12. listopadu 2009

Kdyby byly v prdeli ryby...

Často se setkáváme s úvahami tohoto typu ohledně dějinných událostí. Co by bylo, kdyby se v r.1918 nerozpadlo Rakousko-Uhersko? ("Určitě by se federalisovalo!" "Proměnilo by se v multinacionální kapitalistickou velmoc!" "Došlo by v něm k občanské válce!" "Nedošlo by ke světové válce!") Říká se tomu kontrafaktuální historie. Nedávno si dovolil podobné úvahy méněcenný nedouk, viscerální antisemita a opovrženíhodný vyvrhel lidstva Petr Zídek. Všichni jsme se otřásli oprávněným hnusem a rozhořčením a podepsali u nás v podniku petici, požadující nejpřísnější potrestání těch bezohledných ničemů, kteří by si přáli nový Holokaust (to už kecám, ale zas tak daleko od pravdy nejsem, že?).

Stejně nesmyslná úvaha je na thema, co by bylo, kdyby v KSČ převládla nějaká gorbačevská skupina a rozjela domácí perestrojku, reformy a restauraci kapitalismu pod hlavičkou KSČ. Fantasii se meze nekladou. Že by jako první zmizel index zakázaných knížek a autorů a zákaz cestování (který byl na sklonku 80.let už chatrný), o tom vůbec nepochybuju. Takže tyto skutečnosti nevnímám jako unikátní výdobytky polistopadového režimu. Že bychom pod vedením takové KSČ nakonec rovněž vstoupili do NATO a EU, je nasnadě (záviselo by to samozřejmě na tom, jak by se loutkáři s loutkami dohodli). Čeho polistopadový režim mohl dosáhnout, kdyby se jeho koryfejové (a podstatná část národa) drželi hesla svého božstva TGM "nebát se a nekrást", o tom se mi raději nechce fantasírovat - donutilo by mne to k pláči stejně spolehlivě jako poručík Dub.

A tak mám-li si svévolně vybrat bilancování k 17. listopadu, pravím k současným vládcům všech barev: NADĚLALI JSTE Z ČURÁKŮ HRDINY!! Hudebně nedostatečné a textově genocidální agresivní tlupy buranů se staly druhými Plastiky. Vcelku neznámý šéfik Ku Klux Klanu se stal přes noc nezákonně pronásledovaným dissidentem. Partička zakomplexovaných hajzlíků, která byla s to tak leda přizabít nějakého studenta, stojí náhle ve středu zájmu národa coby "nebezpečná terroristická skupina", což u zkušenějších skeptiků vyvolá pouze útrpný úsměv. Měříte dvojím metrem různým státům podle toho, na čí straně jsou. Posíláte české vojáky do válek, které nejsou v zájmu této země ani náhodou.

Já, Vodník, vám vzkazuji: JSTE JAKO ONI! Máte jiný kabát a smrdíte jinak, ale stejně obludně. Fuj!!

11 komentářů:

 1. V mnoha případech se mi jeví nadbytečné slovo "jako".

  OdpovědětVymazat
 2. Vodniku z Tulipanova,
  no comment, jen otazka.
  (viz odkaz na zacatku clanku)
  Stale beres drogu zvanou
  "Eretz" :-) ?

  OdpovědětVymazat
 3. kdyby byly... a odvozene pochybnosti mas sice spravne, ale Ty nevidis ten rozdil?
  20 let od povalene zdi v Berline a velke oslavy kolem. Jak jednoduche a bez pochybnosti :-)
  Co maji oslavovat v CR?
  S vyjimkou tech co se ve tme kdyz bylo zhasnuto spravne zorientovali a zprivatizovali ci nekolika "dravcu" nejdravejsich a nejpodnikavejsich.
  Ale rad si poslechnu rec hlasatele "pravdy a lasky" po 20 letech i dalsi budou li jake :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ad Astr: neberu. Články a diskusse čtu, ale nezapojuji se do nich. Pro jistotu chci říct, že zabanován jsem tam nikdy nebyl a doposud nejsem.

  Nějakého pravdoláskového blekotu si poslechnu taky, ale nejdřív si vezmu lithium!...

