8. listopadu 2009

Psům psí smrt...

Poslední post paní Tydlitátové se jazykem a dikcí povážlivě přibližuje těm nejútočnějším kommunistickým agitkám z totalitních dob. Ještě mi to připomnělo jesuitské letáčky proti "helvétům". Aggressivitou se jim přinejmenším vyrovná!

Že obsah vyzývá k závažnému omezení nejrůznějších svobod (slova, názoru, bádání) a tím ohrožuje demokracii, to je asi to poslední, co by naše současné demokratické koryfeje znepokojovalo.

15 komentářů:

 1. Ano, typická dikce a styl, redukovat politično na sféru absolutní morálky. Hůře se dá vyrovnat s pomýlenými politickými názory, nepřátelskými politickými názory a názory v rozporu s vlastním světonázorem, než se "syny Temnot". Kdo "nomální" by se zastával "Temnoty"?

  OdpovědětVymazat
 2. Ta Gálova agitka je sice jazykově méně půvabná, ale mnohem chytřeji napsaná. Centrálním thematem jsou aggressivní surovci, tedy konkrétní nebezpečí pro každého člověka bez ohledu na vyznání nebo barvu pleti. I báseň je patřičně šokující. Do toho Romové, bránící své ženy a děti a samozřejmě Protokoly (od carské ochranky). Já bych to tak chytře rozhodně nevymyslel, spíš bych extaticky halekal jako Tydlitátová...:-))

  OdpovědětVymazat
 3. Mimochodem je mi záhadou, jak mohl Roman Elmar Skružný, člověk se zcela otevřeně nacistickými názory, přežít všechna ta léta v kommunistickém Československu a těch 15 let v Česku postkommunistickém. To nebyl nějaký holohlavý vylízanec, to byl skutečně přesvědčený nacista každým coulem.

  OdpovědětVymazat
 4. Když si člověk srovná oba texty, tak vidí, že Gál nezískal své milliony za TV Nova jen tak pro nic za nic. Když Gál napíše slovo deviant, má to jasný důvod: Skružného básnička. Naproti tomu bez znalosti Gálova textu by stejné slovo u Tydlitátové bylo zcela nemotivované. Tydlitátová tak připomíná spíše zajímavý text anonymního Roma, který Gál zveřejnil 19. 10. 2008 v 10:04:01.

  Gál je pozoruhodný i tím, že na svém blogu ponechal diskussi mezi neonacisty a Židy; zřejmě první, kterou kdy vidím.

  Co jsem četl Skružného životopis od Erika Sedláčka, bylo to tím, že Skružný své názory za kommunismu přísně tajil.

  OdpovědětVymazat
 5. Ponechat diskussi mezi nacisty a Židy je chytrý tah: naprostá většina (neo)nacistů na internetu jsou vylízanci a zdiskreditují se sami. Ta diskusse je toho krásnou ukázkou. Intelligentní nacista - to je velmi vzácná bylina (není-li to po r.1945 oxymoron). Antisemita, který je pro diskutéry oříšek, je osoba, vyskytující se na NP pod celou řadou nicků, legendárním se stal coby Skepticus Maximus. Je to zároveň antikommunista, antimuslim, antikřesťan a zapřisáhlý xenofob. Jistě si dovedete představit, jak tamní schematicky "uvažující" sionisté si s ním nevědí rady...:-)))

  OdpovědětVymazat
 6. Skružný byl politicky nesmírně naivní, vůbec nereflektoval události roku 1945. Tím stál mimo hlavní neonacistický proud, který sice nacistický režim glorifikuje, ale nenavazuje na něj.

  OdpovědětVymazat
 7. No, pokud mohu soudit, v oné diskussi měli navrch neonacisté. Faktem ale je, že jejich opponenti měli jako celek bídnou úroveň, takže to o ničem nevypovídá.

  Skružný byl nacista, tedy nostalgik. Neonacisté jsou něco jiného: Důraz z národa přenesli na rasu.

  OdpovědětVymazat
 8. No, pokud mohu soudit, v oné diskussi měli navrch neonacisté.
  To mi teda nepřišlo.

  Život Skružného muselo být naprosté duševní martyrium.

  OdpovědětVymazat
 9. V rámci zachování duševního zdraví si tuto paní zakazuju:)

  OdpovědětVymazat
 10. Není ta Tydlitátová duševně nemocná? Vždyť to už je šílené a stále se to stupňuje! Abych se pomalu bál o život jen proto, že mám na některé věci jiný názor. Nebo že vůbec mám názor.

  OdpovědětVymazat
 11. Abych se pomalu bál o život jen proto, že mám na některé věci jiný názor. Nebo že vůbec mám názor.
  No tohle bohužel vůbec není sranda!...:-((

  OdpovědětVymazat
 12. Já to tak ani nemyslel. Ostatně i já si za svůj maličký blog vysloužil několik dost šílených reakcí...

  OdpovědětVymazat
 13. To mi připomíná, že se Fedor Gál chystá na debatu do Londýna (bohužel, paní Tydlitátovou se sebou nebere), plánuji si s ním popovídat :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Tento muž by byl Tydlitátové dokonalým partnerem! :-) Myslím, že zesměšňování antirasistů a bojovníků proti antisemitismu tímto způsobem by mělo být zakázáno. Aspoň to měl namluvit někdo normálním hlasem a ne na pozadí tichomořského atollu.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>