14. listopadu 2009

Kam patří off topic diskusse, aby z toho nebyl gaychat

Češi mají odjakživa odpor k pravidlům. Do značné míry je jejich odpor oprávněný. Velká část pravidel, která si sami dáváme, je zbytečná a jenom nás buzeruje. Nicméně idea, která stojí za pravidly, je jiná: Cílem je uspořádat společnost tak, aby byla přehlednější a tím lepší.

To je i cílem pravidla, které jsem dal LW: Článek O nás je "Místo pro off-topic diskusse." Bylo to psáno na 2. a 3. řádku pravého sloupce, takže to vůbec nikdo nemohl přehlédnout.

Přesto byl tento můj pokyn ignorován. Místo o možnostech Bloggeru se diskutovalo o svobodě slova na LW, a to dokonce 2x. Místo o spisovateli Jandourkovi se diskutovalo o chození do Kolbenky (s čestnou výjimkou Malého čtenáře).

Víte o mně, že jsem tolerantní. Pro bezuzdné žvanění a jiné astrovštiny máte nyní dokonce 5 míst:
 1. O nás
 2. Gaychat I
 3. Gaychat II
 4. Gaychat III
 5. Gaychat IV – tamní úroveň hádky přesáhla všechny meze, a proto jsem ho, jako první článek na LW, pro další diskusse zamknul. Nyní je přidávání kommentářů opět povoleno.
 6. Gaychat V
 7. Všeobecná diskusse, kterou založil Vodník po vzoru Neviditelného psa, aby se ani taková diskusse zbytečně netříštila.
Kdo se ale od nynějška bezostyšně pokusí diskutovat o něčem jiném na jiném místě, bude vymazán. Gaychatu už bylo dost. Ostatní si u článku chtějí číst názory na článek, nikoliv na stav všehomíra nebo situaci v Ruandě–Urundě.

Pojem gaychat byl skvěle vysvětlen na wiki. Bohužel tam byl z malicherné msty smazán. Požádal jsem o obnovení, nicméně od tamních správců si příliš neslibuji. Vzhledem k tomu, že onen text Malého čtenáře byl publikován pod GFDL, přetiskl jsem ho na LW.

Updated.

20 komentářů:

 1. Ja jsem termin gay chat slysel a videl pouzivat pouze v souvislosti se sodomistickymi seznamkami panove.

  Co delate za zavrenymi dvermi v Ceskopedii je mi jedno panove, ale necekejte, ze bude nekdo vasemu svitoreni rozumet. A proto versuji: "gentlemen, smoke out my pen!"

  OdpovědětVymazat
 2. Fungují jen přirozeně navržená pravidla, ostatním se inteligentní společnost nepodřídí, prostě je nějak obejde, pokud na ni právě nemíříte nabitou zbraní. Přesun off topic někam do zapomenutého článku nemůže fungovat, kromě patologických dišputérů tam nikdo nedorazí. Mazání je samozřejmě vaším právem, nicméně položte si otázku účelu. Je to jen proto, že chcete mít v blogu "pořádek"? To je slabý argument.

  OdpovědětVymazat
 3. To je nesmysl, Petersi. Ty diskusse, které jste odisoloval jako gaychats jsou zabité, nikdo se k nim už vracet nebude, neboť nebude vyhledávat, o čem vlastně byly - a byla tam zajímavá themata jako náboženství, kritisovatelnost Israele atd. Na offtopics má být "Všeobecná diskusse" a pokud k tomuto účelu měl sloužit článeček "O nás", tak to zřejmě nikdo nepochopil a měl byste tu "Všeobecnou diskussi (1)" založit.

  I přesto se bude pravidelně stávat, že diskusse sklouzen k nějakému jinému thematu. Tomu se prostě zabránit nedá, po těch letech diskutování na fórech už byste to měl vědět! Pokud tyto odbočky budete mazat, přestanou sem lidi chodit.

  OdpovědětVymazat
 4. Kam patří off topic diskusse, aby z toho nebyl gaychat ?

  rozhodne ne na na blog pana GP :-)
  Pan GP pise:
  Víte o mně, že jsem tolerantní. Pro bezuzdné žvanění a jiné astrovštiny máte nyní dokonce 4 místa....
  a stacilo uz jen malo,
  a malem kolecka to tu polamalo:-(

  Vazeny GP, sice to zni logocky
  clanek a pod nim jen komentare k thematu, ale ani v poslednim pripade, proste jsem reagoval a zucastnil se debaty, pan Kreutzfeld byl v poslednim pripade s tou Kolbenkou a nasratosti na clanek ze Psa tak "topic" i kdyz mate pravdu ze se jedna o ukazkovy pripad OFF TOPIC thema o chození do Kolbenky, ze jsem neodolal a zareagoval:-)

  Ale k necemu dobre, hrnec pretekl, konecne nejaka reakce od Vas GP :-)
  TO VAM TO TRVALO NEZ JSTE MI NEJAK ODPOVEDEL:-)
  bezuzdné žvanění a jiné astrovštiny
  Vzhledem k tomu ze ZMRDE Vam vadi mene nez jine veci, ze jsem ze Vas dokonce i nekolikrat slusne zeptal a nedockal se odpovedi,
  z me klavesnice "bezuzdné žvanění a jiné astrovštiny" na Vasem blogu timto commentem konci:-)

  Na zaver jiz jen otazku do Vaseho Adminskeho svedomi, ale bez zajmu o Vasi odpoved:
  Na ZMRDY jak?
  hrdy nebo tvrdy?
  Kdo se ale od nynějška bezostyšně pokusí diskutovat o něčem jiném na jiném místě, bude vymazán.
  good luck :-)

  OdpovědětVymazat
 5. A navrch: články, přejmenovené na Gaychat I, II a III, mají v přehledu kommentářů stále původní název, což je pakárna.

