30. prosince 2008

Polemika s Michaelou

Michaela napsala kommentář, který byl bohužel vymazán:
Mne by zajímalo, co by pánové Peters, cnemo, OS apod. navrhovali. Jakou by si představovali ideální reakci Izraele (vaše oblíbené sbalení si uzlíčku a odchodu všech židů na Madagaskar nepočítám, nějaké reálnější řešení, prosím).

Víte, kdybyste se nad tím skutečně zamysleli a nebyli zaujatými antisemity (Petersi, nechci slyšet vaši trapnou poznámku o Semitech a antisemitismu:) či naivními mírotvorci nebo pátými kolonami, tak nemůžete takhle žvanit.

Asi víte, že život každého obyčejného člověka v západní civilizaci (zde Izrael) má mnohem větší váhu než jinde (zde Palestinci). V tomhle konfliktu je to zase dobře vidět. Opět a znova. Dokola.

Naprostý nezájem Hamásu o život obyčejných lidí, člověk jako živý štít, to je heslo palestinských teroristů odjakživa. Zneužívají k boji děti, vymývají jim mozky, místo aby bránili jejich životy, poskytovali jim péči a zachovávali pokud možno zdravé a klidné dětství. Nastrkávají civilní obyvatelstvo do míst, kde nemá co dělat, kde přijde v konfliktech k úhoně, aby pak vám podobní mohli bít na poplach.

Myslíte, že by odveta Izraele v podobě pár raket a granátů (aby to bylo dle vás fifty fifty) by někoho vůbec donutila k čemukoliv? Copak nevidíte, že by to by to Hamásu bylo jen k smíchu? Že by šlo o nečitelný vzkaz, resp. čitelný jako "slabost židovských psů"? Proč si má Izrael nechat líbit jakýkoliv útok na své civilní obyvatelstvo? Má jej nechat zcela bez odezvy? Má tam poslat pár raketek a čekat až je ostatní spojenci vymažou z mapy? Jak reálně hrozí?

Co byste navrhovali? Fakt by mne zajímalo, co z vás vypadne. Myslím, že nikdo rozumný není rád, když se válčí a umírají lidé, ale někdy to prostě jinak nejde.
 1. Jako začátek kvalitní diskusse by bylo dobré nevkládat nám do úst každý protižidovský blábol, který se objeví na Internetu. Osobně Židy nikam stěhovat nechci a opakovaně jsem se vyjádřil pro one state solution.
 2. One state solution je strategické řešení palestinské otázky. Nechtějí-li na něj Israelci přistoupit, pak je každá rada drahá. Všechna taktická řešení aktuální otázky Gazy jsou sporná. V první řadě by si ale Israel měl uvědomit, co chce vlastně s Gazou dělat. Pokud je to okupované území, tak má za něj odpovědnost, i když si hraje na autonomii (jak v čem, např. celní služba zůstává v israelských rukou). Druhá možnost je dát Gazu pod mezinárodní správu.
 3. Používat pojem "antisemitism" pro nenávist k Židům znamená popírat semitství Arabů, tedy něco neuvěřitelně hnusného.
 4. Pokud je člověk, který odmítá zavírat oči nad zločiny lidskosti, kterým se Arabům od Israelců dostalo od vyhnání v Nakba až po dnešní vraždění civilistů v Gaze, včetně 5 sester Balušových, nazýván "5. kolonou", tak se asi nemáme o čem bavit. Vražda je usmrcení člověka i v nepřímém úmyslu, tedy z lhostejnosti.
 5. Tím, kdo nepřikládá žádnou váhu životu člověka (zde Araba) jsou Israelci. Dokázali to v Libanonu, dokazují to dnes. Byla to israelská zahraniční politika od samého počátku: "Israeli political establishment never seriously believed in an Arab threat to the existence of Israel."
 6. V Gaze jsou Palestinci vyhnaní z Israele namačkáni jako sardinky. Tzv. živé štíty jsou vinou Israele, jinak by již dávno zrušil zákon o prevenci infiltrace.
 7. Mozky jsou vymývány především v Israeli, thesí o "prázdné zemi". Zdravému a klidnému dětství brání neustálé israelské vojenské zásahy.
 8. Israel zatím oplatil každý zásah amatérskou raketou Qassam. Proč to nefunguje, je jasné: Palestinci se nikdy nesmíří s tím, že jsou otroky ve vlastní zemi.
Jedním z mála hrdinů lidskosti byl Kanaďan Benjamin Ben-David (roz. Dunkelman), který nesplnil rozkaz vyhnat Araby z Nazaretu. Koneckonců, třetina z nich jsou křesťané. Nakonec kupodivu i Ben Gurion souhlasil s tím, že tamnější Arabové nebudou vyhnáni. Důvodem zřejmě bylo, že vyhnání tolika křesťanů by vyvolalo pohoršení a solidaritu křesťanského světa.

