15. listopadu 2008

Vrána k vráně sedá

Starý komouš, Jan Neoral, shledal zalíbení v jiném starém komoušovi, Giulietto Chiesovi, kterého obratně vydává za "nezávislého" poslance. Zdá se, že se vracíme do 80. let se vším všudy, kdy ruské tajné služby pořádaly uspěšné pacifistické campagne, aby dosud svobodné státy mohlo Rusko snáze spolknout. V čele jedné takové stál Jan Kavan, nyní jsou jiní užiteční idioti.

Updated.

25 komentářů:

 1. Dejte si pozor, Petersi, začínáte upadat na úroveň Neffovy polofašistické modré sekty na Neviditelném psu!

  OdpovědětVymazat
 2. Předchozí komentář zní jako nadávání sovětských hokejistů našim do fašistů.

  OdpovědětVymazat
 3. To tak může připadat někomu, kdo na Psa nechodí a tamní "argumentaci" nesleduje...

  OdpovědětVymazat
 4. Taky si myslim, ze a priorni osuzovani "antiradaristu" coby uzitecnych idiotu a ruskych agentu neni. Smirte se s tim, ze jsou proste lide s odlisnym pohledem na svet i v tomto...

  OdpovědětVymazat
 5. Vodníku, proč? Tím, že upozorním na to, že kommunista zůstane kommunistou, i kdyby trakaře padaly? Terminus technicus pro попутчики vymyslil samotný Lenin: полезные идиоты.

  OdpovědětVymazat
 6. Ne. Tím, že zaměňujete pojmy s úmyslem očernit. O Vaší zarputilé neochotě rozlišovat mezi "ruským" a "sovětským" už nechci ztrácet slov. Nyní k tomu přidáváte "kommunista" vs. "bolševik". Já o politické kariéře J. Neorala nevím nic, jen že je členem KSČM a snad i byl před listopadem KSČ. Není žádným hrdinou, v KSČ (nebo SSM) musel být v ČSSR každý, kdo to chtěl někam dotáhnout, čest výjimkám. Členstvím v KSČ se člověk ale ještě nestával "bolševikem".

  Momentálně je on, kommunista, good guy, který opakovaně odhaluje lži Topolánka, Vondry, Klvani a dalších, kteří jsou naopak bad guys tedy lidově "bolševici", tentokrát v hábitu modrém místo rudého. Že tak činí coby člen KSČM je stejně smutným a ostudným selháním státu jakožto obhájce společného zájmu jako to, že vitální zájmy občanů v blízkosti romských ghet musí hájit extremisté.

  OdpovědětVymazat
 7. Kdo vstoupil do KSČ po r. 1968, anebo tam setrval, rozhodně nebyl bolševik, byla to pouze vypočítavá svině.

  OdpovědětVymazat
 8. Já členy Strany nehájím. Ani členy SSM. Nebyl jsem ani v jednom, ale už jsem taky vyrostl z toho období, kdy jsem každým svazákem a straníkem hluboce pohrdal. Vidím kolem sebe individualistické Holanďany, o kterých je mi jasné, že kdyby jim sem někdo nastolil totalitu, chovali by se (téměř) identicky.

  OdpovědětVymazat
 9. Sviní se člověk mohl stát i jinak, samozřejmě. To ale neznamená, že bych položil rovnítko mezi těch 9 milionů, kteří ve straně nebyli, a 1 milion straníků.

  OdpovědětVymazat
 10. Mezi Ruskem a SSSR je natolik zanedbatelný rozdíl, že jste ho schopen vidět pouze Vy. Na druhou stranu zase vydáváte SSSR za židovský stát.

  Mezi bolševikem a kommunistou už není rozdíl vůbec žádný, jsou to synonyma.

  Neoral o sobě píše, že kandidoval za ČSSD. Kommunistou tedy nyní již není. Byl jím v době, kdy to mělo nezanedbatelné výhody a sloužil tak zvrhlému régimu.

  Chiesa byl bolševik rovněž, jen s tím rozdílem, že nepáchal zlo přímo, protože jako Ital ani nemohl. Nicméně agent Moskvy to byl rovněž.

  Nevím, jaké lži Topolánka, Vondry, Klvani a dalších máte na mysli. Vím jen to, že Neoral tají, komu jeho aktivity slouží. Kdo se v cizině raduje, když má Neoral úspěch?

  Selhání státu by bylo, kdybychom propásli chanci mít tady radar a tím se pojistit proti Rusku. Co budeme dělat, až se Rusko rozhodne zopakovat rok 1968?

  OdpovědětVymazat
 11. Na druhou stranu zase vydáváte SSSR za židovský stát.
  To si mě s někým pletete! Já tvrdím, že revoluci a terror do země nezavedli Rusové, ale mezinárodní sebranka, v níž největší podíl měli odpadlí židé. V prvních desetiletích tohoto terroru byli jeho obětmi převážně Rusové. Pochopitelně se postupně stále více "rusifikoval" a po druhé světové válce byl dokonce protižidovský. Ale nebyl ruský a svou internacionální podstatou ani není identifikovatelný s jakoukoli národností (včetně židovské).

  Mezi bolševikem a kommunistou už není rozdíl vůbec žádný, jsou to synonyma.
  Víte velmi dobře, co termínem "bolševik" myslím. Na barvě opravdu nezáleží.

