25. září 2008

Aktuální seznam škůdců cs:

Tomáš Pecina publikoval svou představu seznamu škůdců cs:. Obávám se, že je cca 2 roky zastaralý; od té doby došlo k některým změnám (především v osobách; tyrannie je to pořád stejná.)

Beren je sice architekt berenismu, ale v poslední době se stáhnul do pozadí. Byť jeho zásluhou nyní vládne na wiki nezměrná tyrannie, není již jejím hlavním vykonavatelem.

Kdo tedy nyní škodí wiki nejvíce? Je to tento gang čtyř: Cynik – JKB – Ioannes Pragensis – Mercy. Důvody jsou jasné. O Cynikovi je skoro škoda slov. Notorický nevzdělanec, který čím méně o thematu ví, tím více prosazuje svůj fanatický názor.

JKB na wiki moc nepíše, ale kdykoliv píše, tak to stojí za to. Kdyby se na wiki všem měřilo rovným metrem, tak je dávno za trolling zablokován.

Ioannes Pragensis je nový hlavní ideolog. Jako každý správný marxista prosazuje utažení šroubů.

A Mercy? Ten je pod vší kritiku. Ačkoliv je jeden z mála správců, který plní své povinnosti a odpovídá na e-maily, to zdaleka není podmínka postačující, aby jeho činnost byla alespoň elementárně užitečná. Nestačí totiž žádosti odmítat pod z prstu vycucanými záminkami, ale je třeba konat. Nikoliv však tak svévolně, jak předvádí. Mercy by neměl zůstat správcem už ani minutu.

5 komentářů:

 1. Napsal jsem, že hodnotím dlouhodobé zásluhy. Mercy je proto až někde kolem 10. místa a -jkb- je sice zaznamenáníhodný grasl, ale tolik projektu zase neuškodil.

  OdpovědětVymazat
 2. OK, pak máme jiná kritéria. Nicméně, nebylo vhodné umazávat negativní hodnocení, pokud se dotyčný aspoň trochu polepší? Např. Egg se mnou uzavřel dohodu, kterou plní. To hodnotím positivně. Toho trockista JKB není mentálně schopen.

  OdpovědětVymazat
 3. Jestli s vámi Egg uzavřel dohodu, nemá na jeho obecnou škodlivost žádný vliv: ledaže by jejím předmětem bylo jeho počínání (Slováci mají pěkný výraz "vyčínanie") na wikipedii.

  OdpovědětVymazat
 4. Ano, předmětem bylo jeho počínání na wiki, byť omezené na mou osobu.

  OdpovědětVymazat
 5. Správce Mercy není problémem čtenářů, ale wikipedie samotné.
  Mám s ním taky negativní zkušenosti. V článcích vztahujícím se k Moravě jsem se snažil doplnit k národnostnímu složení o národnost "Moravskou", což smazal s obecným odůvodněním "Vkládání nesmyslů".

  Vůbec nechápu, jak může být takovej člověk správcem encyklopedie.

  Zdravím Wikipedii!

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>