  OdpovědětVymazat
 6. Vodniku souhlas,
  dale jiz jen na Vrbe,
  obcas i u Capitana
  ne zdejsiho mocipana:-)

  OdpovědětVymazat
 7. To je asi tím, že jste nesledoval kommunitu kolem Kompostu. Protože na wiki dosud spí, přetisknu tedy článek sem.

  Přesun off topic někam do zapomenutého článku nemůže fungovat, kromě patologických dišputérů tam nikdo nedorazí.
  Nesmysl. Rubrika Poslední kommentáře je silně sledována. Navíc jsem opakovaně nabízel a nabízím, že kdo má potřebu otevírat nová themata, že mu pošlu pozvánku na LW. Kreutzfeld to ale z neznámého důvodu opakovaně odmítl.

  Je to jen proto, že chcete mít v blogu "pořádek"? To je slabý argument.
  Proč slabý? Když je článek o A a v diskussi se od počátku diskutuje o B, svědčí to o tom, že s redakční politikou není cosi v pořádku.

  OdpovědětVymazat
 8. Ty diskusse, které jste odisoloval jako gaychats jsou zabité, nikdo se k nim už vracet nebude, neboť nebude vyhledávat, o čem vlastně byly
  OK.

  Na offtopics má být "Všeobecná diskusse" a pokud k tomuto účelu měl sloužit článeček "O nás", tak to zřejmě nikdo nepochopil a měl byste tu "Všeobecnou diskussi (1)" založit.
  OK, převezmu tedy model Neviditelného psa, byť jej nepovažuji za jediný možný.

  I přesto se bude pravidelně stávat, že diskusse sklouzen k nějakému jinému thematu.
  Pokud je to přirozené, tak mi to tolik nevadí. Ale když je to takto extrémně? Zkrátka a dobře, kommentář, který nenavazuje ani na článek ani na žádný předchozí kommentář, do specialisované diskusse nepatří.

  Pokud tyto odbočky budete mazat, přestanou sem lidi chodit.
  Už sem chodí tolik lidí, že není třeba pietně schovávat všechno, co kdo napíše. Texty bez větší hodnoty na LW nepatří, protože takový balast snižuje užitečnost LW pro ostatní.

  OdpovědětVymazat
 9. Oprava: Založte ji Vy, Vodníku, abyste tam měl mazací práva. Nerad bych do toho potencionálního :-) bahna nějak vstupoval.

  OdpovědětVymazat
 10. Nevím nic o nějakém kompostu, ostatně význam slova "gaychat" se taky jen domýšlím (znal jsem to dosud pouze v tom smyslu jako Kreutzfeld).

  V rubrice poslední kommentáře se při intensivní diskussi pod některým thematem (jako např. teď) nahromadí mnoho kommentářů k jednomu postu. Ty ostatní zmizí do neviditelna a nikdo neví, pod kterým z těch gaychatů se to vlastně debatovalo o Kolbence a pod kterým o náboženství. Já jsem se poctivě vracel s každou aktualisací o Goldsonově zprávě pod dotyčný článek, ale vždycky to rychle zapadlo. Proč sem Kreutzfeld nechce psát články, nevím, asi nemá na klávesnici diakritiku nebo hraje moc ping pong.

  Pokud je diskuse pod článkem od začátku o něčem jiném, to je samozřejmě smutné, nicméně ani tomu se do budoucnosti nedá zabránit jinak než nesnesitelnou buserací.

  OdpovědětVymazat
 11. Vzhledem k tomu ze ZMRDE Vam vadi mene nez jine veci
  Vadí mi stejně, ale mám zásadu, že urážky mažu pouze na výslovnou žádost postiženého.

  ze jsem ze Vas dokonce i nekolikrat slusne zeptal a nedockal se odpovedi
  Astře, je mi líto, ale Vaše kommentáře z 90 % nečtu. Informační hodnotu mají obvykle nullovou a já nemám čas a chuť pokaždé zkoumat, zda náhodou nenastal opak. Navíc Vaše naprosto příšerná forma mne od toho již předem odrazuje.

  A navrch: články, přejmenovené na Gaychat I, II a III, mají v přehledu kommentářů stále původní název, což je pakárna.
  To jo, ale jinak to nejde. To bych ty "články" musel, včetně kommentářů, smazat úplně.

