27. července 2006

Mnichovanství

Tak solidaritě se slabými a trpícími se v newspeaku říká mnichovanství. Libanon, malá a slabá země, která nemá jediné vojenské letadlo, které Israel zničil v jižní části země veškerou infrastrukturu a zavraždil 400 civilistů, se podle toho přirovnání podobá nacistickému Německu. Čím?

Už jsem zapomněl, že v Mnichově vyjadřovaly velmoci solidaritu s Československem. Za ten omyl se omlouvám a jsem rovněž Mnichovan. Být na straně malých a trpících je totiž povinností každého slušného člověka, i když si na to netroufne ani OSN a nechá civilisty vraždit dál. Jsou na to totiž od roku 1982 zvyklí, takže jim to nevadí.

29 komentářů:

 1. Proč dáváte jedničku na Sprše Maxovi jen za vyjádření názoru, který je odlišný od Vašeho? Co kdybyste tam něco napsal, aby zase někdo známkoval podobně Vás? Známkovací války, na které jistě mnozí nostalgicky vzpomínají, by oživily Sprchu v současné okurkové sezóně.

  OdpovědětSmazat
 2. Ne, na Sprchu nikdy nic psát nebudu, to jsem řekl jasně.

  Nicméně děkuji Pajoutovi za to, že mi opět umožnil známkovat. Ale chcípl tam pes; moc toho k známkování není.

  Známkování je dobrá věc, jak potěšit trolly.

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Zemane, dovoluji si Vás upozornit, že na Vaše negativní kádrování pana Zvánovce zde není nikdo zvědavý...

  OdpovědětSmazat
 4. Pane Zvánovče, zda budete psát na Sprchu či nebudete je mi zcela šumafuk. Jen zase nepište, že o Vaší přítomnost na Sprše škemrám. Maxe pak svým známkováním rozhodně nešetřete. Myslete, dle slov klasika, že na tom stojí Rakousko.

  OdpovědětSmazat
 5. Pokud vím, tak jste sem to vaše pitomé známkování, zcela mimo téma článku, přitáhl jako první Vy, Zemane, takže by se mohlo zdát, že na známkování stojí právě Vaše 'Rakousko', ne páně Zvánovcovo...

  Když se Vám nelíbí, že p. Zvánovec na Sprše známkuje, známkování zrušte a nebo o těchto věcech debatujte pomocí soukromé email... Na Vaše pokrytecké, s článkem nesouvisející negativní kádrování opravdu není nikdo zvědav...

  OdpovědětSmazat
 6. ...dovoluji si Vás upozornit, že na Vaše negativní kádrování pana Zvánovce zde není nikdo zvědavý...
  Jo! O Něm se tady bude psát jen předepsaně pozitivně.

  Nicméně děkuji Pajoutovi za to, že mi opět umožnil známkovat. ... Známkování je dobrá věc, jak potěšit trolly.
  Viditělně vás to potěšilo. :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Vidím, že jeden zájemce se přece jen našel...

  Něco k článku by nebylo?

  OdpovědětSmazat
 8. Přání o zastaveni Svárovcovy kritiky bohužel nelze vyhovět. To, co předvádí, je zdrojem takového humoru, že by to nikdo nedokázal vymyslet.

  OdpovědětSmazat
 9. Buclínku, ty si pana Zvánovce klidně kritisuj i nadále, každý ví, že jsi nepolepšitelný agresivní troll s neřešitelnými osobními problémy.

  Výtka byla určena Zemanovi, který si ji zřejmě vzal k srdci, neboť, chválabohu, na téma známkování již drží pysk...

  Nemáš něco k článku samotnému?

  OdpovědětSmazat
 10. No, jak se liší věta: "Co kdybyste tam něco napsal, aby zase někdo známkoval podobně Vás? " a škemrání? Ale nešť, musím uznat, že mezi Vámi a pakem z Chebu je zásadní rozdíl.

  Jinak souhlasím s panem Juchelkou, že thematem článku nejsou události na bezvýznamném serveru, kde jste opět vyhnali jednoho potencionálního přispěvatele a pak se divíte, že Vám tam nikdo nechodí. Kapitán z toho obviňuje lidi z Vrby. Za ten rok by mu mělo dojít, že problém je někde jinde. Zas tak dlouhé vedení snad nemá.

  OdpovědětSmazat
 11. Eggu, Vy jste to nepochopil. U wikipedisty to ale není nic překvapujícího. Tak polopatě. Diskusse slouží k diskussi o článku. Zda autor v dětství trhal mouchám křidélka, je irrelevantní.

