3. září 2008

Další úžasná vymoženost Pavla Béma

Dnes jsem přetrpěl hodinovou frontu na další úžasnou vymoženost Pavla Béma: OpenCard. Ne, že by elektronisace jízdenek byla sama o sobě něco špatného, ale logistika této akce je smutným vysvědčením ODS. Už jen ty formuláře. Člověk si je sice může stáhnout z Internetu, ale pak s nimi musí pěkně osobně do fronty. Potřebné formuláře jsou dva, ale druhý není interaktivní, takže člověk musí ty samé osobní údaje hezky zopakovat.

Nejsem ostříleným frontovým bojovníkem z dob kommunismu, takže neznám užitečné fígle. Zkusil jsem tam jít dopoledne, ale hodinové čekání není něco, co bych považoval za promptní vyřízení žádosti. Odhaduji, že bude potřeba 1 000 000 karet. Jestli si ODS myslí, že pro takový počet jsou dostačující 2 úřednice na jedno kontaktní místo, tak je hluboce na omylu. Kdybych byl pražský občan, tak bych v krajských volbách nikdy ODS nevolil.

Update: V tomhle článku jsem zachycen na fotce, jak poctivě stojím ve frontě. Ani jsem si nevšimnul, že mne někdo fotí.

30 komentářů:

 1. Zajímavé. Mně čekání ve frontě začátkem srpna zabralo méně než 5 minut, nicméně dodnes kartu (objednal jsem si čipovou versi) neposlali.

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem si pořídil tu lepší. Věděl jsem o tom, že jí neposílají, nicméně odmítl jsem tam stát další nekonečnou frontu pro převzetí. Věřím, že jí jednou poslat musí, navíc slevu slíbili ponechat, ať karta přijde kdykoliv.

  OdpovědětVymazat
 3. Poslat poštou se dá - pokud vím - i ten formulář. Tuším, že to psala Bémova hlásná trouba, pražská MFD :o)

  OdpovědětVymazat
 4. V Plzni jsme před několika lety měli ten přechod celkem bez problémů. A to tu taky máme ODS. A nevypadá to, že by ji měli oranžoví vystřídat. Jak by také mohli, když proti Schnebergerovi v senátních volbách postavili Emmerovou (už po jejím účinkování na MZd)...

  OdpovědětVymazat
 5. Nebo poslat po poslu. :-) Jen vybubnovat to tuším nejde.

  OdpovědětVymazat
 6. Mě to čeká (odkládal jsem to jednak kvůli návalu, jednak kvůli otevření registrace v městské knihovně, kde aspoň přihodí roční členské poplatky - mimochodem, též jsem se rozhodl, že když už mě mají buzerovat, tak jen to nejočipovanější je pro mě dost dobré :-) a že Poučení o osobních údajích blablabla není vyplnitelné v PDF, jsem zjistil před pár minutami :-(

  Pražský občan nemůže volit v krajských volbách nikoho (i když existuje nějaká skupinka, která proti tomu bojuje; neznáte je někdo?). AFAIK, nechtěl jste říct "kdybych nebyl"?

  OdpovědětVymazat
 7. Jo, zjistil jsem, že jsem ušetřil 60 Kč. Je otázka, zda to za tu hodinovou frontu stálo.

  Praha má své krajské volby jindy: Společně s obecními.

  Pražský občan opravdu nejsem. Kdybych byl, tak bych pražskou ODS nevolil.

  OdpovědětVymazat
 8. To je otázka, dá-li se tomu říkat krajské volby.

  Byl jsem teď ve Školské a tam jich bylo jen cca 5 (čímž se řeší původně zamýšlená otázka, má-li smysl to zkoušet na pobočce, nebo jde všechno přes Ústřední knihovnu a příslušně se to zdrží), ovšem všichni přišli během mého cca 40minutového pobytu - a všichni se ptali vpředu u pultu, načež byli posíláni do zadní internetové místnosti po stopách "Opencard" nalepených na podlaze; knihovnice se shodly, že jsou k ničemu :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Ano, dá. Praha je krajem.

  Vaše intermezzo jsem příliš nepochopil.

  OdpovědětVymazat
 10. Kdysi jsem měl za to, že Praha bude mít zároveň krajské a zároveň městské orgány: přišlo mi divné, že politici nevyužili tuto možnost ke zřízení dalších postů.

  OdpovědětVymazat
 11. Zřejmě to bylo proto, že celý systém navrhovali úředníci. Čeští politici nemají příliš velkou fantasii.

  OdpovědětVymazat
 12. TP: Vedle vlivu socialistické tradice si asi byli politici vědomi, že pak by je už obyvatelstvo defenestrovalo.

