2. listopadu 2008

Peter's Pop Show 1987

Kommunistická Československá televise koupila 3 klipy z Peter's Pop Show 1987, které pak vysílala pořád dokola:
 1. Pet Shop Boys – It's A Sin
 2. Desireless – Voyage Voyage
 3. Depeche Mode – Strange Love
Update: přehled

12 komentářů:

 1. Ano, vzpomínám si, Voyage, voyage, typická bezduchá evropská odrhovačka ve stylu ABBA:

  Au-dessus des vieux volcans / glissent tes ailes sous le tapis du vent / voyage, voyage, eternellement…

  OdpovědětVymazat
 2. Na mne to tehdy zapůsobilo; byla to první francouzská písnička, kterou jsem slyšel. Ono jich dodnes moc není; angličtina vítězí na celé čáře, snad jen Crève Salope.

  S bratrem jsme se nekonečně dohadovali, co tam zpívá. Já vždy dával přednost přednost psanému textu, takže jsem tvrdil [vojáž, vojáž], bratr náslechu, takže jeho verse zněla [gvajá, gvajá].

  OdpovědětVymazat
 3. Ach Bože, jak já NEMÁM RÁD 80. léta!! Se vším všudy...

  Pet Shop Boys se u mě poněkud rehabilitovali tímhle clipem - nesmírně mi to evokuje atmosféru mejdanů mého mládí...(až na toho tančícího černocha na schodech, pochopitelně)

  OdpovědětVymazat
 4. Já jim právě přicházím na chuť. Odstup 20 let je asi nutný. Zajímalo by mne, zda ve světě byla v 70. letech nostalgie po 60. letech.

  OdpovědětVymazat
 5. Já jsem sem dorazil teprve v r.1979, ale můj dojem je, že 60. léta v 70. volně pokračovala, s jistými metamorfosami. V 80. letech nastal obrat o 180°. Nenáviděl jsem to od samého začátku a obstály u mě (v muzice) jakž takž pouze jazzy-popové fenomeny - Matt Bianco, Sade, později Swing Out Sister nebo Lisa Stansfield (ale to už jsou skoro 90. léta). Spirit té doby nenávidím dodnes.

  Určitá nostalgie po 60. letech nastala IMHO v letech 90. - v módě, Druhá sexuální revoluce (díky, Madonno! :-(...), grunge (navazující IMHO svým způsobem na hard rock počátku 70. let) atd.

  OdpovědětVymazat
 6. Ad TP: ke svému vlastnímu překvapení jsem se po 25 letech ujistil o tom, že ABBA nebyla bezduchá evropská odrhovačka.

  OdpovědětVymazat
 7. U mě se jen potvrdilo, že nejsem klipový typ. Voyage se mi líbila, ale kdybych viděl klip už tehdy, pokazilo by mi to dojem. Mně prostě jak klipy, tak často i osoby zpěváků kazí dojmy z písniček.

  OdpovědětVymazat
 8. ke svému vlastnímu překvapení jsem se po 25 letech ujistil o tom, že ABBA nebyla bezduchá evropská odrhovačka

  To se mi jednou může stát taky; myslím, že se to odborně nazývá stařecká demence :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Jediné, co v 80. letech bylo k něčemu (pomineme-li jazz) byli Astrovi kamarádi

  OdpovědětVymazat
 10. Já taky. Jenže já si pamatuju, kdy Razors Edge vyšlo, tak jsem to sem z toho důvodu dát nemohl. I když mohl, ale pak bychom se tu o tom dohadovali...

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>