  OdpovědětSmazat
 12. Potencionálního? Co je to za češtin, pane arbitre?

  OdpovědětSmazat
 13. Potencionální je přípustná dubleta: latinsky je potentialis. Tedy ne, že by se mi tento tvar líbil nebo že bych ho kdy použil...

  OdpovědětSmazat
 14. Je-li tomu tak, omlouvám se.

  OdpovědětSmazat
 15. Pan Alex Juchelka je sprostý lhář. Já na negativní kádrování pana Zvánovce zde zvědavý jsem.

  OdpovědětSmazat
 16. Dobry den pane Pecino, nechci se michat do ucennych jazzykovych debat, ale nebylo by "potencionalni" pripustne pouze kdyby to bylo z latinskeho "potencionalis"?

  OdpovědětSmazat
 17. Adjektivum potentialis podkládá pouze potenciální, ale ono je to složitější, protože vedle latinských substativ potentia a potentium existovalo v určité době i potentio (gen. -onis), ze kterého můžeme dojít k potencionální, stejně jako od regio docházíme k regionální.

  Soukromě si myslím, že slovo potencionální (do češtiny převzaté z němčiny) vzniklo omylem, když si první uživatelé neuvědomili, že kanonický tvar příslušného substantiva je potentia, (gen. -ae). To je ale jen moje domněnka.

  OdpovědětSmazat
 18. Kapitán z toho obviňuje lidi z Vrby.

  Můžete poskytnout odkaz? Zajímalo by mě, jak si to ten sebezrádce zase odůvodnil. Klan musí mít určité schopnosti, když aspoň u jedné oběti šikany dovedl vyvolat pocit identifikace s jejími původci. Rukojmí s podobnouou psychikou odpalují nálože v době, kdy jsou již všichni teroristé zlikvidováni.

  OdpovědětSmazat
 19. Zde: http://www.lupa.cz/clanky/spory-na-wikipedii-valka-o-h/nazory/154877/

  OdpovědětSmazat
 20. Tak to jste, spolu s Eggem, zatím dva pane Fuxofte. To je docela slušný úspěch...

  OdpovědětSmazat
 21. Já považuji pana Nema za Vrbaře, který nenávidí sama sebe...

  OdpovědětSmazat
 22. Cnemo se v komentáři na Lupě nezabývá nedostatkem zájemců o diskuze ve Sprše. To jste si vymyslel.

  OdpovědětSmazat
 23. Ano, známý self-hating vrbař.

  ad Neználek. Ne, měl jsem na mysli, kdo v pojetí Kapitána zavinil roztržku Sprcha-Vrba.

  OdpovědětSmazat
 24. Tak to jste, spolu s Eggem, zatím dva pane Fuxofte. To je docela slušný úspěch...

  Nějakej Nikdo psal, že Juchelka zde není zvědavý na kádrování pana Zvánovce.

  A už jsme tři. : )

  OdpovědětSmazat
 25. Já považuji pana Nema za Vrbaře, který nenávidí sama sebe...

  To se zdá jako hluboká myšlenka. Bez podrobnějšího vysvětlení se zrovna u Juchelky dá ale čekat, že je to plácání. Ale kdo ví?

  OdpovědětSmazat
 26. Anonymous, nechcete se přejmenovat na blábolila?

  OdpovědětSmazat
 27. Přání o zastaveni Svárovcovy kritiky bohužel nelze vyhovět.

  To je věta jako z Járy Cimrmana. Možná by měl tvz. Petr sám uvažovat o divadelní kariéře. Líčit se dovede, opičit rovněž a záliba v textech zločince Libbyho svědčí o tom, že je sexuálně výstřední v dostatečné míře.

  OdpovědětSmazat
 28. ja jsem rovnez na negativni kadrovani zlynchovanovce velmi zvedavy. Uz to skoro vypada, ze pocet prevysuje ty nezvedave. juchelka zase lhal...

  OdpovědětSmazat
 29. Já si nemyslím Boutrosi, že pan Zeman má zapotřebí, aby zde za něj ze Sprchy orodoval nějaký potetovaný rozvedenec.

  Co kdybys svou zvědavost vzal o 10 bloků dál a zjistil s kým se právě miluje tvoje bývalá žena? I kdyby jen masturbovala při zhasnuté svíčce, tak to jistě bude příjemnější, než donekonečna tolerovat tvou agresivní povahu a nebo hledat pár centimetrů zvadlého kabanosu mezi tlustýma půlkama moderního primitiva...

  OdpovědětSmazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>