Jak přiznává jeden z nejlepších israelských ministrů zahraničních věcí, prof. Šlomo Ben-Ami, sefardský labourista: "basic motivation for erecting the separation barrier was to forestall the danger of a Palestinian demand for a "one-state solution"."

Navíc musím opravit svou informaci z roku 2006: Israel sice už do občanek nevyznačuje národnost, ale místo toho Židům datum narození vyznačuje též podle hebrejského letopočtu. Úřední rasism a podřadnost postavení Arabů tak zůstává zachována.

Poznámka: Vzhledem k novému obsahu článku jsem aktualisoval čas jeho publikace.

Updated.

8 komentářů:

 1. Děkuji panu Petersovi a omlouvám se Tomáši Pecinovi, že jsem jej nařkla ze smazání příspěvku.

  OdpovědětVymazat
 2. Není zač, rádo se stalo. Není třeba mne oslovovat "pan"; "Peters" je jen pseudonym pro věci spojené s počítači, jako je blog apod.

  OdpovědětVymazat
 3. Vzhledem k nevhodnému záhlaví jsem smazal Kapitánův příspěvek a postuji jej znovu bez něj:

  "Konečně něco konstruktivního, bez výhrůžek:) Rozhodování izraelské vlády není jednoduché. Minulá politika postavila mezi ně a Araby nepřekonatelné překážky, americké století definitivně končí, krvavá politika, zneužívání hrůz WWII a masové zastrašování antisemitizmem (viz zde např. p. Filip) odrazuje od sympatií k Izraeli zbytky nerozhodnutých. To, že mají zmáklou západní elitu se může změnit jedněmi volbami, na tom se stavět nedá.

  A ta rada? Krátkodobě moc nevířit piliny, vyjednávat a v Evropě změnit zastrašovací kampaň na pozitivní. Mezitím vymyslet nějakou strategii, která bude obsahovat méně pomsty a více zdravého rozumu.

  Také je možná čas začít jednat s vládou na Madakaskaru:)"

  OdpovědětVymazat
 4. Hello. Jenom technická, emočně se do tohodle nechci nechat zatahovat.
  Ono je moc hezký, když se někdo pohoršuje nad tim, jak Hamás "Nastrkávají civilní obyvatelstvo do míst, kde nemá co dělat,kde přijde v konfliktech k úhoně" etc., a přitom ho vůbec nenapadne, že to v zemi s hustotou osídlení skoro 4200 lidí na čtvercovej km asi ani nastrkávat nejde. Pro lepší představu, je to zhruba populační hustota širšího pražskýho centra, třeba pankráce nebo vršovic. Větší ignoranti se pak dokonce diví, že je ta pouštní zemička neuživí a jsou závislí na potravinový pomoci ...

  OdpovědětVymazat
 5. V pořádku Petersi, váš vzkaz jsem si přečetl pozdě. Sice zdejším editačním potyčkám moc nerozumím, ale pokud to považute za nutné, je to v pořádku.

  OdpovědětVymazat
 6. Díky. Ani já moc ne, ale tak to chodí.

  OdpovědětVymazat
 7. "Evropská" řešení mají tradičně tu vlastnost, že vypadají skvěle na papíře, ale v praxi jaksi nefungují. Příkladem, který mě napadá na prvním místě, a v tom jsem opět ve shodě s B. Doležalem, je Chamberlainův mír pro tuto generaci.

  OdpovědětVymazat
 8. (vaše oblíbené sbalení si uzlíčku a odchodu všech židů na Madagaskar nepočítám, nějaké reálnější řešení, prosím)

  Ne, na Madagaskar ale do USA. Mista je zde dost, pro Izraelce bezpeci, takze by zde mohl byt vnitrni stat pro lidi, ktere Amerika miluje a chrani.
  Nepujdu do hloubky ale tento napad sepsal nejaky pravnik v Texasu.
  Ron Paul ma take zajimava reseni.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>