  Vodniku souhlas,
  dale jiz jen na Vrbe,
  obcas i u Capitana
  ne zdejsiho mocipana:-)

  OK, nicméně p. Juchelka uvažuje, že Vrbu zavře.

  OdpovědětVymazat
 12. No já bych si zase nerad bral na sebe nějakou zodpovědnost za to potencionalitní svinstvo. Ale když myslíte...

  OdpovědětVymazat
 13. Tím jsem chtěl říci, že tam budete mít stejně volnou ruku k mazání, jako jste měl v posici správce LW.

  OdpovědětVymazat
 14. V současné době se zobrazuje 10 posledních kommentářů. Pokud je to málo, mohu to zvýšit až na 25. Členové redakce mají navíc přístup ke kompletnímu archivu. Pokud by chtěl někdo další kommentáře přeposílat na e-mail, stačí říct.

  nikdo neví, pod kterým z těch gaychatů se to vlastně debatovalo o Kolbence a pod kterým o náboženství.
  Netrvám na tom, aby se články jmenovaly Gaychat. Máte-li po ruce výstižnější názvy, sem s nimi.

  Já jsem se poctivě vracel s každou aktualisací o Goldsonově zprávě pod dotyčný článek, ale vždycky to rychle zapadlo.
  Podle mne je lepší vždy vydat nový článek. Navíc změny článku se nikde nehlásí.

  Proč sem Kreutzfeld nechce psát články, nevím, asi nemá na klávesnici diakritiku
  To přeci není podmínka. Za úroveň svých článků každý odpovídá sám.

  nicméně ani tomu se do budoucnosti nedá zabránit jinak než nesnesitelnou buserací.
  Podle mne to není buzerace, ale snaha o elementární řád.

  OdpovědětVymazat
 15. Máte-li po ruce výstižnější názvy, sem s nimi.
  Já bych ponechal původní a přidal do závorky MnG ("metamorfovalo na Gaychat").

  OdpovědětVymazat
 16. To už jsem ani nevěděl, že to smazali, i když je to jen v trendu posledních let; když máte zálohu, směle s ní ven. Information wants to be free! (BTW, zůstal vám překlep "článek jsem přesunul na jinam".)

  OdpovědětVymazat
 17. Ty úplně původní názvy jsou matoucí nejvíce. O thematech v nich uvedených se tam nedebatovalo vůbec. Proto s tímto návrhem nesouhlasím.

  Jinak prosím založte tu Všeobecnou diskussi.

  ad Malý čtenář. Díky, překlep opravím.

  OdpovědětVymazat
 18. opravdu posledni reakce GP :-)
  Astře, je mi líto, ale Vaše kommentáře z 90 % nečtu. Informační hodnotu mají obvykle nullovou a já nemám čas a chuť pokaždé zkoumat, zda náhodou nenastal opak. Navíc Vaše naprosto příšerná forma mne od toho již předem odrazuje.


  Zato Vase odkazy na genosse Dolezala, to je opravdu top informacni hodnota. Ja na rozdil od Vas jsem Ty Vase cetl vetsinou vsechny, abych se o urovni a Vasich informaci dozvidal stale totez:-(
  -----------------------------------
  Vzhledem k tomu ze ZMRDE Vam vadi mene nez jine veci
  Vadí mi stejně, ale mám zásadu, že urážky mažu pouze na výslovnou žádost postiženého.
  OK
  off topic budete mazat,
  ale ZMRDI Vam tu budou poletova a mazani budou jen na extra zadost, opravdu uroven:-)
  Eine neue Ordnung fur ein neues ZMP:-)
  Lepe jste svetle zitrky ZMP nemohl vymalovat:-)
  Musim jen zopakovat
  Good luck:-)

  OdpovědětVymazat
 19. Astře, já ale skutečně nechci, aby Petra někdo mazal. To bych pak přece, kdyby se mi náhodou zachtělo, nemohl s klidným svědomim nadávat já jemu.

  Takže svůj odchod prosím ještě zvažte.

  OdpovědětVymazat
 20. Neznalku ja Vas smysl pro humor beru:
  Astře, já ale skutečně nechci, aby Petra někdo mazal. To bych pak přece, kdyby se mi náhodou zachtělo, nemohl s klidným svědomim nadávat já jemu.

  V pripade ze byste doopravdy chtel oplatit stejnou minci, pak to bude nadavka za nadavku a to aby se tu pak z toho sam Admin posral :-)
  (za neslusna slova se zde nemaze!)

  Odchazim, nebot hranice ci zed kterou tu GP buduje ztvrdla do pevnosti a vysky Berlinske ne li az do vyse te kterou se obezdivaji pratele z zelezobetonove demokracie na Middle Eastu.
  Pri kaceni lesa Stalin se svymi soudruhy zminoval trisky. Vim ze me srovnani neni presne,
  drevo je ve srovnani s betonem kus krasne prirody, likvidace betonu nepratelstvi az zabetonovane nenavisti, at jiz pod tim myslime Berlinskou ci jine zdi, to bude velkou zkouskou pro pristi generace, zadna prace pro mne.

  Navic casu nemam nazbyt, volani Vesmiru zacina silit:-)
  howk

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>