6. prosince 2008

Když se kácí les, tak lítají třísky

Tomáš Pecina dělá z Nácka "Cynika" Pospíšila jakéhosi novodobého Jana Husa. Těžko může být nějaké přirovnání falešnější.

Není sebemenších pochyb o tom, že Cynik je momentálně hlavním škůdcem a vandalem české mutace původní wikipedie. Kdyby mi povýšenci z ArbComu nezabránili to demonstrovat, tak bych to dokázal nade vší pochybnost. Ve své "kariéře" Cynik z wiki vyštval mnoho kvalitních encyklopedistů, Jvanem počínaje a Felipem konče. Jejich jedinou "vadou" bylo, že nedokázali snášet cynické prasárny s klidnou myslí.

Proto je nutné Cynika z wiki vyhodit stůj co stůj, každý prostředek je dobrý. Nejlepší by samozřejmě byl οστρακισμός, ale ne v karikované Miracetiho podobě: Mezi rozhodnutím o jeho konání a jeho uspořádáním by měla být dostatečně dlouhá přestávka, nejméně měsíc. Cynik by měl plné právo se ho účastnit a v době jeho konání by nesměl být zablokován (to by neplatilo pro dobu před jeho konáním). Věřím, že by si kommunita dokázala s Cynikem poradit.

6 komentářů:

 1. Není vyloučeno, že bych se zastával i Slánského, pokud bych měl pocit, že není vinen tím, z čeho je viněn. Přestože to byl komunistický zločinec nejvyššího rangu.

  OdpovědětVymazat
 2. Jak už jsem jednou odkazoval, III. odboj považoval likvidaci Slánského za svůj největší úspěch. Do jisté míry jim dávám za pravdu, až na to, že původně měli mnohem ambiciosnější cíl. Methodu kamikaze považuji za škodlivou ve všech případech.

  OdpovědětVymazat
 3. Politické procesy ovšem komunistům neuškodily, naopak upevnily jejich moc. Jak jsem se již dvakrát zmiňoval, v osmašedesátem mnozí diskutovali o rehabilitaci obětí stalinských represí, dokonce se tyto rehabilitace i rozběhly, diskuse o potrestání viníků byla mimo přípustná mediální themata: nejvýš v narážkách, jako v tom známém kresleném vtipu "Soudruzi, co jsme si, to jsme si!".

  OdpovědětVymazat
 4. Krátkodobě jim asi prospěly, z dlouhodobého hlediska je totálně zdiskreditovaly.

  OdpovědětVymazat
 5. Ale kdež, v r. 1968 měla KSČ poměrně širokou veřejnou podporu, která nebyla jen výsledkem stranické propagandy.

  Po okupaci byla strana dokonce rehabilitována, za všechno špatné mohli přece Sověti a biľakovští a husákovští kolaboranti.

  OdpovědětVymazat
 6. Zpět k Cinikovi:
  Zapomínáte, že Cinik nikdy nebyl ani správce, ani arbitr, takže sice terorisoval ostatní, ale jeho přání vždy musel provést někdo další.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>