27. července 2006

Mnichovanství

Tak solidaritě se slabými a trpícími se v newspeaku říká mnichovanství. Libanon, malá a slabá země, která nemá jediné vojenské letadlo, které Israel zničil v jižní části země veškerou infrastrukturu a zavraždil 400 civilistů, se podle toho přirovnání podobá nacistickému Německu. Čím?

Už jsem zapomněl, že v Mnichově vyjadřovaly velmoci solidaritu s Československem. Za ten omyl se omlouvám a jsem rovněž Mnichovan. Být na straně malých a trpících je totiž povinností každého slušného člověka, i když si na to netroufne ani OSN a nechá civilisty vraždit dál. Jsou na to totiž od roku 1982 zvyklí, takže jim to nevadí.

29 komentářů:

 1. Proč dáváte jedničku na Sprše Maxovi jen za vyjádření názoru, který je odlišný od Vašeho? Co kdybyste tam něco napsal, aby zase někdo známkoval podobně Vás? Známkovací války, na které jistě mnozí nostalgicky vzpomínají, by oživily Sprchu v současné okurkové sezóně.

  OdpovědětVymazat
 2. Ne, na Sprchu nikdy nic psát nebudu, to jsem řekl jasně.

  Nicméně děkuji Pajoutovi za to, že mi opět umožnil známkovat. Ale chcípl tam pes; moc toho k známkování není.

  Známkování je dobrá věc, jak potěšit trolly.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Zemane, dovoluji si Vás upozornit, že na Vaše negativní kádrování pana Zvánovce zde není nikdo zvědavý...

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Zvánovče, zda budete psát na Sprchu či nebudete je mi zcela šumafuk. Jen zase nepište, že o Vaší přítomnost na Sprše škemrám. Maxe pak svým známkováním rozhodně nešetřete. Myslete, dle slov klasika, že na tom stojí Rakousko.

  OdpovědětVymazat
 5. Pokud vím, tak jste sem to vaše pitomé známkování, zcela mimo téma článku, přitáhl jako první Vy, Zemane, takže by se mohlo zdát, že na známkování stojí právě Vaše 'Rakousko', ne páně Zvánovcovo...

  Když se Vám nelíbí, že p. Zvánovec na Sprše známkuje, známkování zrušte a nebo o těchto věcech debatujte pomocí soukromé email... Na Vaše pokrytecké, s článkem nesouvisející negativní kádrování opravdu není nikdo zvědav...

  OdpovědětVymazat
 6. ...dovoluji si Vás upozornit, že na Vaše negativní kádrování pana Zvánovce zde není nikdo zvědavý...
  Jo! O Něm se tady bude psát jen předepsaně pozitivně.

  Nicméně děkuji Pajoutovi za to, že mi opět umožnil známkovat. ... Známkování je dobrá věc, jak potěšit trolly.
  Viditělně vás to potěšilo. :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Vidím, že jeden zájemce se přece jen našel...

  Něco k článku by nebylo?

  OdpovědětVymazat
 8. Přání o zastaveni Svárovcovy kritiky bohužel nelze vyhovět. To, co předvádí, je zdrojem takového humoru, že by to nikdo nedokázal vymyslet.

  OdpovědětVymazat
 9. Buclínku, ty si pana Zvánovce klidně kritisuj i nadále, každý ví, že jsi nepolepšitelný agresivní troll s neřešitelnými osobními problémy.

  Výtka byla určena Zemanovi, který si ji zřejmě vzal k srdci, neboť, chválabohu, na téma známkování již drží pysk...

  Nemáš něco k článku samotnému?

  OdpovědětVymazat
 10. No, jak se liší věta: "Co kdybyste tam něco napsal, aby zase někdo známkoval podobně Vás? " a škemrání? Ale nešť, musím uznat, že mezi Vámi a pakem z Chebu je zásadní rozdíl.

  Jinak souhlasím s panem Juchelkou, že thematem článku nejsou události na bezvýznamném serveru, kde jste opět vyhnali jednoho potencionálního přispěvatele a pak se divíte, že Vám tam nikdo nechodí. Kapitán z toho obviňuje lidi z Vrby. Za ten rok by mu mělo dojít, že problém je někde jinde. Zas tak dlouhé vedení snad nemá.

  OdpovědětVymazat
 11. Eggu, Vy jste to nepochopil. U wikipedisty to ale není nic překvapujícího. Tak polopatě. Diskusse slouží k diskussi o článku. Zda autor v dětství trhal mouchám křidélka, je irrelevantní.

