22. května 2006

Proč nebudu volit ČSSD

Volil jsem ČSSD v roce 2002, když jí šéfoval Špidla. Měl všechno, co od představitele politické strany požaduji: vise, vzdělání, slušnost, nezkorumpovatelnost a ochotu k dialogu.

Nyní je předsedou ČSSD Paroubek. Ten se svým typem nijak neliší od Klause či Zemana. Všichni tři jsou malí Mussoliniové, a to není můj šálek čaje. I z toho důvodu budu volit ODS. Ačkoliv Topolánkovi lze vyčítat kde co, malý Mussolini to očividně není. A to mi musí stačit, lepší výběr zde zjevně není.

Nemyslím, že letošní volby byly tak zásadní, jak to media a obě hlavní politické strany zdůrazňují. Tím jen opakují umělou polarisaci presidentských voleb v USA v roce 1932. Faktem je, že se ČSSD poukouší o hattrick a má velkou chanci, že se jí to podaří. Pokud ano, tak ODS čekají zásadní reformy, zejména ve vztahu ke Klausovi. Pokud ne, tak ČR půjde více doprava, než by šla za vlády ČSSD.

Updated.

9 komentářů:

 1. Když Vám uniká, tak si ji nastudujte. Jaký byl rozdíl mezi Hooverem a FDR? Žádný.

  Gross jí nešéfoval.

  Chyba se vloudí, Boutrosi. Díky za upozornění, už jsem to opravil.

  Ano, ať dopadnou volby jakkoliv, ČR půjde doprava. Výjimkou je pouze případ menšinové vlády ČSSD tolerované KSČM, který není příliš pravděpodobný.

  OdpovědětVymazat
 2. Jaký byl?

  V té umělé polarisaci.

  OdpovědětVymazat
 3. Protože mezi Hooverem a FDR nebyl žádný rozdíl, ač oba horlivě tvrdili opak.

  Protože jsem zvyklý na anglické pojmy.

  OdpovědětVymazat
 4. Je to na Vás. Vy popíráte, že tomu tak bylo. Stačí, když uvedete jediný příklad.

  Relevantní je v tom, že situace v ČR je nyní stejná.

  OdpovědětVymazat
 5. No, kádrovat snad nebudeme.

  Hoover propagoval tradiční republikánské konzervativní řešení
  K tomu jste došel jak? "On the other hand his more recent libertarian or pro-free-market opponents also deny he was a laissez-faire president and condemn him for being an interventionist." wiki

  OdpovědětVymazat
 6. Ta kritika New Dealu byla účelová; ve skutečnosti by dělal to samé.

  Nepopírám, že existují essaye, které jsou postaveny na tvrzení obou protagonistů, typu: "Nemůže být nezi námi hlubšího rozdílu" či "Jsou to nejdůležitejší volby v USA vůbec" apod. Mně však jde o fakta.

  OdpovědětVymazat
 7. Je jen na Vás, zda dáváte přednost mýthům nebo realitě. I to byl důvod, proč jsem to připomněl v dnešní předvolební situaci. Přeci jen českou politiku vidím zblízka.

  OdpovědětVymazat
 8. Nemyslím, že ODS bude schopna a ochotna provést všechny radikální změny, které slibuje.

  OdpovědětVymazat
 9. ODS zatím nikdy nesplnila, co před volbami deklarovala, takže obavy z realisace jejího volebního programu nejsou na místě. Ať bude nová vláda jakákoli, jistě je jen to, že bude špatná.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>