  Selhání státu by bylo, kdybychom propásli chanci mít tady radar a tím se pojistit proti Rusku. Co budeme dělat, až se Rusko rozhodne zopakovat rok 1968
  Toto uvažování vycházíh z paranoidních, tedy chorých představ a je proto nutno na něj nebrat žádné ohledy.

  OdpovědětVymazat
 12. Termín "bolševik" je chápán dosti jednotným způsobem; pokus o redefinici na něco zcela jiného působí mírně řečeno nedůvěryhodně.

  OdpovědětVymazat
 13. Termín "bolševik" je chápán dosti jednotným způsobem
  To je otázka - a jestli, pak zda je to ten tvůj způsob. Každopádně není dnes chápán ve smyslu "levicový, kommunistický (krvavý) revolucionář" nýbrž jako ideologicky profilovaný (jedno, zda upřímně či zištně) totalitní (či totalisující) nedemokratický byrokrat, bez ohledu na "barvu" oné ideologie. Poprvé jsem to v tomto smyslu slyšel o holandských politicích od Hutky v r.1982.

  Ale samozřejmě můžete s Petersem předstírat, že nevíte, co mám na mysli nebo pokrytecky deklamovat "nepřesnost", které se dopouštíme ovšem všichni s celou řadou používaných termínů, jak už bylo řečeno.

  OdpovědětVymazat
 14. Takže Chicago Boys jsou bolševici? To snad ne. To je falšování slov dotažené ad absurdum.

  V Nizozemí se to možná takto používá, v češtině nikdy. Nicméně OK, nahradím "starého bolševika" "starým komoušem".

  OdpovědětVymazat
 15. Well, starý komouš nemusí vůbec být bolševik a může být i good guy. Zatímco dřevní antikommunista může vystupovat jako naprostý bolševik a bad guy. Ovšem i pak zůstává použití slova "komouš" určitým citovým zabarvováním, které v určitém kontextu působí ohavně, byť tomu bolševici a bolševické komisařky mohou tleskat.

  OdpovědětVymazat
 16. "Poprvé jsem to v tomto smyslu slyšel o holandských politicích od Hutky v r.1982."

  Nevím, jestli má smysl odvolávat se na toho ubrečeného ublíženého nýmanda, který má pocit, že když náhodou není nikde záznam o jeho udávání, může psát prototypy sraček jako "Udavač z Těšína". Nejen, že mu nedochází, že pro hudbu je prvořadý talent, ale ani mu nedochází, jak směšně působí, když vypráví, že nosil v kapse žiletku, aby se mohl podříznout, kdyby ho obtěžovala STB, ten bolestínskej pseudodisident.

  OdpovědětVymazat
 17. Nevím, jestli má smysl odvolávat se na toho...
  Proč by nemělo, když to není ojedinělý případ? Takhle dnes prostě to slovo používá řada lidí. Co by se na tom změnilo, kdybych ho slyšel o pár let později od Nohavici?

  Hutka nikdy nebyl můj oblíbenec, ale mám na něj jiný názor...

  OdpovědětVymazat
 18. Já Ti, Vodníku, nevím. Jednak termín "bolševik" byl kdysi celkem jasně definován. To, že se z něj dělá dnes pejorativní termín pro cokoli, je stejně hloupé jako neadekvátní používání termínů "fašista", "nacionalista" či "nacista".

  Možná nesleduješ jeho poslední aktivity...způsob, jakým se snaží zviditelnit, je vážně ubohý.

  OdpovědětVymazat
 19. Mezi bolševikem a kommunistou skutečně není žádný rozdíl, ale když Vy ho tam vidíte, tak jsem Vám vyšel vstříc. Nic mi to neudělá. Citové zabarvení je tam schválně, nepíšu chladnou analysu.

  Nedokážu si představit starého komouše, který je hodným hochem. To je contradictio in adiecto.

  OdpovědětVymazat
 20. K použití pojmu "fašista" jako universálního pojmu pro nepřítele svobody se hrdě hlásím. Jen je to v češtině dosti nezvyklé a vyvolává to značnou pozornost. Ale pořád lepší než když se za fašisty kommunisticky označují jen nacisté a nikdo jiný.

  OdpovědětVymazat
 21. To, že se z něj dělá dnes pejorativní termín pro cokoli, je stejně hloupé jako neadekvátní používání termínů "fašista", "nacionalista" či "nacista".
  To s tebou sice souhlasím, ale ani ty ani já s tím nic nenaděláme. Prostě ten konsensus u všech těch termínů se zaťatými zuby přijímám.

  Možná nesleduješ jeho poslední aktivity...způsob, jakým se snaží zviditelnit, je vážně ubohý.
  Kdo? Hutka nebo Neoral?

  OdpovědětVymazat
 22. Nedokážu si představit starého komouše, který je hodným hochem. To je contradictio in adiecto.
  To byste se divil, kolik jich je!... Starý bolševik převlákl kabát, obarvil si ptáka na modro a je z něj nový bolševik. Starý komouš buď komoušem zůstane nebo jím přestane být.

  OdpovědětVymazat
 23. No to nevím. Já znám jen pár televisních pořadů s Třešňákem a s mým švagrem Ivanem Landsmanem, jemuž neobyčejně a nezištně pomohl. Takže klidně můžeš mít pravdu. Je třeba ale i nezapomínat, co H. znamenal pro ohromné masy najmě mladších lidí před svou emigrací.

  OdpovědětVymazat
 24. http://www.youtube.com/watch?v=PLxiCz8ji84

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>