19. září 2008

Stalinista Ioannes Pragensis se vybarvil

Článek, jehož hlavním autorem je Ioannes Pragensis, Komunismus, který trpí jeho wikihříchem – vlastněním článku – a který není žádným pojednáním o kommunismu, nýbrž výtahem z dějin mezinárodního dělnické hnutí a vědeckého kommunismu, jak se to Ioannes Pragensis kdysi naučil, se stal předmětem zajímavé editační války.

Pro patafysický obsah článku přirozeně to byla válka mezi odborníky na trpaslíkologii: stalinistou Ioannem Pragensis na jedné straně a trockistou Atahualpou na druhé straně. Další trockista, JKB, se sice nezapojil, ale přesto musím dát za pravdu Atahualpovi, který evidentně zná autentického Lenina, zatímco Ioannes Pragensis pouze jeho stalinskou interpretaci z VUMLu.

Pragensova věta: "A já Vaše změny vylepšuji právě tím, že je revertuji, neboť nenalézám jiný způsob, jak text po Vašich zásazích zlepšit," by si zasloužila za wikivyznamenání za mimořádný příspěvek do zlaté pokladnice berenismu.

3 komentáře:

  1. Celé jsem to nepřečetl, ale zaujalo mě, že mají chybu hned v první větě: communis neznamená společné, ale společný/á (společné je commune).

    OdpovědětVymazat
  2. Jistě, moniturují to tu velice pečlivě, protože z nás mají strach. Uvědomují si totiž jasně naši intellektuální převahu.

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>