13. července 2006

Zastavte Ehuda Olmerta

Myslel jsem, že Ariel Šaron bude pro Israel tragédií. Koneckonců, byl to člověk, který neudělal nic proti massakrům v táboře Sabra a Šatíla. Mýlil jsem se. Ukazuje se, že temná minulost nedeterminuje temnou budoucnost. I z toho důvodu je antikommunismus chybný.

Nyní je premiérem bývalá šedá myš Ehud Olmert. Plnou parou směřuje k válce, a to jen proto, že se nechá vyprovokovat ozbrojenými nepřátelskými silami. Je zjevné, že lokální velmoc se má řídit křesťanským heslem: "Kdo do tebe kamenem, ty do něho chlebem." Pokud se někdo nechá vyprovokovat, svým státnickým úkolům nedorostl.

Pro srovnání si přečtěte nedávný paján v Time: "Ehud Olmert is the 12th Israeli to serve as Prime Minister and probably the best politician of them all."

Nezbývá než parafrasovat staré heslo: Šarone, probuď se, Olmert se zbláznil.

21 komentářů:

 1. Ja Olmerta chvalim. Je docela prijemnym prekvapenim. Ja si ho pamatuji jste z doby kdy byl napred radnim a pak starostou Jeruzalema, a ten moniker "seda mys" sedi. Prave proto je prijemnym prekvapenim. Bibi Netanyahu by sice byl lepsi (vypada lip na fotkach), ale vypada to ze to Olmert zvladne docela dobre. Arabove uz se choval prilis jako Cesi. A to nejde. zaslouzi poradne pred drzku. Ted jeste by mohli Japonci vyrukovan na severni Korejce a bude vse v pohode. Neni treba, aby porad umirali jen mladi Americane a nevdecny svet se jen poskleboval.

  OdpovědětVymazat
 2. Mate naprostou pravdu pane Hedvicek. Uz si moc vyskakuji a ty unosy nasich mirumilovnych vojaku, branici hranice jedine demokracie na Strednim Vychode, to uz je opravdu moc. Je treba jim ukazat, ze si na hlavu kalet nenechame. Bud korektni sousedske vztahy uctive k Israeli, nebo poradne pres drzku.

  I kdyz zatim se bojim, abych pres drzku nedostal ja, Libanonci hrozi, ze budou strilet katuse na Haifu. Snad nam pomohou americti chlapci s jejich patrioty. Shalom!

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Zvánovče, nevím, kdo z nás bude schopen realizovat Vaší výzvu zastavit Ehuda Olmerta. Spoléhal jsem na pana Kreutzfelda v Haifě, ten však vojenskou akci v Libanonu plně schvaluje. Doufejme, že mu Hezbollah na oplátku nepošle kaťuši do obýváku. To by pak asi nějakou dobu přestal hrát ping pong.

  OdpovědětVymazat
 4. Vazeny pane Zeman, vy snad schvalujete utoky na Israel? Me hlavne vadi, ze se Americane chovaji, jako by se jich to netykalo. V dnesnim nebezpecnem svete je jejich jediny spojenec pod tlakem a dosud jsem nevidel prohlaseni od presidenta Bushe. Chysta se snad novy Mnichov, nebo co bude? My se budeme branit, ne jak v Ceskoslovensku v predvecer 2. svetove valky.

  OdpovědětVymazat
 5. Však vy se ubráníte, pane Kreutzfelde. Nechte si rozložení vojenských sil vysvětlit třeba od maxe, který sem též píše, i když pod jiným nickem.

  A Noam Chomsky napíše další updated version své knihy "Osudový trojúhelník" z r. 1983, která pojednává mj. o konfliktních vztazích mezi Izraelem a Libanonem. Jistě tuto Chomského knihu znáte tak dobře jako Vámi vzpomínaný spis "Manufacturing Consent"

  OdpovědětVymazat
 6. Katuše na Haifu?

  Ale pane Kreutzfeld, ty tam předci nemohou z Libanonu doletět. To by nejprve musel Hizballáh dobýt Naharíju a Ako či Nazaret, aby mohl ostřelovat katušema Haifu.

  To nepovažuji za reálné. V Haifě tedy můžete být klidný a ani nebudete muset vyhánět pavouky z hlavně svého UZI. Tak blízko se k Vám nepřítel nedostane.


  Když už Vás tady máme, tak Vás chci poprosit, jestli byste naprosto dezorientovaného pana Zvánovce nemohl uvézt do reality izraelské politiky. On totiž jak vyplynulo z jeho textu vůbec neví, že to byl právě Olmert, kdo přesvědčil Šarona, že je potřeba opustit Gazu.

  PS: Takže Šarone, Olmert se nezbláznil, to se zbláznil zlynchovaný Zvánovec, ale přesto se vzbuď.

  Shalom

  OdpovědětVymazat
 7. No, vite pane Max, ono to lynchovani panu Zvanovci opravdu ublizilo. ja to znam z vlastni zkusenosti, ja jsem zde tez byl zlynchovan bolsevikem "Rossem Hedvickem".

  OdpovědětVymazat
 8. Tak tuhle zprávu bych za předzvěst války rozhodně nepovažoval. Kdyby tímto způsobem nezareagoval, jenom by teroristy povzbudil.

  OdpovědětVymazat
 9. Právě jsem se dočet, že na Haifu nějací syčáci vystřelili rakety a dvě dopadly doprostřed města. Už se pane Kreutzfeld ví, co to bylo za model? Zřejmě nějaký import ze Sýrie, protože model Kasám z komponent nakoupených v potřebách pro dům a zahradu ani starý model Katuše z dovozu takovýto výkon neposkytují.

