30. listopadu 2009

Všichni jsme náckové!

Gogovo upozornění na Puschmanův výkřik mi stojí za samostatný post - zamyšlení, jak hluboko klesla naše polistopadová demokracie, zatížená českou bonzáckou mentalitou již od dob minimálně Sabinových.

11 komentářů:

 1. Já jsem zažil bolševika v normalizační fázi a tohle se už nedělo, respektive sem tam někdo napsal do RP rozhořčený plk o obdivování západních imperialistických vzorů, zblblých chuligánech, kteří se zdobí symboly neslučitelnými se soc. morálkou.
  Jenže ti pisálci byli jednak za idioty a druhak většinou inherentně přiznávali zbloudilým ovcím pel neznalosti.

  Dohledávání symbolik typu protěže nebo medvěda brtníka by bylo trapné i tehdy, tuhle idiocii mám ve své fantazii spojenou spíš s 50. roky nebo CK policií, která hledala trikolóry.
  Já jsem dlouho váhal, jestli protěžová aféra není jen vtip. Ale asi ne, bohužel.

  OdpovědětVymazat
 2. Jojo, člověk by za normálních okolností něco takového považoval za vtip, typicky českou švejkovinu. Ale oni to mysleli vážně.

  Jinak s těmi 50. lety budeš mít pravdu. Tato mladá demokracie je stále ještě trochu v té fasi, kdy tomu spousta lidí věří a koří se tomu, byť ty rozpačité "oslavy" dvacetiletí nasvědčují tomu, že zas až tak blbí ti Češi přeci je nebudou. Proto ta aggressivní ideologická kampaň proti protěžím, nacistickým značkám apod. Jen houšť a větší kapky! Čím dřív se tito fanatičtí ideologové zesměšní, tím dřív s tím snad dají pokoj.

  OdpovědětVymazat
 3. S tou protěží ale myslím nebyl "problém" v protěži, ale že to byl 1:1 znak té divize, nemýlím se?

  OdpovědětVymazat
 4. Ad jezovec: klikni si na ten Puschmanův článek! Znaky nejrůznějších divisí jsme obklopeni!

  OdpovědětVymazat
 5. Právě že jsem si na ten článek kliknul a vidím že znaky těch divizí rozhodně obklopeni nejsme. Věc přece doprdele není v tom že protěž, ale to že byl použit znak té divize, který není "jakýkoli obrázek protěže", ale její určité grafické ztvárnění. Co je na tom tak nepochopitelného? A nebo je vábidlo "boje proti establišmentu" opravdu tak neodolatelné?

  Viz také zde zde.

  OdpovědětVymazat
 6. vidím že znaky těch divizí rozhodně obklopeni nejsme.
  Já taky. Nějaký Brettschneider to ale vidí jinak.

  znak té divize ... není "jakýkoli obrázek protěže", ale její určité grafické ztvárnění.
  Navrhuji ustavení regionálních a obvodních kommisí z prověřených kádrů, které odborně posoudí, do které míry je ten či onen symbol ještě znakem SS divise a kdy se stává přijatelným ztvárněním. Příklad: pěticípá hvězda na Heinekenu rozhodně v žádném případě není symbolem 60 millionů zavražděných obyvatel SSSR (převážně Rusů), 30 millionů zavražděných Číňanů, 2 millionů zavražděných Kambodžanů a dalších statisíců v Severní Koreji, na Kubě a v zemích sovětského bloku v Evropě. Zato svastika německých hinduistů uráží city všech slušných lidí i gójů a mělo by proti ní být přísně zakročeno!

  OdpovědětVymazat
 7. Protěž je symbolem horských myslivců myslím "odjakživa", je to nakonec hezká kytka a oni ji holt mají hezky vyvedenou.
  Svědčí to o ledabylosti ve výběru, ale to je tak všecko, ta hysterie je trapná.

  OdpovědětVymazat
 8. Promiň Vodníku ale hystericky blábolíš.

  OdpovědětVymazat
 9. Odkazuji na předešlý kommentář gogův: hysterii jednoznačně vykazuje druhá strana! Značky oblečení, symboly - a přitom ten dvojí metr, protože vůči hvězdám, srpům, kladivům a různým Che Guevarům na tričkách vykazují naši hysterici pozoruhodnou toleranci!

  OdpovědětVymazat
 10. Já si tedy ještě myslím, že nejde o žádné pronásledování režimem, jako spíš o aktivitu pár pitomců, kteří prostě potřebují napsat článek do novin a hledají jakékoliv téma. Tohle se jim hodí a tak nějak to koresponduje s jejich obzory. Nikdo z nich si nedal práci probrat např. historii těch znaků .. prostě klasika.

  OdpovědětVymazat
 11. Protěž byla hlavně znakem horských vojsk dávno předtim, než si svou Edelweiss založila SS. Už někdy před první světovou válkou.
  No a já asi pudu dobrovolně za katr, protože jsem byl nějakej čas a zas možná budu členem ALPENVEREIN EDELWEISS, Vídeň ;-)
  http://www.edelweiss.cz/cesky/info/uvodni-stranka.html

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>