22. května 2006

Rozhovor s Václavem Havlem

uveřejnily Hospodářské noviny. Je zjevné, že k Pravdě a lásce mám ze všech českých politických skupin nejblíže, ale plně ztotožnit se s ní nemohu.

Speciálně pro p. Zemana: "Nejde o to, jestli vládne ODS či ČSSD. Mohou vládnout tak, že žádnou změnu nezpozorujeme, že to bude k nerozeznání: stylem, atmosférou, hodnotami, perspektivou. Důležitější je to, co jsem nazval novým duchem, novým elánem."

"HN: Jsou volby, které nás čekají, těmi nejzávažnějšími po listopadu 1989, nebo jsou to podle vás už úplně normální volby, v nichž jde v podstatě jen o detaily?
Souhlasím, že nejsou nejdůležitější od roku 1989, nevím, proč by měly být."

3 komentáře:

  1. Hlavní ale je, aby nová vláda nenechala Ameriku a tzv. "mezinárodní společenství" ve štychu až zas půjde o nějaké humanitární bombardování, viď Václave! Nebo aby na území ČR nechala rozmístit americký protiraketový systém na obranu "proti Íránu" (jsou v tom Česku lidé tak blbí, že jim tohle někdo může s vážnou tváří servírovat???)

    OdpovědětVymazat
  2. Bylo by lépe, Jardo, kdyby setrval na svých humanitně bombardovacích posicích. Takhle jen potvrzuje, že je to licoměrný ctižádostivý šašek bez tváře.

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>