  OdpovědětVymazat
 12. Potencionálního? Co je to za češtin, pane arbitre?

  OdpovědětVymazat
 13. Potencionální je přípustná dubleta: latinsky je potentialis. Tedy ne, že by se mi tento tvar líbil nebo že bych ho kdy použil...

  OdpovědětVymazat
 14. Pan Alex Juchelka je sprostý lhář. Já na negativní kádrování pana Zvánovce zde zvědavý jsem.

  OdpovědětVymazat
 15. Dobry den pane Pecino, nechci se michat do ucennych jazzykovych debat, ale nebylo by "potencionalni" pripustne pouze kdyby to bylo z latinskeho "potencionalis"?

  OdpovědětVymazat
 16. Adjektivum potentialis podkládá pouze potenciální, ale ono je to složitější, protože vedle latinských substativ potentia a potentium existovalo v určité době i potentio (gen. -onis), ze kterého můžeme dojít k potencionální, stejně jako od regio docházíme k regionální.

  Soukromě si myslím, že slovo potencionální (do češtiny převzaté z němčiny) vzniklo omylem, když si první uživatelé neuvědomili, že kanonický tvar příslušného substantiva je potentia, (gen. -ae). To je ale jen moje domněnka.

  OdpovědětVymazat
 17. Kapitán z toho obviňuje lidi z Vrby.

  Můžete poskytnout odkaz? Zajímalo by mě, jak si to ten sebezrádce zase odůvodnil. Klan musí mít určité schopnosti, když aspoň u jedné oběti šikany dovedl vyvolat pocit identifikace s jejími původci. Rukojmí s podobnouou psychikou odpalují nálože v době, kdy jsou již všichni teroristé zlikvidováni.

  OdpovědětVymazat
 18. Zde: http://www.lupa.cz/clanky/spory-na-wikipedii-valka-o-h/nazory/154877/

  OdpovědětVymazat
 19. Tak to jste, spolu s Eggem, zatím dva pane Fuxofte. To je docela slušný úspěch...

  OdpovědětVymazat
 20. Já považuji pana Nema za Vrbaře, který nenávidí sama sebe...

  OdpovědětVymazat
 21. Cnemo se v komentáři na Lupě nezabývá nedostatkem zájemců o diskuze ve Sprše. To jste si vymyslel.

  OdpovědětVymazat
 22. Ano, známý self-hating vrbař.

  ad Neználek. Ne, měl jsem na mysli, kdo v pojetí Kapitána zavinil roztržku Sprcha-Vrba.

  OdpovědětVymazat
 23. Tak to jste, spolu s Eggem, zatím dva pane Fuxofte. To je docela slušný úspěch...

  Nějakej Nikdo psal, že Juchelka zde není zvědavý na kádrování pana Zvánovce.

  A už jsme tři. : )

  OdpovědětVymazat
 24. Já považuji pana Nema za Vrbaře, který nenávidí sama sebe...

  To se zdá jako hluboká myšlenka. Bez podrobnějšího vysvětlení se zrovna u Juchelky dá ale čekat, že je to plácání. Ale kdo ví?

  OdpovědětVymazat
 25. Anonymous, nechcete se přejmenovat na blábolila?

  OdpovědětVymazat
 26. Přání o zastaveni Svárovcovy kritiky bohužel nelze vyhovět.

  To je věta jako z Járy Cimrmana. Možná by měl tvz. Petr sám uvažovat o divadelní kariéře. Líčit se dovede, opičit rovněž a záliba v textech zločince Libbyho svědčí o tom, že je sexuálně výstřední v dostatečné míře.

  OdpovědětVymazat
 27. ja jsem rovnez na negativni kadrovani zlynchovanovce velmi zvedavy. Uz to skoro vypada, ze pocet prevysuje ty nezvedave. juchelka zase lhal...

  OdpovědětVymazat
 28. Já si nemyslím Boutrosi, že pan Zeman má zapotřebí, aby zde za něj ze Sprchy orodoval nějaký potetovaný rozvedenec.

  Co kdybys svou zvědavost vzal o 10 bloků dál a zjistil s kým se právě miluje tvoje bývalá žena? I kdyby jen masturbovala při zhasnuté svíčce, tak to jistě bude příjemnější, než donekonečna tolerovat tvou agresivní povahu a nebo hledat pár centimetrů zvadlého kabanosu mezi tlustýma půlkama moderního primitiva...

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>