedii, nebudme jako oni. Ja bych jim pouze vsem odebral veskera prava, aby byli jako bezni uzivatele, to by stacilo. Na psani clanku at se klidne podileji...

  OdpovědětVymazat
 48. Ano, přesto to je v návrhu: "ban to edit name space Wikipedia"

  OdpovědětVymazat
 49. proto se pod to nepodepisu, prestoze jsem jedna z obeti.

  OdpovědětVymazat
 50. Sorry. Chtěl jsem napsat, že přesně to, co navrhujte, je v návrhu.

  Teď však zjišťuji, že to není přesně to. Mým cílem je, aby přestali otravovat vzduch. To, že se nebudou moci podílet na hlasování & politikách není žádná škoda. Články budou moci editovat i nadále.

  OdpovědětVymazat
 51. aha, spatne jsem to pochopil. takhle to samozrejme podporuji

  OdpovědětVymazat
 52. Já bych podepsal body 1, 2, 3, 6, 8 a 9, ale to se nevyplatí. :-)

  OdpovědětVymazat
 53. "Nebuďme jako oni!" - jsem už někde slyšel a jak to pak dopadlo ...

  OdpovědětVymazat
 54. S petici souhlasim, ale je moc mirna. Ja bych ty komunisticke svine rozvesel z luceren, aby se tam trepotali jak prvomajova mavatka. Krome Cinika, ten je na lucernu moc tlustej, prase tlusty zere chrusty, toho jen zastrelit a zasypat nehasenym vapnem, aby nesmrdel. Kdyz to bylo dobre pro Mozarta, musi to byt dobre i pro Cinika.

  OdpovědětVymazat
 55. Co se dá dělat. K postiženým je třeba být milosrdný. Oni za to nemohou.

  OdpovědětVymazat
 56. Tenhle udavačskej pamflet má jednu zásadní chybu: Neobsahuje ani jednou slovo “lynch“.

  PS: Že by se zlynchovaný Víťa styděl za svojí zženštilou hysterii?

  OdpovědětVymazat
 57. Maxíku, dokud se nezbavíte svého čecháčkovství, tak ne. Znovu opakuji, pokud jasně nenapíšete, co a kde přesně má Ross špatně, nemáme se o čem bavit.

  OdpovědětVymazat
 58. Maxi, Vaše názory registruji. Díky. Můžete si napsat další čárku do pokusů o trolling.

  OdpovědětVymazat
 59. Koukám, že najednou můj příspěvek nebude smazán, přestože uráží kollegu. :)))
  Jaká to změna?

  Asi je nutné k urážení kollegů používat urážky z dílny Mr. Hedvíčka. Ty jsou zde jak vidět povolené, čecháčkovský šašku.:)))

  OdpovědětVymazat
 60. Co není, může být. Jinak jste, trolle, nepochopil klíč, podle čeho jsou mazány urážlivé příspěvky. Zkuste to znovu a lépe. Třeba to dokážete. Věřím Vám.

  OdpovědětVymazat
 61. Zajímavé, jak se anonymous ohání rovností a svými právy... Ta nikdo nepošlapává, tak jako nikdo nepošlapává práva opilce, kterého za nepřístojné chování vyhodili z hospody.

  OdpovědětVymazat
 62. Koukám, že můj příspěvek, kde jsem opsal Rostika urážky a jen zaměnil slovo Cinik za Pecina je smazán.

  Takže členové místního klanu smí a ostaní ne? :)))

  Co je dovoleno pánu, není dovoleno kmánu.

  Chá chá, jste šašci.

  OdpovědětVymazat
 63. Koukám, že můj příspěvek, kde jsem opsal Rostika urážky a jen zaměnil slovo Cinik za Pecina je smazán.

  Zdá se, že někdo s Vámi ztratil trpělivost a zvolil cestu paušálního hubení.

  OdpovědětVymazat
 64. To byl zlynchovaný Víťa. Tak tolik chtěl důkazy, že se tady neměří všem stejným metrem, že je musel smazat, když je dostal.

  To je normální reakce čecháčkovského šaška. Vůbec se tomu nedivím.

  OdpovědětVymazat
 65. Ted jsem zase nakoukl na ceskou Wikipedii a sledoval jak Beren peskuje Pastoriuse a tak podobne. Vypada to Wikipedie uz neni o tom, ze by to mela byt nejaka encyklopedie, ale o tom, kdo bude sekyrovat koho a ktery z tech komunistickych zmrdu je tam nejvyssim sefem. To je opravdu skoda.

