10. listopadu 2009

Gaychat II

9 komentářů:

 1. Vazeny GP
  po dnesnim otevreni Vaseho blogu
  je jasne, ze si budete muset vybrat.
  A nebo jiz vybral?

  OdpovědětSmazat
 2. To je dobrá novinka. Svoboda slova by se zde měla vztahovat na příspěvky vztahující se k tématu a přinášející do diskuse nové podněty, ne na rušivý šum, kterým jsou jmenovitě příspěvky Filipa Sklenáře v původní diskusi.

  OdpovědětSmazat
 3. Alkibiades: mně nakonec nevadí ani šum, za ten lze při troše netolerance považovat i specialistické právnické debaty mezi GP a TP. Ale když se v tom šumu objeví, že Astr požaduje vraždění aboriginců nebo že Alkibiades souloží s nezletilými, pak se ten šum stává nepřijatelným.

  OdpovědětSmazat
 4. Pročpak by vám to mělo vadit? Vždyť jste všichni tady - s výjimkou Tomáše - pouhé nicky. (Čti česky nic-ka, i anglicky "niky".) Sami své plky neberete vážně natolik, abyste se k nim odvažovali přiznat. Vsadím se, že kdybych prozradil veřejně identitu Guye Peterse (každý to ví, ale nikdo nepíše), zaútočí na mne soudně podle autorského zákona. Takže, milý Staline, Lenine i Trocký - vzhůru do války proti Izraeli, nezletilá židovská dítka obou pohlaví již čekají na vaše drancující hordy, až do nich zarazí své raťafáky! Víme přece, že každý antisemita a bojovník proti Izraeli tone v hmotné bídě a touží souložit židovské děti.

  OdpovědětSmazat
 5. Filip Sklenář: Zdá se ale, že právě s těmito nicky, na rozdíl od někoho, kdo se zde podepisuje plným jménem, se vybavujete nejraději.

  Usuzuji tak podle toho, že se vás už podruhé na něco ptám a žádná reakce...

  OdpovědětSmazat
 6. Ach tak. Omlouvám se, Alexi. Ptal jste se, zda je podle mne Izrael kritizovatelný, pravda? Samozřejmě, že je. Teď jde o to, zda se jedná o kritiku jednostrannou nebo aspoň usilující o objektivitu, přátelskou nebo nepřátelskou, konstruktivní nebo destruktivní.

  Myslím, že u člověka, který nepracuje pro ministerstvo zahraničních věcí ani nějakou zpravodajskou agenturu, a ani není orientalista či hebraista, a přesto věnuje zhruba polovinu svého volného času kritice Státu Izraele, můžeme v našem prostředí a se znalostí našich sociálních typů vcelku oprávněně předpokládat, že se jedná o antisemitu motivovaného buďto zvráceným výkladem křesťanství, nebo ryzím výkladem nacistickým. Podezření se mění v jistotu, jedná-li se o kritiku výlučně nepřátelskou, která selektivně opomíjí vše, co by mohlo vypovídat ve prospěch izraelského národa.

  OdpovědětSmazat
 7. Filip Sklenář: OK. Děkuji. Nebudu s tím nějak polemizovat, stačí mi, že tuto možnost aspoň připouštíte.

  OdpovědětSmazat
 8. odezření se mění v jistotu, jedná-li se o kritiku výlučně nepřátelskou, která selektivně opomíjí vše, co by mohlo vypovídat ve prospěch izraelského národa.

  Vždyť to říkám, že je to fízl. Navrhuji nebavit se s ním a zablokovat.

  OdpovědětSmazat
 9. Buďte pokojné mysli, Jane, za to, že jste antisemita, trestán být nemůžete. Trestán můžete být pouze za podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatelstva, nebo hanobení rasy, národa či přesvědčení, a to až na tři léta vězení nepodmíněně v případě, že se za tímto účelem veřejně spolčujete.

  OdpovědětSmazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>