30. května 2006

Flaming

Na rozdíl od trollů, kteří nejsou vítaní nikde, flamers jsou pravděpodobně duší kommunikace na WWW. Na tento blog zřejmě nepíše nikdo, kdo by se nějaké flame war nezúčastnil. Proto bychom neměli být hákliví, když se někdo otře o nás, ať už je to Fuxoft či Magnus Maximus. Podstatné je, zda svým textem sdělují něco, co nás pobaví či poučí.

Magnus Maximus napsal, dle mého názoru, zajímavý příspěvek. V kostce jde o to, do jaké míry má být člověk originální. Na pomyslné Gaussově křivce můžeme zřejmě na jednom pólu označit mne s nulovou originalitou a na druhém pólu Tomáše ze Sprchy ze 100% originalitou. Je však 100% originalita nějakou výhodou? Domnívám se, že ne. Tomáš se dle mého názoru nijak neliší od strýce Františka ze Saturnina, který rovněž neustále objevoval Ameriku. Vše znovu promyslet je sice dobrodružství ducha, ale k čemu zahazovat tisíce let poznání? Skoro nikdo není takový genius, aby mohl zahodit úplně vše.

Klidně přiznávám, že jsem všechny své názory od někoho převzal. Podle mne myslícího člověka charakterisuje kritický duch. V chaosu názorů a informací, které se na nás valí, musíme být schopni analysovat a třídit: oddělovat zrno od plev. K tomu by měla sloužit média, k tomu by měl sloužit ten blog. Česká média tuto svou úlohu neplní. Snad podobně neselže také tento blog.

7 komentářů:

 1. V čem je onen Magnův příspěvek pro Vás zajímavý?

  OdpovědětVymazat
 2. Petersi, berte v uvahu nazory ostatnich clenu blogu. Ja osobne bych zde udrzel rad pana Petra, pripomina mi trochu pana Hedvicka, zatimco Predkozky bych se zbavil jednim rezem.

  OdpovědětVymazat
 3. Dobře, vyhlašte hlasování. Většina rozhodne.

  OdpovědětVymazat
 4. Napište článek a každý oprávněný editor tam napíše svůj hlas.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>