21. září 2008

Kdo je antisemita, xenofob a rasista

Scooolie, administrátor diskussního fora Eretz: "Člověk, který na svém webu otiskne antisemitský, xenofobní a rasistický článek bez toho, že by nějak naznačil či vysvětlil, že s ním nesouhlasí a proč jej tedy vůbec zveřejňuje, objektivně je antisemita, xenofob a rasista." Aneb jak málo stačí ke společenské popravě.

A ještě něco: "Jde o princip, kdy dobře víme, že těmhle zastáncům White Supremacy nejde o upřesnění vědeckých dat o počtu obětí genocidy Židů, ale o maximální možné popření, že k takové genocidě kdy došlo. A proto z principu brojíme i proti jejich snaze "jen" snižovat počty, protože víme, co je cíl a že se jedná jen o salámovou taktiku."

"Když zakážete volné šíření jedů a ty, kdo jedy přesto šíří, zavřete do vězení, místo abyste s nimi diskutoval do nekonečna o mylnosti jejich postoje, jste rozumný člověk. Komunistická a nacistická ideologie a její ospravedlňování je zlo, srovnatelné s šířením jedu či infekce mezi obyvatele." Co na to říct? Snad jen: "Nejsme děti, nejsme děti."

2 komentáře:

 1. K tomu poslednímu odstavci: já jsem taky pro trestnost šíření a propagace myšlenek, pobízejících k vraždění apod. Vy říkáte "Nejsme děti!" mj. díky právě tomu vzdělání, proti kterému na jiném místě brojíte, to si vůbec neuvědomujete! Ti, kteří budou oblaženi "vzděláním" amerického nebo holandského stylu, těmi "dětmi" zůstanou do smrti.

  Ta debata na Eretzu má jinak úroveň, jakkoli s některými výroky té či oné strany nemusíte souhlasit. Škoda, že se nezapojilo víc lidí.

  OdpovědětVymazat
 2. To je právě úděsné. Není jediný rozumný důvod, proč by mělo být trestné šíření a propagace myšlenek, pobízejících k vraždění apod.

  "Nejsme děti!" mj. díky právě tomu vzdělání, proti kterému na jiném místě brojíte, to si vůbec neuvědomujete!
  Nikoliv, nejsem jen liberál, ale demokrat. Věřím, že si lid dokáže vládnout sám. A k tomu nepotřebuje žádné poručníky, kteří vždycky všechno víc než on. Kde se vůbec v lidech bere ta pýcha považovat své bližní za idioty?

  Ti, kteří budou oblaženi "vzděláním" amerického nebo holandského stylu, těmi "dětmi" zůstanou do smrti.
  Naopak, budou mít praktické, tj. užitečné vzdělání. Nebudou sice schopni rozhodnout, zda si Lenin přál zrušit stát hned nebo až potom, ale taková informace jim k ničemu dobrá není.

  Ta debata na Eretzu má jinak úroveň
  Nemyslím. Je to dialog hluchých s hluchými. Takový vůbec nic nepřináší.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>