Na svém novém blogu Ross Hedvíček napsal: "Krasnym prikladem je situace na ceske Wikipedii, kde asi 15-20 nezletilych ci sotva zletilych spravcu je metodicky vedeno byvalym agentem StaSi a StB a jednim "ucitelem" z ceske vysoke skoly. Pod zaminkou, ze je to "proti pravidlum" je ceska Wikipedie systematicky vycistena od "tridne nespravnych" pohledu a informaci na historii Ceskoslovenska a historickych osobnosti minulosti a personalit soucasnosti. Takze o Masinech, Cibulkovi nebo Hucinovi tam najdete jen ofrnujici a derogativni komentare. To pravidlum mladych marxistu neodporuje.
Dalsi moznosti vyzkouset tu imaginarni svobodu projevu v Ceske republice byvaly blogy na strankach ceskych novin. Ano, byvaly. Tato moznost uz vice mene neni. Kdokoliv mirne kriticky a navic emigrant, je z ceskych novin promptne vykopan a odkazan na zahranicni servery jako blogspot.com. Problem je v tom, ze prumerny cesky ctenar blogspot necte - cte idnes.cz a nebo lidovky.cz - a cilem kazdeho blogera je byt cten. Za tu kratinkou dobu co jsem byl trpen na blogu idnes.cz jsem si udelal nasledujici pruzkum - muj cesky clanek (bez reklamy) na blogspotu si za tyden precetlo 50 lidi, stejny clanek bez reklamy na idnes.cz si za tyden precetlo 5000 lidi - je jasne, ze naprosta vetsina z nich byla pouzi "kolemjdouci" ktere clanek nahodne zaujal. Odtud plynul i muj zajem byt na nejakem vetsim ceskem novinovem serveru - na soucasnem serveru blog.cz mne za par mesicu cetlo ctvrt milionu ctenaru (prestoze vsechny ostatni blogy jsou infantilni uctivaci Hotelu Tokyo). Pokud by tento muj blog byl na idnes.cz - moje ctennost by byla za stejnou dobu nekolik milionu ctenaru. A to prece soudruzi nemuzeme pripustit, ze ano?"
Reakce mladého vědce: "O jistém bloggerovi, který si říká Ross Hedvicek, a jehož posláním se stalo terorizovat vlastníky emailových schránek." Myslím, že ačkoliv Hedvíčkovy e-maily spamem nejsou, že by je neměl posílat těm, kteří o ně nestojí.
1. Chápu, že RH vadí, že "na názorech záleží", a to i když mám o jeho názorech celkem jednoznačné mínění.
OdpovědětVymazat2. Nechápu ale, proč touží po tom, aby ho denně četly milióny čtenářů. Už třeba proto, že nejčtenější jsou takové perly jako Viewegh a Pavlovská. Radši bych byl Avishai Cohen než Hotel Tokyo.
Myslím, že ačkoliv Hedvíčkovy e-maily spamem nejsou, že by je neměl posílat těm, kteří o ně nestojí.Hmm, to se vám povedlo, skutečně :-).
OdpovědětVymazatSPAM (e-mail) je definován jako "masové rozesílání nevyžádaných e-mailů".
Pokud se pamatuji, není to poprvé, co se toto v souvislosti s Hedvíčkem snažíte tvrdít. Squaring the circle, anyone? :-)
To tam definovali lidé Vám podobní, takže to není argument.
OdpovědětVymazatTo tam definovali lidé Vám podobní, takže to není argument.Nebo je to spíš tak, že vy se z nějakého důvodu snažíte tu definici přizpůsobit "k obrazu svému", navzdory všeobecnému konsensu. Což tím spíš není argument :-).
OdpovědětVymazatDefinice nastavuje dvě (nutné a zároveň postačující - takže optimální, IMHO - viz Occamova břitva :-) klíčové podmínky: 1. nevyžádanost, 2. stejný obsah, rozesílaný masově. Žádné další doplňky či upřesnění nejsou potřeba. Může se někdo jistě snažit přidat další podmínky, omezující rozsah té definice, ale to už je jen spin, sloužící něčí (obvykle nevyžádané :-) agendě.
Na rozdíl od Vás dobře vím, jak články na wiki vznikají. Všeobecný konsens to není ani náhodou. Tak ani zde.
OdpovědětVymazatPodle standardní definice je spam nevyžádaný kommerční e-mail a nemusí být ani massový.
Všeobecný konsens to není ani náhodou. Tak ani zde.-
OdpovědětVymazatŠmarjá, jsou tam odkazy na zdroje (a ne na jeden, hned na pět - [1][2][3][4][5] :-).
-
Všeobecný konsens to není ani náhodou.-
Hmm, ale podstatně všeobecnější, než váš (osamělý) názor :-).
-
nevyžádaný kommerční e-mail-
To komerční jste si tam (svévolně :-) přidal :-). Mas[s]ový nevyžádaný e-mail (AKA SPAM) může posílat např. i politický (nebo jakýkoliv jiný) aktivista (jako např. R. Hedvíček). To, že je někdo politický aktivista ještě neznamená, že může opruzovat lidi (SPAMem) a navíc přitom předstírat, že o SPAM nejde :-).
-
(P.S. ty pomlčky jsou tam proto, že vaše Wikipedie z nějakého důvodu ruší vynechané řádky za /em tagem.)
Doplnění - SPAM (UBE) by Internet Mail Consortium:
OdpovědětVymazathttp://www.imc.org/ube-def.html
"Note: the first version of this report used the term Unsolicited Commercial Email (UCE). That term was originally chosen because much of the early debate about UBE was centered in the United States where commercial speech can be regulated by the government but political and religious speech cannot. However, on reflection, because UBE is an international problem, the term "UCE" was changed in this report to "UBE". Limitations on the control of UBE, such as having to have different laws for political UBE versus commercial UBE, will be a local matter."
OdpovědětVymazatNo vždyť !!!
OdpovědětVymazatDříve UCE (Unsolicited Commercial Email), poté UBE (Unsolicited Bulk Email).
Vysvětleny důvody proč dřívější termín UCE změněn na UBE (vnitropolitické USA).
Obě kategorie nezávisle označeny souhrnně jako SPAM.
Navíc vysvětleno odkud termín SPAM původně pochází (the term "spam" originated in the realm of Usenet news, not email) a co znamená (although that term encompasses a wider range of intrusive transmissions). (Zvýraznění moje.)
Je zároveň připuštěno, že možnost regulace (omezení) politického SPAMu (nikoliv název SPAM samotný) může podléhat, v závislosti na lokálních podmínkách, rozdílným pravidlům.
Kde je problém?
--
Že by legislativa ČR nějak chránila politický SPAM si navíc nemyslím.
Z Hedvíčkovy reakce na Borovičkův blog: "mam tuseni ze i vase vedecka prace bude nejspis stejne nekvalitni jako vase cteni emailu."
OdpovědětVymazatFuj, špína... :-/