8. listopadu 2008

Jak antisemité lžou

Po Internetu již dlouho koluje nesmyslný seznam židovských vůdců VŘSR, který je v úplnosti zveřejněn na neonacistickém serveru NVI. Jeho nesmyslnost je odhalitelná na první pohled. Například uvádí jako jako prvního lidového komissaře zahraničních věcí Čičerina, ačkoliv je známo, že jím byl Trockij, který resignoval na protest proti brest-litevskému míru. A tak by se dalo pokračovat dále.

12 komentářů:

 1. Pro zajimavost, muzete vysvetlit co znamena slovo antisemita?

  OdpovědětVymazat
 2. Hm, já bych to tak jednoznačně neviděl. Rozlišoval bych striktně zaprvé mezi antisionismem, antijudaismem a pro skutečnou etnickou nenávist k Židům jako k plemeni by dle mého bylo lepší používat "protižidovský rasismus".

  "Antisemitismus" je nešťastné slovo v tom, že sice logicky implikuje nenávist k Semitům, jenže taková nenávist se v podstatě nikde neobjevovala.

  Takový "antisemita" by musel nenávidět například i Araby, ale s těmi jak známo, měli kupř. nacisté velmi dobré styky a vztahy. Druhá varianta, islamofobové z Eurabie a spol., zase nekriticky obdivují Židy. Třetí možnost, dnešní neonacisté, by sice tuto definici antisemitismu splňovat mohli, ale otázkou je, zda když nenávidí jak Židy, tak Araby a ostatní další Semity, to vyjma případu Židů není činěno spíše z pozic primitivního rasismu (white power), než z postoje, který by selektivně implikoval nenávist i k Arabům, jakožto Semitům, či Semitům jako celku.

  OdpovědětVymazat
 3. Ti, kteří nenávidí Semity?

  To potom zide, kteri nenavidi Araby, jsou take antisemite.
  Vetsina zidu ani Semite sami nejsou.
  Takze slovo antisemitismus je ve skutecnosti nesmysl.

  OdpovědětVymazat
 4. Proč jen židé? Pokud Židé nenávidí jen Araby, tak antisemity nejsou.

  OdpovědětVymazat
 5. Židé mají v drtivé většině haplogroup J, a proto jsou Semity.

  OdpovědětVymazat
 6. Verim, ze v dnesni dobe jiz neni genetika dulezita. Lide jsou natolik smiseni, ze jiste mnoho Krestanu ma v sobe zidovske geny a zidovska genetika je natolik komplikovana, ze se o rase jiz neda mluvit.
  http://www.nationmaster.com/encyclopedia/Semitic-people

  OdpovědětVymazat
 7. "A tak by se dalo pokračovat dále."

  -Tak pokračujte! Zatím jste odhalil jen JEDNU chybu!

  OdpovědětVymazat
 8. OK, není nejmenšího dokladu pro to, že by Stalin byl Žid.

  OdpovědětVymazat
 9. Další: Prvním předsedou Nejvyššího sovětu národního hospodářství (ВСНХ) nebyl Юрий Ларин, nýbrž Н. Осинский, Rus jako poleno. Stačí?

  OdpovědětVymazat
 10. To G.P.: Ne, enstačí. Pořád to jsou jen dva jména. A kde máte důkazy? Já netvrdím, že ten seznam židů v bolševickém Rusku musí být parvdivý. Já tvrdím, že jste zatím nepředložil přesvědčivé důkazy ve vyvrácení toho článku. Dvě jména jsou zatím stále málo.

  Nevím, jestli autoři tohoto seznamu prolézali sovětské a carské archivy. Pokud to neudělali, tak to je špatné. Já sám ale předpokládám, že archivy procházel Alexandr Solženicyn, jehož historické dílo o židech a jejich moci v bolševickém Rusku a při VŘSR bylo jedním z posledních děl v jeho životě (titul 200 let pospolu). Solženicynovi se dá věřit mnohem víc než tamtěm extremistům (nechci ty lidi nijak dehonestovat. že jsou extremisti je prostě fakt). To, že se současné židovské a sionistické lobby jakékoliv negativní zmínky o židech za bolševického Ruska nehodí, je věc jiná.

  OdpovědětVymazat
 11. Mám na mysli židy v pozici mučitelů a nikoliv v pozici obětí (mnoho židů jakožto buržoazie, boháči a kulaci oběťmi bylo).

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>