15. listopadu 2008

Hlas lidu

Jednou z největších výhod Internetu a blogů zvláště je, že může na veřejnosti zaznít autentický hlas lidu. Výsledek však není vždy vábný, často je to směs ignorance a zmanipulování. O to silnější však názor člověka z lidu je, jako třeba Chyrena.

Professionální media dokáží velice účinně manipulovat veřejnost ve prospěch svých zájmů. Omezení zveřejňování odposlechů nemá sebemenší vliv na jejich nasazení. Pouze se tím zvýší soukromí odposlouchávaných. S demokracií to nemá nic společného již vůbec. Pokud něco ohrožuje demokracii, tak je to potlačování nepohodlných názorů (např. popírání holocaustu) a persekuce jejich nositelů (neonacistů či Romů).

Ten, kdo tvrdí, že media mají informovat, nikoliv supplovat policii, není nepřítelem demokracie, nýbrž právě naopak. Nepřítelem demokracie je ten, kdo si plete demokracii s mediokracií, oligarchií nikým nevolených mediálních mogulů.

4 komentáře:

  1. No pokud je v Česku stále zákon proti rasismu, tak se Vilda Matej dopustil tohoto trestného činu v míře vrchovaté (pokud jste viděl to video). Já jsem naopak rád, že česká justice našla odvahu k tomu trestat za tento čin také druhou stranu.

    OdpovědětVymazat
  2. Správně by za svobodný projev (což není násilí, jak si pořád někdo ustavičně plete) neměl být trestán nikdo. Rovněž by policie neměla vybírat stíhané selektivně.

    OdpovědětVymazat
  3. Správně ne (pokud projev není výzvou k násilí nebo amoralitě, ale vím, že Vy se mnou v tomto nesouhlasíte). Ale ten zákon v Česku je a já jsem rád, že dali najevo, že je platný pro všechny.

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>