  Guy: Já zas moc nerozumím, co míníte mým intermezzem; pakliže první závorku, šlo mi o to, že jsem se chtěl zeptat na pobočce, co mám blíž, jestli se všechny žádosti odvážejí do, a karty přivážejí z, Ústřední, a zda by to tudíž nebylo tam od dva dny rychlejší; ale nechtěl jsem stát tu frontu.

  Dneska po třetí bylo ve Školské prázdno, delší dobu jsem pak stál vpředu u pultu, aby mi zaregistrovali ten rok zdarma...

  OdpovědětVymazat
 13. Aha. Teď už je to jasnější.

  aby mi zaregistrovali ten rok zdarma...
  Na ten prý stačí přijít kdykoliv.

  OdpovědětVymazat
 14. Dnes mi ten zázrak dorazil, v pondělí se pokusím nabít si na ni kupon na příští rok.

  OdpovědětVymazat
 15. Tak hodně úspěchů v tomto komplikovaném a odvážném kroku.

  OdpovědětVymazat
 16. Nevirtuální nákup časově nevyšel, ale pořídil jsem kupon elektronicky a budu s napětím očekávat, jak proběhne nabití karty ve "validátoru".

  OdpovědětVymazat
 17. Už mi měla přijít, ale zatím k tomu nedošlo. Když vidím ty fronty, tak si asi taky zkusím koupit kupón elektronicky.

  OdpovědětVymazat
 18. Průběh: 18.55 hod. stanice metra I. P. Pavlova (jedna z několika, kde jsou "validátory"). Jsem ve frontě druhý. Člověk přede mnou vkládá kartu, nic. Vkládám kartu, nic. Člověk za mnou vkládá kartu, nic.

  Úplatek za tohle výběrové řízení musel rozhodně stát za to!

  OdpovědětVymazat
 19. Mně samozřejmě ještě nepřišla, ač jsem ji už týden měl mít.

  OdpovědětVymazat
 20. Na e-mail s dotazem žádná reakce, na infolince po kratším čekání informátorka sděluje, že validátory na I. P. Pavlova a na Florenci nefungují, ale do zítřka snad budou. To chci vidět…

  OdpovědětVymazat
 21. Další pokus.

  Florenc, 16.10.2008 ve 13.45 hod. Validátor bez fronty. Vkládám kartu, validátor zobrazuje její číslo a píše, že nahrává kupony, abych kartu nevyjímal. Pak přechází do tohoto stavu, ze kterého se během několika následujících minut už neprobral (omluvte fotografii, je z mobilu). Zda kupony nahrál nebo nenahrál, není zřejmé.

  Dnes to zkusím znovu, ale musím si pospíšit, kupon má platnost pouze 20 dnů od zaslání, pak propadá.

  Opravuji svou hypothesu: úplatek za tuto veřejnou zakázku musel být gigantický!

  OdpovědětVymazat
 22. Jen pro úplnost: na e-mail odeslaný 8.10.2008 přišla 13.10.2008 v 16:47 odpověď:

  Dobrý den!
  Minulý týden jsme tuto informaci zaznamenali a upozornili na ni jak správce projektu, tak dopravní podnik. Bylo nám sděleno, že nyní už by validátory v metru měly fungovat v pořádku.
  S pozdravem
  Eva Pavlíková

  OdpovědětVymazat
 23. Vy máte pětimegapixelový mobil? A je to k něčemu dobré?

  OdpovědětVymazat
 24. K ničemu, nevím, proč ho tam cpou. Asi marketing, superlativ je králem: před chvílí jsem pustil TV a tam zase propagovali nejlehčí minerální vodu.

  OdpovědětVymazat
 25. Já mám menší, ale standardní rozlišení si mohu nastavit.

  OdpovědětVymazat
 26. To tam jde také, co mi nicméně přijde jako skutečný problém N95, je nemožnost nastavit si stupeň JPEG komprese.

  Protože mobilem fotografuji nejčastěji dokumenty, které ve finále stejně převádím na B&W a ukládám v PDF, dosud jsem to neřešil, ale předpokládal bych, že se pro dá stáhnout nějaký lepší fotosoft z webu.

  OdpovědětVymazat
 27. Ano! Nevěřil jsem tomu, ale ano! Mám kupon v kartě – možná.

  Odehrálo se na Florenci, dnes ve 13.40. Vložil jsem kartu do validátoru, byl jsem vyzván, abych vyčkal, než se kupon nahraje, a systém tentokrát nezkolaboval, nýbrž zobrazil kupon jako nahraný.

  OdpovědětVymazat
 28. Tak jsem dnes, po více než 7 týdnech čekání, ten zázrak dostal taky. Teď ho ještě zakoupit kupón na příští rok.

  OdpovědětVymazat
 29. Tak jsem si ho koupil; šlo to překvapivě snadno – značný rozdíl od pořízení karty. Jen nevím, zda jsem neudělal chybu, že jsem zaplatil kartou.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>