23. května 2006

V Britských listech není censura

Říkejte tomu cenzura, ale články, obhajující fackování, v tomto listě publikovat nebudeme, stejně jako zde nebudeme zveřejňovat texty, obhajující kouření a kritizující jeho zákaz (píšu tohle v kavárně na pražském letišti, kde mě kouřením odvedle dusí český podnikatelský primitiv - na mysl mu nepřijde, že by se mohl zeptat okolosedících, zda jim jeho protispolečenský zlozvyk nevadí). Těším se do Skotska, kde je ve veřejných místnostech čistý vzduch - vyperu zase veškeré šatstvo...:)

...napsal Jan Čulík a jistě mu nepřišlo na mysl, že dělá něco, za co sám jiné kritisuje. Britské listy se od běžných periodik liší tím, že poskytují (nezištně a ve volném čase editorů) veřejnou službu; zatímco ostatní média (Mladá fronta Dnes, Lidové noviny, a mimo předvolební období též Právo) čtenářům vnucují jediný správný pohled na svět, Britské listy jsou dokonale pluralitní a presentují všechny relevantní úhly pohledu; které úhly pohledu jsou relevantní, rozhoduje šéfredaktor.

11 komentářů:

 1. Britske listy maji k nezaujatosti tak daleko jako ja do Moskvy. Britske listy jsou levicove, jednostranne, pro-havlovske a podivne proti-emigrantske (zadne prekvapeni pokud je vam znama Culikova minulost). A navic hlavni redaktor je byvaly (mozna soucasny) komunista. Probudte se.

  OdpovědětVymazat
 2. Nemusím s fackováním souhlasit, ale to neznamená, že nepřipustím články, které mají jiný názor. V tom případě jsem censor.

  Z lidí, kterých si více nebo méně vážím, mají jiný názor než Čulík např. Bohumil Doležal nebo Jan Beneš.

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, mám stejný názor jako Tomáš Pecina. S Bohumilem Doležalem sice v této věci nesouhlasím, ale chci si jeho názor přečíst. Pokud se Blisty podobným názorům brání, znamená to, že nemá cenu je číst.

  OdpovědětVymazat
 4. Proč ne? Buď vydávám ideologický fan-zin, nebo otevřený pluralitní časopis. Pokud to prvé, tak asi nemám zájem o myslící čtenáře. Na tomto blogu se mi líbí, že sem může psát každý: od antikommunisty (p. Hedvíček) až po kommunistu (Pohraničník).

  Censura to v pravém slova smyslu není, ale podstatou se od skutečné censury neliší.

  Názor, že fackování je fine, není jeho propagace.

  Stahování kůže za živa je dost extrémní případ, je to hnusné samo o sobě. Ale co článek o tom, že chovat v bytě zvířata je jejich týráním?

  OdpovědětVymazat
 5. Tak uveďte prosím nějaký lepší. Ze stahování kůže se mi dělá špatně; facku bych možná byl i ochoten podpořit.

  Je shoda na tom, že to censura není, protože p. Čulík není státní úředník. Nicméně s Tomášem Pecinou se shodujeme na tom, že je to špatné rozhodnutí.

  Myslím, že mezi primitivy a establishmentem USA je zásadní rozdíl. Primitivy odsuzuji, establishment USA v zásadě podporuji.

  OdpovědětVymazat
 6. "Ještě bych dodal, že na blogu, který čte 8500 čtenářů denně může být názor, že fackování je fine, jeho propagací..." To si v žádném případě nemyslím.

  OdpovědětVymazat
 7. Dobře, tak ten příklad nechme, stejně to bylo o ničem. Můžeme tedy uzavřít, že se neshodneme.

  Já Blisty nečtu už několik let. Sem tam mi někdo dá odkaz, tak se podívám. Podobně se teď chovám k Wikipedii, což je dobře. Teď ještě podobný model nastolit ke Sprše a bude to optimální.

  Také si myslím, že nic, takže těžko mohu hrát ďáblova advokáta. Nicméně si rád přečtu moudré lidi, kteří si myslí opak, jako např. Bohumil Doležal.

  OdpovědětVymazat
 8. Však publikace názoru není diskusse. Problém byl v tom, že p. Čulík odmítl diskutovat i případě, že to nebyl názor primitiva.

  OdpovědětVymazat
 9. Copak všechno musí někam vyústit? To si člověk nemůže udělat závěry jen sám pro sebe? A umožnit podobnou činnost druhým?

  OdpovědětVymazat
 10. Mně vadí, že Blisty proklamuje jako otevřený server, ačkoliv je to uzavřený ideologický plátek. Stejný problém má Sprcha.

  OdpovědětVymazat
 11. V zásadě souhlasím s Ivanem. S p. Juchelkou souhlasím pouze v jedné věci: registrace je nutná. Pak trollové jako je Max či Boutros nezmizí, ale alespoň jsou pod kontrolou.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>