  Co se týče hanebného šikanování Vaší osoby, tak vyslovuji hluboký protest! Napíšu do USA mým přátelům z John Birch Society, aby si tam "posvítili" na to, co tam ten Ross Headweczech provádí. Na takové jako je on jsou přátelé z JBS dost vysazený.

  OdpovědětVymazat
 10. Pane anonymousi, v dnešním internetovém vydání deníku Haaretz je článek o tom, jaké druhy raket má Hezbollah k dispozici, kolik těch raket je a s jakým teoretickým doletem. Dal bych sem link, ale server deníku Haaretz je přetížen a tak se otevírá jen částečně.

  OdpovědětVymazat
 11. Zdravim Vas panove z Askelonu. Radeji jsem v patek vecer odejel z Haify a zda se, ze jsem udelal dobre. V patek vecer dostala zasah Stella Maris a dneska i nadrazi. Mam na to cuch, z Drazdan jsem taky odjel tenkrat 10. unora.

  Kam te svet speje, to uz neni, jako kdyz jsme s jeepem a uzi jezdili po Suezi. Ted to nejaci pocitacovi maniaci naklepou do pocitace a za chvile mate na zahrade vykopanou diru na bazen. Abych pravdu rekl, smysl toho uz mi pomalu unika, ale zda se, ze si velci chlapi vymenuji rany a my starci, ze ny a deti jsme chyceni nekde uprostred.

  Asi bych se mel poohlednout po nejakem krestanskem kostele, prichazi konec sveta.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Kreutzfelde, obáváte se, že přichází konec světa. Být Vámi bych hledal ne křesťanský kostel, ale biblickou Dolinu Jóšafat, má to být někde poblíže Jeruzaléma. Tam dle proroka Joéla se bude konat Poslední soud:

  "Ať se pronárody probudí a přitáhnou do Doliny Jóšafatu, zasednu tam a budu soudit všechny národy vůkol… Davy a davy jsou v Dolině rozhodnutí a den Hospodinův v Dolině rozhodnutí je blízko" (Jl 4,12.14).

  OdpovědětVymazat
 13. Problem je ale v tom, vazeny pane Zeman, ze jestli tam prijedu jako Zid, tak fronta na vytah k bozi hostine bude pro me asi prilis dlouha. Doufam, ze tam bude nejaky krestansky drive-through konvertovaci shop, takhle nejak jde pry v Las Vegas narychlo uzavrit snatek, ja budu muset prestoupit na viru pravou.

  S tim ja nemam problem, udelal jsem to v zivote jiz mnohokrat, hlavne aby se tam ta sluzba nabizela za rozumnou cenu.

  OdpovědětVymazat
 14. Proč byste musel konvertovat, pane Kreutzfelde? Prorok Joél je přece Váš ze Starého Zákona, který s křesťany, až na nějaké detaily sdílíte. A myslíte, že kdyby se Vám ta lasvegaská konverze přeci jen zdařila, že by Hospodin nevěděl, že jste se narodil v Bučači rok po výstřelu z křižníku Aurory?

  OdpovědětVymazat
 15. No, to zalezi, kterou verzi konce sveta si zrovna vyberete pane Zeman. Jestli tu lasvegasskou, krestansko-fundamentalistickou, tak my Zidi tez pujdeme do heiselu a po pravici Boha zasednou k veceri jen Jesse Helms, J. L. Falwell a jim podobni. Pan Vodnik se do vytahu dostane jen s velkou namahou a Zide pujdou rovnou do fritovaciho hrnce.

  Vite oni nas nemaji zas az tak moc radi, oni nas potrebuji, abychom zabrali Svatou zemi, protoze to vyvola prichod Satanovych armad. A to uz se deje, a tam nase spojenectvi skonci.

  OdpovědětVymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 17. Tak konečně vím, co si mám myslet - Konservativní strana vydala tiskovou zprávu:

  TISKOVÁ ZPRÁVA

  V Praze, dne 21. července 2006

  Konzervativní strana respektuje právo státu Izrael na účinnou obranu proti teroristickým organizacím Hammás a Hizballáh, chápe rozhodnou akci Izraele proti těmto organizacím a podporuje ji jako naprosto legitimní. Ti, kteří tyto teroristické organizace podporují či dokonce povzbuzují k sebevražedným atentátům, únosům izraelských vojáků i civilistů a raketovým útokům proti území Izraele, nesou plnou odpovědnost za utrpení obyvatel v pásmu Gazy a v Libanonu, kteří jsou ne vlastní vinou vystaveni tíži úderu armády státu Izrael. Hluboce litujeme každého zbytečně zmařeného lidského života na obou stranách konfliktu, který je možné zastavit jen tehdy, když budou vráceni unesení vojáci a když teroristické organizace Hammás a Hizballáh budou odzbrojeny.

  Vítáme, že se naše vláda nepřipojila k jednostranným odsudkům stáru Izrael, které bohužel prosazují některé státy Evropské unie.

  Za Konzervativní stranu

  Jan Kubalčík
  místopředseda

  Martin Rejman
  kancléř

  OdpovědětVymazat
 18. Správně je Hamas, protože je to zkratka HMS: http://hikm.wordpress.com/2006/01/04/the-hamas-acronym/

  OdpovědětVymazat
 19. Vidím, že přiklašlujete skutečnost. Od Konservativní strany by mne podobné prohlášení překvapilo, od Konzervativní ne.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>