  OdpovědětVymazat
 5. jeste jednu poznamku nez odejdu do rise snu,
  se svym hodnocenim u milovniku pravdy a lasky asi Vodniku narazis, me uz se to prihodilo na jinem serveru a nebylo ani vyroci :-(
  Pro ctenare kteri nektere veci vidi jinak dokonce naopak a nechapou ze muze byt i jiny pohled nez ten jejich, bych rad rozdilnost pohledu vysvetlil na simpletonskem prikladu ze zivota, v tomto pripade z Cirkusu :-)
  --------------------------------

  Večerní představení vrcholí, přichází jedinečné číslo drezúry
  s krokodýlem.
  Krotitel rozepíná kalhoty a vkládá své mužství do otevřené tlamy krokodýla.
  Krotitel začne mlátit krokodýla do hlavy a za obrovského jásotu
  vytahuje své přirození z tlamy a skrývá ho do bezpečí kalhot.
  Když se publikum částečně utiší, ptá se:
  "Troufne si někdo z přítomných to také zkusit? "
  Přihlásí se jedna blondýnka:
  "Já bych ráda, ale nesmíte mě tak mlátit do hlavy!"
  --------------------------------
  Priklad muze platit nejen pro pohled na Samet, muze i na ruzna jina nebezpeci, misto kousnuti krokodyla, kousnuti Ruskeho medveda:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Astr: přesně tak! Jako když Husák přišel do pekla a má si vybrat trest. Lucifer ho provádí. V první místnosti se vaří Lenin v oleji. "Hm, tak to nechci," povídá Husák. V další místnosti je Stalin pod bucharem "Tak tohle taky ne," dí Husák. Ve třetí místnosti Brežněv souloží s Marylin Monroe. "Tak tohle beru," usmějě se Husák. "Ne tak rychle, Gusto," na to Lucifer, "tohle je trest pro Marylin Monroe!"

  OdpovědětVymazat
 7. Znám lepší. Přijde Vodník do Hádu.

  Jako první povstane svatý Lucifer z Cagliari (+370) a vece: "Patří k nám."

  Tu však promluví Protivník: "Ne. Patří do ohně."

  Mojžíš říká "Ať si vybere."

  Protivník zas "Již si vybral". Mojžíš zahřímá "Už jsem řekl."

  Přistoupí tedy k Vodníkovi Anděl Páně a takto mluví: "Vodníku, chceš jít mezi sodomity?" Vodník říká ne. Anděl se zas ptá: "Vodníku, chceš jít tam, kde jsou židé?" Vodník tvrdě odmítá. Anděl Páne se smutně podívá a říká: "Vodníku, chceš jít tam, kde jsou katoličtí tradicionalisté, nacionalisté a
  falanga?"

  "Ano! Ano! Ano!" zavolá Vodník. A již jej popadají andělé Páně a nesou do ohnivého jezera.

  Poučení, jaké z toho plyne, je toto. Mezi peklem a rájem si každý vybere sám.

  OdpovědětVymazat
 8. Vodniku neboj, verici Tve viry nezmizi ve Vesmiru beze stopy az prijde Stvoritel a jako zrusil nepodareny pokus ve sve zkumavce zvany Sodoma a Gomora, zrusi asi i tento nepodareny pokus kteremu sde rika Trzni spolecnost.
  Osobne pochybuji ze jeho idealem byla spolecnost zalozena v podstate na vsech spatnych lidskych vlastnostech, sobectvim a prepjatym individualismem pocinaje a odvozene nevirou ve vyssi princip mravni konce:-(
  Pravdepodobne to smaze a po zkusenosti kterou s touto spolecnosti udelal, pochybuji ze vyzkousi jeste pokus dalsi. Myslim na teto planete.
  Vidim ceduli s napisem
  "zivotu homosapiensem zkurvenemu, vstup zakazan"
  Mozna na nektere jine planete se mu to povedlo lepe a tamnejsi variantu zacne mnozit?
  Sice me napadlo jiz drive , ze mozna nektera jina civilisace by mohlo pozemskemu homo sapiensovi ukazat ze jim se to povedlo lepe a radostneji, bez millionu mrtvych a utrpeni ve kterem jiste Zeme vede ve srovnani s okolnimi Vesmirnymi civilisacemi, ale jak historie bezi, vypada to spise na naprostou nepoucitelnost homosapiensa a jeho naprostou neschopnost udelat z idealu realitu.
  To nerikam ze by mne nezajimalo jak mu vyjde dalsi zkumavka, kde geny zla a negace nahradi jinymi, treba smyslem pro pohodu a vice legrace.
  Jen nevim co je pravdy na tom, ze pry mu v jine zkumavce bezi pokus kde brani drogy lasky je povinne, zadne valceni, jen veselo, jsem zvedav jak tam se mu to vyvine :-) Tam bych to i s radosti zkusil :-)

  Ale Vodniku nic ztraceno, pry je x paralelnich Vesmiru, bych se divil nadmiru, ze jeden z pokusu mu nevyjde na miru, ten pak rozmnozi do FSECH Vesmiru:-)

  ...konec dobry fsechno dobre:-)

  OdpovědětVymazat
 9. Po rozpadu R&U byla Prvni republika a v te dobe se jiz rysovalo nasledujici divadlo.
  S odstupem casu se vse jaksi vyjasnuje.
  V Cesku se bude slavit, ovsem v Praze trochu jinak. "Celkem 21 lokalit si na celý 17. listopad zarezervovala Židovská obec v Praze"

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>