29. listopadu 2008

Poprava Klause

Stejně jako ČSSD kdysi zařízla Zemana, tak se nyní chystá poprava Klause.

9 komentářů:

 1. K dělení chybí jediné: nový vůdce. ODS si může ještě nějakou dobu namlouvat, že je vše v pořádku, ale díry pod čarou ponoru se už před cestujícími ani před posádkou utajit nedají.

  OdpovědětVymazat
 2. Nemyslím. ODS má vůdce naprosto jasného: Je jím Topolánek. Eurorealistická Libertas si vůdce vygeneruje. Zatím se nabízí Bém nebo Mach, ale jisté to nemají.

  Odchodem eurorealistů bude ODS pro mne opět volitelná (nyní jsem volil zelené).

  OdpovědětVymazat
 3. Hovořil jsem o vůdci odštěpenců, ale ani v případě ODS to není tak jasné. Topolánek je prohrávající karta, ten udělal tolik kompromisů, že pod jeho vedením se popularita strany nezlepší.

  V politice platí, že rozdělením strany může někdy celkový volební zisk stoupnout, protože některou z frakcí budou volit i ti, jimž předtím spojená strana vadila, nicméně nejsem si příliš jist, že se tato operací zdaří bez újmy na životě pacienta.

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Pecino, neměl byste se tak ostýchat. Myslím, že klidně můžete nabídnout ODS zkušenosti z té vaší strany. Vy přece o křídlech, frakcích atd. musíte vědět všechno.

  OdpovědětVymazat
 5. Re: neznalek

  jhsdfu jhsbvzýč5 kjf*/8, fáčh6 wčz:ioá.
  doiif457weiea.

  OdpovědětVymazat
 6. Podle mého názoru a podle mých zkušeností z Holandska nemá taková partaj, monothematická "trucpartaj", jako Libertas.cz šanci na to přežít víc než jedno volební období. Vyjma případu, že by se odpor k LS a EU stal nejdůležitějším item pro většinu českých voličů.

  OdpovědětVymazat
 7. To je právě mýlka. Libertas.cz by nebyla monothematická, nýbrž populistická. Kromě důsledně antievropského postoje (nesouhlas s antidiskriminačním zákonem) by byla i proti politické korektnosti (řešení romského problému). Přesto by i ona měla vnitřní problémy: Část populistů je proamericko-proisraelská, část je panslavistická.

  Úspěch Libertas.cz závisí na tom, zda v ní budou spatřovat budoucnost význačné osobnosti typu Béma, který zatím hodlá setrvat v ODS: Klíčové podle mne bude, zda se Klaus stane skutečným členem Libertas.cz, nebo zda po vzoru Havla a jeho stran Pravdy a lásky bude pouhým sympathisantem. Pokud to druhé, nedávám Libertas.cz příliš chanci na úspěch. Pokud to první, může to být nová Kadima (קדימה), která formálně taky začala jako strana odchodu z Gazy.

  OdpovědětVymazat
 8. Odchodem eurorealistů bude ODS pro mne opět volitelná (nyní jsem volil zelené).

  Poslední dobou jste měl mimořádné štěstí volit vždy tu stranu, která do příštích voleb zanikla. Bude ODS výjimkou?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>