  OdpovědětVymazat
 66. Vidíš to - nakonec se budou žrát sami mezi sebou. Navzájem se sekýrovat a likvidovat, ... jako to dělali soudruzi.

  OdpovědětVymazat
 67. A co jsem smazal, vážený trolle? Umíte se chovat jinak než troll? Zkuste to dokázat, pokud to dovedete. Věřím Vám.

  OdpovědětVymazat
 68. Zlynchovaný Víťo Čecháčku,

  je dobře, že na zlynchovaného Víťu slyšíš a odpovídáš, přestože jako trotl.

  Zmizel příspěvek, kde jsem vzal hlášky, které plodí Hedvíček a pouze zaměnil slovo Cinik za slovo Pecina.

  Můj příspěvek zmizel, Hedvíčkův zůstal. Tak si to srovnej v té zlynchované palici.

  OdpovědětVymazat
 69. Kdybych tomu rozuměl, asi bych to podepsal...

  OdpovědětVymazat
 70. ad Max. Vaše výroky na adresu p. Peciny byly žalovatelné. Nic takového p. Hedvíček nikdy nepoužil. Udejte své bydliště, p. Pecina Vás bude žalovat. Jste tak statečný? Nebo se bojíte, až serete v síni?

  OdpovědětVymazat
 71. Zlynchovaný Víťo udavači,

  moje výroky byly převzaté výroky Hedvíčka, kde jsem zaměnil slovo Cinik za slovo Pecina.
  Hedvíčka Pecina ale žalovat nechce, co vy šašci?

  Nevěřím tomu, že Pecina je takový blb, aby ze stejných výroků žaloval jen jeden. Musel by žalovat i Rostíka, abyste nevypadali jako banda pokryteckých šašků.

  Udej mi tady tvoje bydliště zlynchovaný Víťo. Jseš tak statečný? Nebo se bojíš, až sereš v síni?

  OdpovědětVymazat
 72. Proč by ho měl žalovat? Co je mu po Cynikovi? Je snad jeho chůva?

  Udej mi tady tvoje bydliště zlynchovaný Víťo. Jseš tak statečný? Nebo se bojíš, až sereš v síni?
  Opakovaný vtip není už tak vtipný a dokonce svědčí o chudobě ducha.

  OdpovědětVymazat
 73. No co myslíš zlynchovaný Víťo, je Pecina Cinikova chůva? Co myslíš?

  Ty ale nejsi tak natvrdlý jelito, jak se děláš. No jo no, tak je to jenom póza, jak se vyrovnat s tím, že ti někdo nastavil zrcadlo, ve kterém jsi spatřil klauna.

  PS: Dám ti tip, jak se můžeš odšaškovat: Příště, až tady bude Hedvíček zase plodit takové bláboly, že by to Pecina žaloval, kdyby to bylo na něj, tak Hedvíčka umravni.

  (Pokud to totiž neuděláš, tak jsi jen zlynchovaný šašek)

  OdpovědětVymazat
 74. Odesláno. Děj se vůle Boží.

  OdpovědětVymazat
 75. Ross Hedvicek said...

  S petici souhlasim, ale je moc mirna. Ja bych ty komunisticke svine rozvesel z luceren, aby se tam trepotali jak prvomajova mavatka.
  ----------------------------------
  Gaspadin Hedvicek,
  zde je videt,jak se komunistum nevyplatila jejich mirnost v minulosti.

  Kdyby byli vice akcni, trepotal by jste se v minulosti VY a vam podobni na tech lucernach a nyni by jste tady nedelal vlny a nenavrhoval takove hlouposti.

  Furt vam rikam, prestante chlastat tu levnou palenku z Wall-Martu, pijte toliko lihuproste napoje, modlete se k svemu Bohu a verbalne jiz nehreste vice.

  Eventualne, proc neodjete do Iraku, bojovat za U.S.A? Mozna by vam tam velici serzant povolil obesit nejakeho teroristu :-)
  Ale: to je spojene s rizikem, co? Treba by vas bojovnici z Hnuti odporu zajali a vy by jste pak strachem kvicel jak prase.

  Have A Nice Day!

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>