19. května 2006

Vzpomínka na Softwarové noviny

Četl jsem Softwarové noviny cca od roku 1990 do cca roku 2000. SN představovala hlavně 3 jména: Petr Koubský, Ivan Straka a Martin Maniš. Jejich hlavní konkurencí byl Zajíčkův Bajt.

Z těch tří jsem měl nejradši hlavně toho posledního. Byl to přesně můj šálek čaje a když jsem byl ve věku jako jsou svazáci z wiki, tak jsem si s ním e-mailoval. Bylo to v dobách, kdy e-mail neměl jen tak někdo, takže jsem tím oslňoval holky, které jsem chtěl balit.

S Ivanem Strakou jsem se párkrát viděl osobně. Příjemný společník, ale jeho články byly neskutečně suchopárné.

Petr Koubský byl hlavní tahoun SN ze Slušovic. Když odešel, SN umřely s ním.

14 komentářů:

 1. Petersi, vy jste balil holky na e-mail???? WTF? :-))) To jste teda pekny nerd. Myslite, ze by slo dneska holky balit na Linux treba? Ten taky jen tak nekdo nema.

  To by me zajimalo, kolikrat jste na ten e-mail teda skoroval.

  Ja jsem uz stary clovek a za mych mladych let se nerdi pokouseli dvorit se devcatum pomoci sbirky motylu. Ale reknu vam z vlastni zkusenosti, ze na baby zabiraji jen prachy a velikost.

  OdpovědětVymazat
 2. Nešlo. Nejde o početnost, ale o novost. Linux není cool jako byl tehdy e-mail či mobil. Zlatá 90. léta.

  OdpovědětVymazat
 3. ...pojď se podívat k nám do školy, já tam mám e-mail...

  (...pak tě na terminálu přefiknu?)

  Asi jim ten Hurvínek, co je balil na e-mail musel připadat ještě víc divnej.

  OdpovědětVymazat
 4. Někdo balí na kvéry, někdo na e-maily. Každej jsme nějakej.

  OdpovědětVymazat
 5. Citát z diskusse: "Nekteri jedinci umi ovladnou sexualni touhy a se zenami nechodit jelikoz input neni vetsinou umerny outputu. Takze je mi tricet a nikdy jsem s zadnou nic nemnel. A nelituju toho." Pozoruhodné.

  OdpovědětVymazat
 6. nemnel

  Ten asi také nebude podporovat etymologickou orthografii...

  OdpovědětVymazat
 7. Pane Kreutzfelde, obávám se, že Linux působí na děvčata spíše jako repelent na komáry, snad s výjimkou matfyzaček. To bude asi podobné jako ti Vaši motýli.

  OdpovědětVymazat
 8. S tím Bajtem a SWN máte, Petersi pravdu, to byly jediné časopisy, které se daly v oboru IT u nás číst. ComputerWorld byl taky použitelný, ale formátem i zaměřením trochu jinde. Jeho bráška PC World, to byla vždycky habaďůra pro lamery, PC Magazine se nechytil. Všechny ale převálcoval Chip svým poměrem hmotnost kecy popsaných papírů / cena. Teď tu máme ještě Computer, který je typickým produktem z Hlavenkovy dílny.

  Upřímně řečeno, od doby, kdy mám možnost číst články z Internetu klidně i na záchodě, mi počítačové časopisy moc nechybějí. Ale byly prima, včetně těch Manišových aj. off-topiců.

  OdpovědětVymazat
 9. Ivan Straka, to je gentlemoun ze Psa?

  OdpovědětVymazat
 10. Teď vidím, že s tím PC Magazine jsem se mýlil, pořád u nás vychází. Ale neznám nikoho z mých známých ajťáků, programátorů apod., kdo by ho kupoval, to jedno nebo 2 čísla, která jsem viděl, mi přišla jako PC World - povrchní čtení, srovnávací testy tiskáren, sem tam nějaká rádobychytrá úvaha nad tím, zda příští verze Windows bude mít hezčí ikonky než ta současná.

  OdpovědětVymazat
 11. Souhlas, Softwareovky byly fakt dobrý. Ještě jsem v té době odebíral Sdělovací techniku. A ostatní kupoval na stánku jak kdy a jak co.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>